Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Savaitraščio „Etaplius“ metų prenumeratą dovanų gavęs skulptorius Kazys Bimba įsitikinęs – popieriniai laikraščiai neišnyks. Jo teigimu, pavargę nuo kompiuteriuose ir telefonuose žybsinčių reklamų, įbauginti kompiuterinių virusų ir persisotinę įvairaus informacinio šlamšto žmonės mielai vartys rimtų laikraščių puslapius. (A. Rutkausko nuotr.))
Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt
Praėjusį penktadienį Šiaulių „Laiptų galerija“ rengė 26-ąją kalėdinių miniatiūrų parodą ir šventinį vakarą „Jau atvažiuoja šv. Kalėda“. 10 galerijos bičiulių – talentingų menininkų – buvo apdovanoti rėmėjų dovanomis. Dovaną – savaitraščio „Etaplius“ prenumeratą metams – skyrė ir VšĮ „Šiauliai plius“. Skulptorius Kazys Bimba, sulaukęs tokios netikėtos dovanos, neslėpė džiaugsmo – savaitraščio puslapiuose jis randa viską, ko reikia smalsaus ir kūrybiško žmogaus sielai pasotinti.
„Popierinė spauda man yra reikalinga“
Skulptorius Kazys Bimba savaitraščio „Etaplius“ metų prenumerata apdovanotas galerijos nominacijoje „Laiko erdvė“. Nuo pirmojo numerio jau daugiau nei 10 metų savaitraštį skaitantis vyras džiaugiasi, kad kiekvieną penktadienį gauna tikrai solidų laikraštį.
Jei seniau laikraštis buvo plonesnis, nespalvotas, tai dabar jo kokybė menininką labai džiugina. Ypač Kaziui malonu skaityti apie pasaulio įvairybes, straipsnius apie Šiaulių istoriją, regiono šviesiausius, iškiliausius žmonės.
– Miela buvo matyti, kaip džiaugėtės mūsų įstaigos dovana.
– Tikrai labai džiaugiuosi. Nuostabus dalykas. „Etaplius“ – solidus laikraštis ir tikrai jame nematau straipsnių, kuriuose būtų formuojama kažkieno nuomonė. Informacija objektyvi. Perskaitau laikraštį nuo pradžios iki pabaigos. Net skelbimus. Esu tos kartos žmogus, kuriam laikraštis yra svarbus. Žinoma, naršau internete, bet popierinė spauda man reikalinga.
– O kokios rubrikos jums pačios įdomiausios?
– Visada skaitau paskutinį puslapį. Jame įdomybės iš viso pasaulio, „žinių krautuvėlė“. Nuostabus dalykas. Ypač puiku skaityti žinomų žmonių citatas. Jei dvi dienas prisimeni, protingas jautiesi (juokiasi, – aut. past.). Labai svarbu, kai parašoma apie menininkus, apie parodas. Žmogus paskaito įdomiai parašytą informaciją ir susigundo parodą aplankyti. Kitą kartą gal nedrįsta, o paskaitęs – nueina.
img-7115.JPG
– O straipsnių pavadinimai intriguoja?
– Pavadinimai visada svarbu. Užtat ir mėgstamas jūsų laikraštis, kad pavadinimai neklaidina. Kai skaitau įvairiuose šalies naujienų portaluose straipsnių pavadinimus, randu daug klaidinančių, bauginančių, klišinių. Galvoju, kad gal reikia paveikslą nutapyti iš tų straipsnių pavadinimų... Ne, nebijau idėjos atskleisti. Dirbtuvėse neturiu paslapčių. Gali idėją pavogti, bet dvasios nepavogsi. Vis tiek kiekvienas menininkas idėją savaip išreiškia. Ką čia naujo besugalvosi, kai viskas jau sukurta, kai visas pasaulis mums po kojomis. Pasižiūri – koks vargšas esi žmogus. Tokių genialių dalykų sukurta, o tu nieko, rodos, nepadarei.
5psl.jpg
Išsilavinusieji laikraščius skaitys visada
– Gal yra kažkokių straipsnių, kurių visada laukiate, visada skaitote?
– Apie žinomus miesto žmones. Venclauskių, Janulaičių giminė, išeivijos dailininkai. Pavardes tarsi žinome, o kiek apie jų gyvenimą nežinome. Straipsniai apie šimtmečio moteris buvo patys įdomiausi. Jėzau, kokie įdomūs. Fantastika. Taigi, nieko nežinojome, to, kad kažkur Lioliuose prieš šimtą metų susibūrusios moterys tokius dalykus darė!
Esu kilęs iš Mikailaičių kaimo, kurio dabar nebelikę. Lankiau Mikailaičių mokyklą, kuri priklausė Janulaičiams. Mano tėvai dar prisimindavo, kaip matydavo Antaną Vienuolį, besilankantį pas Janulaičius Malavėnų kaime. Iš jūsų savaitraščio ir sužinojau, kad garsioji pedagogė Meilė Lukšienė – Janulaičių giminės palikuonė. M. Lukšienės motina su rašytoju Jonu Biliūnu tuokėsi Kairių bažnyčioje, aš pats joje krikštytas. Vaikystėje dar bėgiodavau Janulaičių dvare. Man dėdė pasakojo, kad ten kažkur Janulaitis yra traktorių užkasęs. Kad Raudonoji armija neatimtų. Reikia jį surasti. Maždaug jaučiu, kur jis galėtų būti (šypsosi).
Gaila, kad tėvai mažai apie praeitį kalbėdavo. Gal bijodavo, o gal ir mums jaunystėje neįdomu būdavo, kai jie norėdavo papasakoti. O paskui pagalvoji, kad daug praradai, neklausinėjęs tėvų.
– Gal turite receptą, kaip jaunimą pripratinti skaityti laikraščius?
- Kai atsibos internetas, jie paims laikraščius. Buvo pranašaujama pabaiga knygoms, laikraščiams – viskam. Bet knygų skaitymas atsigauna, atsigaus ir spaudos skaitymas. Geri leidiniai išliks. Reklamos, virusai telefonuose išvargins. Labiau išsilavinę žmonės laikraščius visada skaitys. Žinoma, reikalingos ir žinios, socialiniai tinklai, kai skaitai tik antraštes. Sužinai viską greitai, tai labai gerai, bet norisi rimtų dalykų.