PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Kovo 26 d. 09:21

Kauno savivaldybės lėšos - parama tvarkantiems mieste paveldo objektus

Kaunas

Etaplius.lt nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


77303

Baigiantys kadenciją Kauno miesto tarybos politikai antradienį turėtų patvirtinti Savivaldybės 2019 metų paveldotvarkos programos lėšomis finansuojamų objektų sąrašą.

Jame įrašyti 45 Senamiesčio, Žaliakalnio bei Centro pastatai. Daugiausia - valdomų UAB „Kauno centro būstas“. Kiekvieno iš būtent šių pastatų fasadams tvarkyti numatoma skirti įvairias lėšų sumas. Mažiausia iš jų - 7,9 tūkst.( gyvenamajam namui Nemuno g. 26), didžiausia - 77 tūkst. (Š. Gertrūdos g. 7). Yra šiame sąraše ir komercijai naudojamų ar numatytų po atnaujinimo tuo tikslu naudoti pastatų, priklausančių kitoms bendrovėms ar pavieniams savininkams (fiziniams asmenims) kaip jų asmeninis turtas.

Programa, kaip ELTA ne kartą yra skelbusi, inicijuota prieš kelerius metus, siekiant kuo greičiau Kauno miesto centrą ir artimus jam rajonus „išvaduoti“ nuo prastai atrodančių aptriušusių ar net griuvėsiais virstančių tarpukariu bei dar anksčiau pastatytų namų. Tuo pačiu išsaugant tuos namus ateities kartoms ir pagražinant Kauną. Todėl skatinant (paremiant) mokesčių mokėtojų lėšomis tokių namų valdytojus ar savininkus kuo greičiau atnaujinti šį paveldą, jų turtinė padėtis reikšmės neturi. Lygiai taip neturi reikšmės ir statinių priklausomybė. Pastatų tvarkymui dalį reikalingų pinigų Kaune iš Savivaldybės biudžeto gali gauti ir bankininkai, ir viešbučių, ir farmacijos ar kitų verslo įmonių savininkai, taip pat - valstybės bei visuomeninės institucijos.

ELTA yra skelbusi, kad ne pirmus metus vykdomos Paveldotvarkos programos lėšomis Kaune finansuojami fasadų remonto, tvarkybos, apsaugos techninių priemonių įrengimo, neatidėliotinų saugojimo, pastatų pritaikymo neįgaliųjų reikmėms ar dekoratyvinio apšvietimo įrengimo darbai.

Pagal paskutiniam šią kadenciją Kauno miesto tarybos posėdžiui parengtą sprendimo projektą, didžiausią lėšų sumą (94760 eurų) šiemet numatyta skirti UAB „Partnerystės projektai du“ objekto - Kauno tvirtovės vadavietės pastatų komplekso 28-osios divizijos štabo pastato Kęstučio g. 27 fasado sutvarkymui finansuoti. UAB „Partnerystės projektai K“ objektui - administracinės paskirties pastatams (Kęstučio g. 36 ir 36B) fasadams tvarkyti numatyta kitokia suma - 22 tūkst. eurų. Lietuvos jėzuitų provincija, tvarkanti vienuolyno namą Rotušės aikštėje, gali sulaukti iš miesto biudžeto 53500 eurų paramos.

Verslininkus vienijanti organizacija - Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai - iš kauniečių mokesčių mokėtojų sudėtos miesto 'kasos“ tikisi gauti 37500 eurų Kauno tvirtovės administracinių pastatų komplekso inžinierių valdybos rūmų (Kęstučio g. 27) fasado sutvarkymo darbams, o Lietuvos sveikatos mokslų universitetas - Prancūzijos Respublikos pasiuntinybės, veikusios laikinojoje sostinėje, pastato (V. Putvinskio g. 14) bei senųjų Valstybinės draudimo bendrovės rūmų (A. Mickevičiaus g. 7) fasadų atnaujinimui - atitinkamai 16,5 ir 23 tūkst. eurų.

UAB „Laisvės investicijos“, tvarkanti viešbučio „Lietuva“ pastatą S. Daukanto g. 21, fasadų tvarkybos darbams iš savivaldybės tikėtina gaus 33750 eurų, o Vilniaus dailės akademija fasado bei tvoros sutvarkymui - 21225 eurus. Tvorai pinigų iš Savivaldybės paprašė ir Žaliakalnyje. A. Mackevičiaus gatvėje, veikianti viešoji įstaiga - Kauno kolegija, jai suplanuota skirti 11400 eurų.

Savo pastatų fasadus, finansiškai padedant Savivaldybei, sutvarkyti numato Kauno arkivyskupijos ekonomo tarnyba (17035 eurų), taip pat namo Vytauto pr. 58 savininkas Deividas Valinčius (28125 eur.), uždarosios akcinės bendrovės „Delta Tours“ (10875 eurus), „Bright House LT“ (16125 eurus), Kauno Švč. Sakramento rektoratas (25 tūkst. eurų).

Savivaldybės įsteigta „Kauno autobusų“ bendrovė numato už miesto biudžeto lėšas (9715 eurų) įrengti Aleksoto funikulieriaus statinių komplekso dekoratyvinį apšvietimą. O Šančiuose už 15875 eurus bus tvarkomas kitas paveldo objektas - Kauno depo statinių komplekso valgyklos pastatas, kurį gražiai apšviesti žada jo šeimininkė UAB „Arolita“.

Pasak Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriaus vedėjo Sauliaus Rimo, finansuotinų objektų sąrašas ir konkretus finansavimo dydis yra pasiūlytas prašymus išnagrinėjusios darbo grupės nutarimu, laikantis 2014 metais patvirtintos Kauno miesto savivaldybės paveldotvarkos programos nuostatų. Iš viso šiemet bus paskirstyta 1 039545 eurai programos lėšų.

ELTA