PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2018 m. Rugpjūčio 24 d. 08:23

Kaune pristatytos jaunimo dailiojo čiuožimo „Grand Prix“ etapas

Kaunas

Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


49658

Ketvirtadienį Kauno ledo arenoje įvyko spaudos konferencija ant ledo, kurios metu buvo pristatytas pasaulio jaunimo dailiojo čiuožimo „Grand Prix“ etapas, vyksiantis Kaune rugsėjo 6-8 dienomis.

Net tris dienas „Žalgirio“ arenoje šurmuliuos daugybė pasaulyje jau žinomų ir dar kylančių čiuožėjų - pirmą kartą Lietuvos dailiojo čiuožimo istorijoje Kaune vyks vienas aukščiausio lygio dailiojo čiuožimo renginių, kuriam organizatoriai suteikė „Amber Cup“ pavadinimą. Šis renginys sukvies daugiau 93 dalyvius net iš 32 pasaulio valstybių.

Savo dalyvavimą varžybose patvirtino JAV, Rusijos, Kanados, Japonijos, Pietų Korėjos federacijos. Per tris renginio dienas žiūrovai turės galimybę išvysti beveik 200 skirtingų pasirodymų merginų ir vaikinų pavienio čiuožimo ir šokių ant ledo rungtyse.

Lietuvai „Grand Prix“ etape atstovaus šie sportininkai:

1. Dominyka Molevičiūtė - pasaulio jaunimo „Grand Prix“ debiutantė, Lietuvos jaunimo vicečempionė, daugkartinė tarptautinių varžybų prizininkė. Sunkiu darbu ir atsidavimu iškovojusi teisę dalyvauti šiose varžybose.

2. Selina Kaneda - jauniausia „Grand Prix“ debiutantė, daugkartinė Lietuvos jaunių čempionė, gimusi Japonijoje, čiuožėjos karjerą pradėjo įkvėpta olimpinės viecečempionės Mao Asados. Nenuilstanti darbštuolė, siekianti taip pat sudalyvauti ir žiemos olimpinėse žaidynėse.

3. Paulina Ramanauskaitė - Lietuvos jaunimo čempionė, praėjusiais metais debiutavusi pasaulio jaunimo Grand Prix etapuose Minske ir Gdanske bei pasaulio jaunimo čempionate, pasaulio vaikų žaidynėse iškovojusi aukso medalį. Sportininkę varžybose lydi gintariniai karoliukai - talismanas, kuris tikėkimės atneš sėkmę visai gausiai Lietuvos komandai šiame gintariniame „Grand Prix“ etape.

4. Šokiuose ant ledo Lietuvai atstovaus dar tik birželį kartu pradėję čiuožti Deividas Kizala ir Mira Polishook. Pora kiekvieną dieną intensyviai treniruojasi ir ruošiasi pirmajam oficialiam savo startui, kurio laukia su nekantrumu.

Tai bus didžiausia Lietuvos delegacija tokio lygio varžybose. Visos trys mergaitės yra Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai“ auklėtinės, kurias treniruoja Dmitrijus Kozlovas. Porą treniruoja vienas geriausių šokių ant ledo specialistų pasaulyje Igoris Špilbandas ir Lilija Vanagienė.

Lietuvos čiuožimo federacija (LČF) džiaugiasi Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) patikėta teise rengti tokį renginį Lietuvoje ir tikisi, kad tai atvers kelią 2022 metais Kaune rengti Europos suaugusių dailiojo čiuožimo čempionatą. Šio renginio organizavimui LČF pasirinko Kauną, nes tai yra vienintelis Lietuvos miestas, turintis gilias dailiojo čiuožimo tradicijas ir tokiam renginiui pritaikytą infrastruktūrą.

Tai bus pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas pasaulinio lygio dailiojo čiuožimo renginys, kuris, tikimasi, taps tradiciniu. Siekiama, kad pasaulio jaunimo „Grand Prix“ etapas išjudintų ir paskatintų pokyčius dailiajame čiuožime mūsų šalyje.

Renginio organizatoriai spaudos konferenciją siekė padaryti interaktyvią ir įtraukiančią, kaip ir patį renginį. Šis renginys pirmą kartą viešai buvo pristatytas birželio 2 d. Panevėžyje vykusioje Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuojamoje Olimpinėje dienoje. Olimpinės dienos dalyvius, panevėžiečius ir miesto svečius į renginį kvietė didžiulis stendas, kurį papuošė vienos iš pagrindinių Lietuvos atstovių - Lietuvos čempionės Paulinos Ramanauskaitės nuotrauka. Tokį pat stendą su užrašu „Aš būsiu čia“ renginio organizatoriai panaudojo ir spaudos konferencijos metu ir visus dalyvius savo parašu kvietė patvirtinti savo dalyvavimą renginyje ar palikti palinkėjimą varžybų dalyviams. Spaudos konferencija prasidėjo Lietuvą atstovausiančių merginų pasirodymu skambant oficialiam „Grand Prix“ himnui, kurį specialiai renginiui kūrė kompozitorius Vytautas Bikus, padedamas šių metų Eurovizijos dalyvės Ievos Zasimauskaitės. Suvienijusi visą Lietuvą savo daina, Ieva tikisi, kad visi būsime tokie vieningi ir tas tris dienas, kai ant ledo savo pasirodymais žavės būsimi pasaulio čempionai.

Ieva ryžosi ir „Ledo iššūkiui“. Per du mėnesius iki „Grand Prix“ ji tikisi suprasti, koks tai yra sunkus sportas, kad mėgautis varžybomis būtų dar smagiau. Siekiant populiarinti renginį, prie iššūkių prisidės ir kitų sporto šakų atstovai bei organizacija „Judėk sveikai“, kuri priėmė kregždutės iššūkį, o rugsėjo 1 dieną drauge su „Judėk sveikai“ bus siekiama „kregždutės“ rekordo.

Šių varžybų kontekste žodis iššūkis yra girdimas labai dažnai. Tai bus iššūkis ir organizatoriams, kurie stengiasi maloniai nustebinti ir dalyvius ir žiūrovus ir tarptautinės čiuožimo sąjungos atstovus. Tai bus iššūkis ir Vytautui Jasučiui, kuris sporto komentatoriaus kėdę varžybų dienomis keis į renginio vedėjo pareigas. Taip pat bus iššūkis „Žalgirio“ arenai, kurie dar rugsėjo 1 dieną turi kitą renginį ir ledą pradės ruošti tik jam pasibaigus, todėl kokybiško ledo paruošimui turės labai mažai laiko.

Spaudos konferencijos metu buvo pristatyti specialiai šiam renginiui sukurti rankų darbo medaliai, kuriuos kūrė juvelyrė Irina Račiūnienė - „Keliautojų medalionas“ įkūrėja. Medalyje atsispindi Lietuvos kontūrai. Išskirtinumu pasižymės ir prizininkų diplomai, kurie bus spausdinami ant itin plonos medienos ir kuriuos, priėmę dar vieną iššūkį, sutiko pagaminti „Grantus Souvenirs“.

Renginys į Kauną atkeliauja lygiai už dviejų savaičių - rugsėjo 6 dieną.

ELTA