PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2025 m. Balandžio 23 d. 15:00

Kas Kretingos rajone teikia pagalbą patyrusiems ar rizikuojantiems patirti smurtą artimoje aplinkoje?

Kretinga

Smurtas (asociatyvi nuotr.) / Alfa.lt

EtapliusŠaltinis: Specializuotos kompleksinės pagalbos centras


357664

Jau daugiau kaip 25 metus veikiantis Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras 2012 m. tapo Specializuotos kompleksinės pagalbos centru (SKPC) ir teikia nemokamą, konfidencialią, specializuotą kompleksinę pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems ar jo pavojų patiriantiems Kretingos, Klaipėdos, Skuodo ir Šilutės rajonų gyventojams.

SKPC, gavęs pranešimą iš policijos apie smurtą artimoje aplinkoje, nedelsdamas susisiekia su nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiu asmeniu ir pasiūlo nemokamą bei konfidencialią konsultanto, psichologo ir teisininko pagalbą. SKPC teikia pagalbą suaugusiems asmenims. Jeigu smurtą šeimoje patiria vaikas, policija su vaiku susijusią informaciją nukreipia į Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą.

Į SKPC nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjęs asmuo gali kreiptis ir asmeniškai. Ir ne tik tuomet, kai įvyksta smurto proveržis. Raginama kreiptis ir tais atvejais, kai patiriamas smurto pavojus, jaučiama baimė ar tiesiog ieškoma, su kuo pasikalbėti apie įtemptą situaciją namuose.

Kas yra smurtas artimoje aplinkoje?

Tai yra esamo arba buvusio sutuoktinio ar partnerio, kito artimo asmens sisteminė prievarta, kuria siekiama įbauginti ir kontroliuoti. Dažniausiai smurtą artimoje aplinkoje patiria moterys, asmenys su negalia, senjorai, vaikai. Dažnu atveju smurtas artimoje aplinkoje yra neigiamas ar pateisinamas, o jo žymės – ne visada akivaizdžiai pastebimos. Smurtas artimoje aplinkoje gali pasireikšti įvairiomis formomis: fiziniu, psichologiniu, ekonominiu, seksualiniu smurtu ar nepriežiūra.

LR Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas smurtą artimoje aplinkoje apibrėžia kaip veikimu ar neveikimu asmeniui daromą tyčinį fizinį, psichinį, seksualinį, ekonominį ar kitą poveikį, dėl kurio asmuo patiria fizinę, materialinę ar neturtinę žalą. Artimą aplinką sudaro asmenys, siejami arba praeityje sieti santuokiniais, partnerystės, svainystės ar kitais artimais ryšiais, taip pat asmenys, kartu gyvenantys ir tvarkantys bendrą ūkį.

Daugiau informacijos apie galimas smurto artimoje aplinkoje apraiškas galima rasti Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro internetiniame puslapyje www.kmimc.lt.

Į Kretingos moterų informacijos ir mokymo centrą galima kreiptis:

Vytauto g. 9, III aukštas (įėjimas iš kiemo pusės);

Telefonu: (0 605) 82331;

El. paštu: pagalba@kmimc.lt.

Darbo laikas: I–V 8–17 val.

Visa Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų specialistų teikiama pagalba yra konfidenciali ir nemokama (ir tais atvejais, kai asmuo kreipiasi į centrą savarankiškai), teikiama tiek nuotolinėmis priemonėmis, tiek ir susitikus.

Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų pagalba pasiekiama ne tik tiesioginiais kiekvieno centro kontaktais, bet ir bendrąja telefono linija +370 700 55516 bei tiesioginiais pokalbiais internetu www.specializuotospagalboscentras.lt.

SKPC nuotr.

#KRETINGA#SKPC#SMURTAS#ARTIMA#APLINKA
#PAGALBA#ASMENYS