|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
LSMU nuotr.
Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas spaudai
Premjerui pristatyti jau veikiantys strateginės reikšmės universitetiniai ligų diagnostikos, gydymo ir mokslo centrai ir svarbūs infrastruktūros plėtros projektai, kuriems reikėtų Vyriausybės dėmesio bei finansavimo.
Viena strateginių krypčių – Kaune plėtojama branduolinė medicina. Vyriausybės vadovas apsilankė Branduolinės medicinos tyrimų centre, kuriame įrengtas ciklotronas. Prieš metus pradėjęs veikti centras įkurtas bendromis LSMU ir Kauno klinikų pastangomis.
Kaune plėtojama branduolinė medicina – stipriausia Baltijos šalyse
LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis pažymėjo, kad dėl šio objekto Lietuva stoja į vieną gretą su moderniomis pasaulio valstybėmis, kuriose plėtojamos pažangiausios medicinos technologijos. „Universiteto mokslininkai ir Kauno klinikų gydytojai specialistai branduolinės medicinos srityje yra pasiekę svaraus, tarptautiniu mastu vertinamo įdirbio, ši kryptis – viena stipriausių Baltijos šalyse“, – sakė prof. R. Benetis.
Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius pabrėžė naujas galimybes, atsiradusias drauge su ciklotrono infrastruktūra: klinikinėje veikloje naudojant pacientams reikalingus preparatus, jie sparčiau sulauks sudėtingų tyrimų ir pagalbos.
Ministrui pirmininkui Gintautui Paluckui pristatyti tolesni svarbūs žingsniai plėtojant protonų terapijos sritį Kaune: būtina papildoma infrastruktūra, kuriai įgyvendinti tikimasi Vyriausybės pagalbos.
„Apie protonų terapiją vis plačiau kalbama visame pasaulyje. Tai labai pažangi spindulinės terapijos rūšis: onkologiniam ligoniui gydyti panaudojami ne rentgeno gama spinduliai, bet teigiamą krūvį turinčios dalelės – protonai. Dalelių energiją koncentruojant į patį naviką, aplinkiniai audiniai apsaugomi nuo nepageidaujamos spindulių dozės. Tai – vėžio gydymo ateitis“, – pabrėžė Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė prof. Elona Juozaitytė.
„Branduolinės medicinos tyrimų centras – regioninės svarbos, jo apkrova finansiškai leistų laikyti tokią investiciją ekonomiškai atsiperkančia. Jis svarbus ir dėl mokslo tyrimų bei kuriamos pridėtinės vertės, sukauptų kompetencijų. Šio projekto įgyvendinimas mums – „pagal pečius“, dabartinė ekonominė ir finansinė situacija leidžia tai daryti“, – svarbų investicijų projektą įvertino Ministras Pirmininkas Gintautas Paluckas.
Tikisi Vyriausybės pagalbos strateginiams objektams
Premjerui plačiau pristatyta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto veikla, svarbiausi infrastruktūros plėtros projektai.
LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis akcentavo Universiteto išskirtinumą: LSMU, specializuotas sveikatos mokslų universitetas – šiuo metu didžiausia su žmogaus ir gyvūnų sveikata ir gyvybe susijusių sričių aukštoji mokslo ir studijų institucija.
Šimtametę istoriją turintis Universitetas šiandien – modernus, augantis, matomas nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis, įvertintas aukštomis pozicijomis tarptautiniuose ir nacionaliniuose reitinguose. Čia studijuoja per 8 tūkst. užsienio studentų, ketvirtadalis jų – iš užsienio.
„LSMU išskirtinis tuo, jog jame glaudžiai integruotos studijos, mokslas ir klinikinė veikla. Esame vienas nedaugelio universitetų šalyje, kuriame studentų skaičius nuolat auga. Atsirenkame itin motyvuotus studentus, siekiame aukštos studijų kokybės, ir tai jau įvertino darbdaviai, patenkinti puikiu LSMU absolventų parengimu“, – kalbėjo prof. R.Benetis.
Pasak LSMU Medicinos akademijos kanclerės prof. Daivos Rastenytės, Universitetas – šalies medicinos ir sveikatos mokslo srities lyderis. Tai rodo ne tik naujausi reitingai, bet ir Palyginamojo ekspertinio mokslo sričių vertinimo rezultatai – vertintose kryptyse LSMU surinko aukščiausius balus.
Prof. Rimantas Benetis pabrėžė: Universitetas turi didžiulį augimo ir plėtros potencialą. Dalis strateginių infrastruktūros projektų jau pradėti vykdyti Universiteto lėšomis. Tačiau reikėtų ir Vyriausybės pagalbos su investicijomis tokiems svarbiems projektams kaip naujų itin pažangių Medicinos ir Odontologijos fakultetų mokslo ir studijų bazių sukūrimas, Smulkių gyvūnų klinikos statybos.
„Tai – brangūs ir didelės svarbos objektai, juose būtų plėtojama mokslo ir studijų veikla, žymiai prisidedanti prie šalies medicinos ir kitų krypčių mokslo plėtros. Tikimės bendrų su Vyriausybe sprendimų, kurie padėtų įgyvendinti šiuos projektus“, – išsakė lūkestį LSMU rektorius.
Vizito metu taip pat diskutuota apie svarstomą medicinos gydytojų rezidentūros vietų skaičių, gydytojų stygiaus regionuose problemas, Universiteto galimybes pritraukti talentų iš užsienio.
Ministras Pirmininkas Gintautas Paluckas pasidžiaugė, kad LSMU turi stiprių ambicijų ir prioritetų. Pasak premjero, valstybės prisidėjimas šiems objektams – neabejotinas. Kol kas klausimų kyla tik dėl tokios paramos intensyvumo ir laiko. „Tačiau suremsime pečius“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas Gintautas Paluckas.