PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Rugsėjo 27 d. 08:42

Kazlų Rūdos žmonės neabejingi profesionaliajam menui

Marijampolė

Vilijos ŠEMETIENĖS nuotraukos

Gintaras KandrotasŠaltinis: Etaplius.lt


53958

Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje atidaryta dailininko Juozapo Miliūno tapybos darbų paroda. Salėje susirinko didelis būrys meno mylėtojų, todėl ir norisi teigti, jog miesto žmonėms rūpi ir profesionalusis menas. Atėjusius į parodos atidarymą pasitiko Virginijos Savickės-Makūnienės smuiko melodijos.


Foto galerija:

miliuno-paroda-3m.jpg
miliuno-paroda-5m.jpg

Parodą pristatė ir apie savo tėtį šiltai ir nuoširdžiai pasakojo dukra Rita Miliūnaitė – kalbininkė, humanitarinių mokslų daktarė.

Dailininkas J. Miliūnas gimė 1933 metų rugpjūčio 11 dieną Utenos apskrities Leliūnų valsčiuje, Vereikių kaime. Mokėsi Leliūnų septynmetėje, Utenos vidurinėje mokyklose. 1963 metais baigė Vilniaus valstybinio dailės instituto (dabar Vilniaus dailės akademija) tapybos fakultetą. Ketverius metus dirbo Vilniaus kuro aparatūros gamykloje dailininku, nuo 1968 metų perėjo dirbti į Vilniaus keturmetę vaikų dailės mokyklą (dabar J. Vienožinskio dailės mokykla). Čia ir dirbo visą gyvenimą: mokytojavo, buvo šios mokyklos direktorius, o išėjęs į pensiją mokė dailės privačiai. Su žmona Kristina užaugino du vaikus – Ritą ir Kristijoną, kuris sekė tėčio pėdomis ir tapo tapytoju, J. Vienožinskio dailės mokyklos mokytoju, paveldėjusiu iš tėvo įžvalgaus, supratingo pedagogo talentą.

J. Miliūnas palaidotas Leliūnų kapinėse.

Nemažai dailininko darbų yra kolekcijose Lietuvos dailės muziejuje, Utenos kraštotyros muziejuje, privačiose užsienio galerijose JAV (Čikagoje), Vokietijoje, Prancūzijoje.

Savo kūryboje dailininkas išlaikė realistinį, romantinį, simbolistinį, impresionistinį tapybos pobūdį ir labiausiai mėgo „grynojo“ peizažo žanrą. Tapė aliejumi, o vėliau ėmėsi pastelės. Ji bekvapė, kur nors keliaujant nesunku įsimesti dėželę šių dažų. Taip gimė pastelinių peizažų serijos. Svarbiausias jų motyvas – Aukštaitijos gamtovaizdis: kalvelės, apaugusios medžiais, apgaubtos rūko, prieblandos... Tai peizažas, išreiškiantis sakralų prisirišimą prie gimtųjų vietų, tai kartu ir pasakojimai apie kaimą, kuris jau baigia savo gyvenimo ciklą arba gyvuoja paskutines dienas... Juozapo Miliūno kūrybinis palikimas skaičiuojamas ne šimtais, o tūkstančiais darbų.

Paroda Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje veiks iki lapkričio mėnesio.