Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Birutė MontvilienėŠaltinis: Etaplius.lt
Eiliniame Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos posėdyje pirmiausia buvo sprendžiami su naujų mokslo metų pradžia ir ugdymo proceso organizavimu mokyklose susiję klausimai.
Taryba patvirtino Priešmokyklinio ugdymo organizavimo modelius, nustatė patikslintą priešmokyklinio ugdymo grupių ir klasių komplektų skaičių. Pristatydama pastarąjį klausimą Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Beta Zaveckienė vietos politikus informavo, kad Antanavo pagrindinėje mokykloje padaugėjo mokinių, todėl vietoje planuotos jungtinės pirmokėlių ir antrokų klasės nutarta siūlyti suformuoti du atskirus klasių komplektus.
Kazio Griniaus gimnazijoje dėl padidėjusio III klasės gimnazistų skaičiaus nutarta leisti formuoti ne tris, o keturis klasių komplektus. Kazlų Rūdos specialiojoje mokykloje pasiūlyta vietoje vieno 5 klasės komplekto suformuoti vieną 5–6 kl. jungtinį specialiosios klasės komplektą, taip pat vietoje vieno 1–4 specialiosios ir lavinamosios klasės komplekto suformuoti du: vieną 1–4 specialiosios klasės komplektą ir vieną 1–4 lavinamosios klasės komplektą.
Taryba balsų dauguma tokiam sprendimui pritarė.
Didelės diskusijos kilo svarstant klausimą dėl savivaldybės patikėjimo teise valdomo turto – mokyklinio autobuso „Mercedes Benz Sprinter-311“ – perdavimo pagal panaudos sutartį Bagotosios pagrindinei mokyklai. Jas išprovokavo Tarybos nario Manto Varaškos pastaba, kad sprendimo projektas nebuvo tinkamai paruoštas, taip pat jo klausimas, ar Savivaldybės administracija apskaičiavo, kokie kaštai būtų, jei Bagotosios mokiniai į mokyklą ir toliau važinėtų maršrutiniais autobusais, o jau minėtas mokyklinis autobusas būtų perduotas Plutiškių gimnazijai.
Pranešėja pripažino, kad tokie kaštai išties nebuvo tiksliai apskaičiuoti, tačiau konstatavo, jog Bagotosios mokykloje besimokančių vaikų pavėžėjimui skiriamos lėšos nėra didelės. „Norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad Bagotosios mokykla, turėdama mokyklinį autobusą, galės geriau organizuoti popamokinę veiklą, mokiniai turės galimybę dalyvauti įvairiuose renginiuose ir projektuose, – sakė B. Zaveckienė. – Plutiškėse, kur savivaldybė moksleiviams pavėžėti perka specialų reisą, kaštai yra dideli, nes vežama daug mokinių. Jei Plutiškėms paskirtume šį autobusėlį, kurį siūlome skirti Bagotosios mokyklai, moksleivių pavėžėjimo problemos tikrai neišspręstume, nes reikėtų dar dviejų autobusiukų.“
Į diskusiją įsijungusi Ramutė Vinikienė išsakė nuomonę, kad moksleivių pavėžėjimo kaštai nėra svarbiausias kriterijus. „Skirsime autobusiuką Bagotajai, ir šioje mokykloje padaugės mokinių, kaip atsitiko Antanave“, – sakė politikė.
Tačiau M. Varaška keisti savo nuomonės nenorėjo. „Mes negavome tikslių skaičių, ir sprendimo projektas tikrai nėra tinkamai parengtas, – pakartojo Tarybos narys. – Galbūt tą autobusėlį skirdami Plutiškėms ir Plutiškių gimnazijai nupirkdami dar vieną autobusiuką mes galėtume sutaupyti lėšų ir už jas paskui nupirkti autobusiuką Bagotajai.“
B. Zaveckienė į tai atsakė, kad vieno mokyklinio autobuso išlaikymas savivaldybei atsieina apie 20 tūkst. Eur, todėl išlaikydama tris Plutiškių gimnazijos autobusiukus savivaldybė turėtų labai ilgai taupyti, kol sutaupytų lėšų autobusui Bagotosios mokyklai nupirkti. Į diskusiją įsiliejęs Algirdas Ališauskas paatviravo, kad jam visada skaudu, kai kalbant apie ugdymo reikalus žiūrima tik į skaičius, kiek kainuoja mokyklų išlaikymas. „Vadovaujantis tokiais kriterijais galima būtų visus Savivaldybės moksleivius suvaryti į vieną mokyklą ir labai daug sutaupyti“, – kalbėjo Tarybos narys.
Valdas Kazlauskas kolegoms politikams priminė, kad Bagotosios mokyklos mokytojai į popamokinius renginius lig šiol moksleivius vežiodavo savo automobiliais, o Asta Čepienė Tarybai pareiškė pritarianti, kad vaikų ir jaunimo ugdymas mokyklose nėra ūkinė veikla, kurioje reikėtų siekti pelno.
Diskusija buvo nutraukta, ir balsų dauguma nutarta, kad mokyklinis autobusas, kuriuo lig šiol naudojosi ką tik naują autobusiuką gavusi Kazio Griniaus gimnazija, skiriamas Bagotosios pagrindinei mokyklai.
Posėdžio metu Taryba taip pat suderino Rimvydo Žigaičio menų mokyklos ir Sporto centro 2017–2018 mokslo metų ugdymo planus, pakoregavo 2015 m. gruodžio mėnesio sprendimą dėl didžiausio leistino pareigybių skaičiaus Savivaldybės biudžetinėse įstaigose. Atsižvelgę į ugdymo įstaigų prašymus Tarybos nariai leido Bagotosios pagrindinės mokyklos didžiausią leistiną pareigybių skaičių padidinti viena vairuotojo pareigybe, o lopšelyje-darželyje „Pušelė“ didžiausias leistinas pareigybių skaičius buvo padidintas viena auklėtojo padėjėjo pareigybe. Viena pareigybe padaugės ir Kazlų Rūdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje, kurioje bus įsteigta po 0,5 psichologo ir socialinio pedagogo etato.
Be didelių diskusijų Taryba priėmė ir kitus į posėdžio darbotvarkę įrašytus sprendimus. Diskusijų vėl kilo svarstant Auksinės krivūlės riterio apdovanojimui pateiktą Savivaldybės mero Vytauto Kanevičiaus kandidatūrą ir jo, kaip kandidato, anketą. Mero kandidatūra buvo pasiūlyta atsižvelgus į Lietuvos savivaldybių asociacijos raštą ir raštu pateiktą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kazlų Rūdos skyriaus pasiūlymą.
„Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimai už nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui kasmet teikiami minint Vietos savivaldos dieną. Kiek padiskutavę Tarybos nariai nubalsavo, kad nuo 2000 metų rinkėjų į Tarybą renkamo, kelias kadencijas jai vadovavusio, o 2015 m. pirmu tiesiogiai gyventojų išrinktu meru tapusio V. Kanevičiaus kandidatūra būtų teikiama „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimui.
Ričardo Pasiliausko iliustracija