Kauno „Žalgiris“ ištraukė pergalę prieš dzūkus

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt

24453

Eurolygoje vieną komandą po kitos klupdantis Kauno „Žalgiris“ nesusigadino šventinių nuotaikų ir „Betsafe-LKL“ pirmenybėse, kuriose pavyko iškovoti keturioliktąją pergalę.

Čempionato lyderiai namuose po atkaklios kovos 72:60 (20:15, 14:14, 16:13, 22:18) pranoko Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkus, patyrusius dešimtąją nesėkmę.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus tris minutes Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pirmavo tik 56:51, o tuomet pamatus pergalei dėti pradėjo Axelis Toupane‘as.

Prancūzas atletiškais reidais pelnė 4 taškus iš eilės, o dar 2 taškus pridėjęs Antanas Kavaliauskas pirmą kartą padidino persvarą iki dviženklio skaičiaus – 62:51.

Per likusį laiką alytiškiai atsitiesti nebesugebėjo. Šeimininkai dviženklio pranašumo nebepaleido, o jų pergalę paskutiniosiomis mačo akimirkomis įtvirtino galingai po Kevino Pangoso perdavimo kamuolį į krepšį įkrovęs Aaronas White'as.

Iškovoti pergalę „Žalgiriui“ nesutrukdė pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių – 34:41. Kovą po krepšiais kauniečiai kompensavo atlikdami 18 rezultatyvių perdavimų bei prarasdami kamuolį vos 4 kartus.

Ne itin rezultatyviai rungtyniavusių nugalėtojų gretose žaidėjai taškus dalinosi itin tolygiai. Nepasižymėjo tik kiek daugiau nei minutę ant parketo praleidęs Martynas Arlauskas, o nė vienas iš kitų 11 krepšininkų nesurinko daugiau nei 10 taškų.

Rezultatyviausiai pasirodė po 10 taškų įmetę A.Kavaliauskas ir Paulius Jankūnas, o naudingiausias buvo kitas aukštaūgis Brandonas Daviesas, kurio sąskaitoje – 9 taškai, 9 atkovoti kamuoliai ir 20 naudingumo balų.

Nuo pirmųjų susitikimo minučių svečiai iš Alytaus kibo favoritams į atlapus ir žaidė su jais kaip lygūs su lygiais. Pirmajame ketvirtyje „Dzūkija“ pirmavo 15:13, o po dviejų kėlinių atsiliko tik 29:34.

Po ilgosios pertraukos situacija nesikeitė – nors Kevino Pangoso ir Brandono Davieso vedami šeimininkai buvo nutolę 41:32, atkakliai kovoję Nikola Vasilevo auklėtiniai netrukus sugrįžo į rungtynes prisivydami 39:44.

Alytiškiai iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio atkakliai kovojo nepaisydami to, kad jiems ilgai teko verstis be vieno iš savo lyderių: jau trečiajame kėlinyje penktąją asmeninę pražangą gavo Anatolijus Kaširovas.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas ir Antanas Kavaliauskas po 10, Vasilije Micičius ir Brandonas Daveisas (9 atk. kam.) po 9, Aaronas White‘as 7.

„Dzūkija“: Paulius Petrilevičius 13, Katinas Reinhardtas 10, Alejandro Hernadezas 8, Domagojus Samacas ir Gediminas Navickas po 7.