Sportas2017 m. Liepos 8 d. 09:24

Kaune tęsiasi tarptautinės vaikų žaidynės

8839

Kaune vykstančiose tarptautinėse vaikų žaidynėse (ICG '2017) penktadienį aukso medalius iškovojo Kauno krepšininkai, lengvaatlečiai, dziudo imtynininkai, plaukikai, o merginų paplūdimio tinklinio komandai atiteko sidabro apdovanojimai.

Žaidynėse Kaune pirmą kartą ICG istorijoje vyko krepšinio trijulių turnyras.

Kauno ekipa ketvirtadienį sporto halėje parodė, kad sieks tik aukščiausių tikslų - grupės varžybose šeimininkai 21:9 įveikė vienus favoritų Klivlando (JAV) krepšininkus, vėliau 21:0 nugalėjo Šveicarijos ekipą, bei 21:1 pranoko Slovėnijos komandą.

Kauniečiai užtikrintai nužingsniavo iki pat finalo, kuriame vėl susitiko su ekipa iš JAV ir vėl šventė pergalę 21:10.

Bronzos medalius iškovojo Haderos ekipa iš Izraelio.

Kauno mergaičių komanda taip pat laimėjo visus tris grupės mačus - 19:2 įveikė Airijos atstoves, 17:3 - Tripolio (Libanas) ir 10:8 - Rananos (Izraelis). Deja, iki finalo šeimininkėms nužingsniuoti nepavyko, kaunietės tenkinosi bronzos medaliais. Mažajame finale jos 17:9 pranoko Hod Hašarono miesto ekipą iš Izraelio.

Mergaičių ir berniukų turnyruose dalyvavo po 16 komandų.

„Girstučio“ baseine vykstančiose plaukimo varžybose vilnietis Arijus Pavlidis penktadienį buvo greičiausias 50 m plaukimo nugara rungtyje (27,60 sek.). Tai jau antrasis ICG medalis jaunajam plaukikui. Kaunietis Erikas Grigaitis šioje rungtyje iškovojo bronzą.

E. Grigaitis auksą iškovojo plaukdamas 50 m laisvuoju stiliumi (24,83 sek.). Kitas kaunietis Joris Veretinskas (25,25 sek.) laimėjo bronzą.

Merginų 50 m krūtine rungtyje greičiausia buvo vilnietė Kotryna Teterevkova (32,50 sek.). Tai jau antrasis sostinės atstovės aukso medalis.

Tokioje pačioje berniukų rungtyje bronzą laimėjo kaunietis Dominykas Vyšniauskas (31,97 sek.).

Dar du aukso medalius iškovojo dziudo imtynininkai. Berniukų svorio kategorijoje iki 81 kg geriausias buvo Martynas Paškevičius. Auksą svorio kategorijoje iki 36 kg pelnė Akvilė Bigūnaitė.

Gabrielius Čepulis (60 kg) pelnė sidabrą, bronzą iškovojo Žygintas Cegelskis (73 kg), Liepa Udraitė (40 kg), Gabija Kopustaitė (44 kg), Marija Lukaševska ir Greta Kublickytė (48 kg).

S. Dariaus ir S. Girėno stadione vykusiose lengvosios atletikos varžybose aukso medalį iškovojo šuolininkė į aukštį Amelita Taujanskaitė. Šiaulietė įveikė 1 m 70 cm aukštį ir artimiausią varžovę aplenkė 6 cm.

Rutulio stūmikas Karolis Gelažius geriausiu bandymu 5 kg įrankį nustūmė 14 m 82 cm ir iškovojo sidabrą.

Stalo teniso varžybose lietuviams medalių iškovoti nepavyko.

Kauno paplūdimio tinklininkės Kamilė Zokaitė ir Miglė Šidlauskaitė pelnė sidabrą. Grupės varžybose kaunietės laimėjo visus tris susitikimus rezultatu 2-0 bei žengė į kitą etapą, o galiausiai ir į finalą, kuriame susitiko su Graco (Austrija) ekipa.

Lemiamas mačas Nemuno saloje susiklostė itin dramatiškai. Lietuvės užtikrintai laimėjo pirmąjį setą (21:14), bet po atkaklios kovos pralaimėjo antrąjį - 19:21. Lemiamą setą sėkmingiau sužaidė viešnios - 17:15. Finalinis susitikimas buvo pats ilgiausias merginų turnyre, jis truko net 46 min.

Vaikinų paplūdimio tinklinio varžybose Domantas Migonis ir Tauras Šablavinskas galutinė įskaitoje liko penkti.

Šeštadienį paskutinius medalius išsidalins futbolininkai, buriuotojai, lengvaatlečiai ir plaukikai.