PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2017 m. Lapkričio 6 d. 11:00

Kaune - tarptautinė konferencija švietimo inovacijų tema

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


19268

Europoje plačiai žinomi technologijų diegimo švietime ekspertai - Europos nuotolinio ir e. mokymosi tinklo (EDEN) valdybos nariai šią savaitę Kaune dalyvaus konferencijoje „Atviras profesinis bendradarbiavimas atvirajam mokymuisi“. Ji vyks ketvirtadienį bei penktadienį Vytauto Didžiojo universitete (VDU).

Konferenciją organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Vytauto Didžiojo universitetas, Europos nuotolinio ir e. mokymosi tinklas (EDEN) bei UNESCO Informacinių technologijų taikymo švietime institutas (IITE). Konferencijos dalyviai, anot VDU atstovo Martyno Gedvilos, aptars šiuolaikinius ugdymo modelius ir ateities mokymosi vizijas ne tik mokyklose ir universitetuose, bet ir suaugusiųjų švietime, profesiniame mokyme bei kitose srityse. Dvi dienas veiks ir interaktyvios kūrybinės dirbtuvės.

Europos nuotolinio ir e. mokymosi tinklas (EDEN) yra didžiausias žemyno akademikų ir profesionalų tinklas, vienijantis 200 organizacijų ir daugiau nei 1200 individualių narių. Organizacijos tikslas - atrasti optimaliausius būdus dalintis žiniomis ir kurti bendrą supratimą apie technologijų diegimą ugdyme, švietime ir studijose, kuriant nuotolinį bei atvirąjį mokymąsi. EDEN kas dvejus metus organizuoja atviro mokymosi (angl. Open Classroom) konferenciją.

Lietuvoje ji vyks pirmą kartą. EDEN bendruomenė jau daugiau nei 25 metus tyrinėja, diegia ir eksperimentuoja su inovacijomis, skirtomis technologijų taikymui švietime. Šiuo metu tinklui vadovauja Lietuvos atstovė, VDU Inovatyvių studijų instituto direktorė, Edukologijos katedros docentė dr. Airina Volungevičienė.

„Klausdami, kokia šiandien turi būti mokykla ar aukštasis mokslas, neįsivaizduojame jų be technologijų. Kaip jas pasirinkti, atsakingai diegti, kokių klaidų nedaryti, kokius reikalavimus kelti technologiniams sprendimams? Šiems klausimams ir skirtas Lietuvoje pirmą kartą vyksiantis renginys, kuriame susirinks nemažai EDEN tinklo profesionalų, pasaulyje žinomų švietimo inovacijų ekspertų ir pranešėjų“, - sakė EDEN prezidentė dr. A. Volungevičienė.

Tarp dalyvių yra švietimo inovacijų įmonės „Universal Learning Systems“ (Airija) vadovas, EDEN viceprezidentas Alanas Brusas (Alan Bruce), Europos Komisijos Jungtinio tyrimų centro vyresnysis mokslininkas Ivas Punis (Yves Punie), Tarptautinės atvirojo ir nuotolinio švietimo tarybos (ICDE) generalinis sekretorius Gardas Titlestadas (Gard Titlestad) ir daugelis kitų. Renginyje dalyvaus EDEN valdybos nariai, UNESCO organizacijos ekspertai, Europos Komisijos tyrimų centro atstovai, Lietuvos mokslininkai.

„Kam skirti atvirieji masiškieji kursai internete (MOOCS)? Ar tikrai turime skirtingas kartas, ar tiesiog skirtingus įrankius darbui ir mokslui? Ar nereikėtų keisti aukštojo mokslo praktikos, kad ji atsižvelgtų į dabartinės, skaitmeninės ir įtinklintos visuomenės poreikius? Ar galime reaguoti į visuomenės ir verslo pokyčius lanksčiai?

Į daugumą šių klausimų galima atsakyti šitaip - nebegrįžkime prie stereotipų ar populistinių teiginių apie technologijas. Dirbkime kartu su pažangiais ir profesionaliais užsienio kolegomis. Tam juos ir pasikvietėme į Lietuvą“, - paaiškino VDU doc. A. Volungevičienė.

Konferencijos metu interaktyviose kūrybinėse dirbtuvėse mokytojai bei mokyklų darbuotojai galės susipažinti su mokymuisi skirtais atviraisiais skaitmeniniais ištekliais ir technologijomis, programuos, tirs, pasitelkdami gamtos mokslo jutiklius ir inovatyvias laboratorijas, bendradarbiaus virtualioje realybėje, stebės 3D ir 4D mokymosi objektus, diskutuos apie jų pritaikymo galimybes ugdymui. Dar trijuose seminaruose bus pristatyta atvirųjų studijų ir atvirojo mokymosi idėja, Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma EPALE bei atvirų skaitmeninių ženkliukų standarto integravimas mokyklose.

Vienas pagrindinių renginio organizatorių, VDU Inovatyvių studijų institutas, nuolat diegia naujausias inovacijas švietime. Šiemet jis pristatė naujovę Lietuvoje - atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu, prisijungus internetu iš bet kurios vietos. Universitete taip pat siūlomas virtualus „Erasmus“, leidžiantis klausyti paskaitų Europos universitetuose neišvykstant iš Lietuvos.

Teikiamos paslaugos ir įmonėms - Inovatyvių studijų institutas teikia individualizuotas kvalifikacijos tobulinimo programas matematikos, informatikos, socialinių, gamtos, humanitarinių mokslų, technologijų, verslo ir kitose srityse. Šias programas jau išbandė „Telia“, „Intermedix“, „Alna“, „Valstybės kontrolė“ ir kitos įmonės bei institucijos, teigiama VDU pranešime.