PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Liepos 18 d. 15:23

Karo akademijos kariūnams Būrio vado kovos kursas – paskutinis karybos žinių patikrinimas

Vilnius

Eimanto Genio nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


182045

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Žalgirio mūšio kariūnai jau savaitę Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje dalyvauja Būrio vado kovos kurso (BVKK) lauko taktinėse pratybose. Tai paskutinis – finalinis – III kurso kariūnų karinio rengimo egzaminas.


Foto galerija:

dsc8819.jpg
dsc8821.jpg
dsc8864.jpg
dsc8875.jpg

Kartu su kariūnais dalyvauja ir savo žinias turi parodyti profesinės karo tarnybos kariai (Būrio vado kurso klausytojai), turintys aukštąjį išsilavinimą ir siekiantys tapti karininkais. Sėkmingai jį baigusiems bus suteiktas leitenanto laipsnis.

Būsimieji karininkai turi pasitelkti visus planavimo, vadovavimo, ginklo valdymo gebėjimus ir individualius kario įgūdžius. Kariūnai jų mokėsi tris metus.

Tikslas yra įvertinti, kaip Karo akademijos auklėtiniai įsisavino taktikos ir kitų karybos dalykų žinias, yra išmokę priimti sprendimus įvairiose nestandartinėse situacijose, kaip geba imtis vadovavimo ir lyderystės, ar yra pasirengę ir sugeba veikti ir atlikti užduotį iki galo, kokia sudėtinga situacija bebūtų.

„Dabar esu būrio vadas, todėl planuojame operaciją. Pradiniai veiksmai, ką reikia daryti, yra susidėlioti, vykstame žvalgytis, ruošiamės, o po to bus įsakymas ir pradėsime mūšį", – prisistato kariūnas Paulius Mačiunskas. – Viską jau mokėmės. Reikia pakartoti ir teisingai tai atlikti. Čia naujo mokslo mums nėra, baimės – taip pat."

Jam pritaria kariūnė Vytautė Kupčiūnaitė: „Visą tai darome visų pirma dėl savęs. Tai motyvacija, nes išmoktos pamokos mums bus reikalingos baigus studijas Akademijoje. Taip pat motyvuoja, nes žinome – laukia artimieji, draugai. Jų palaikymas yra labai svarbus."

Abu kariūnai patvirtina, kad užtikrintai jaučiasi ir dėl to, kad jų būrys yra tvirta komanda: „Visada sulaukiame pagalbos vienas iš kitų, šalia esantis pataria, jeigu mato, kad tau kažko reikia ar trūksta", – optimistiškai nusiteikę apie BVKK pratybas pasakoja Vytautė ir Paulius.

Dešimt dienų – tai didžiulis ne tik psichologinis, bet ir fizinis iššūkis kariūnams. Pratybų tempas yra didelis, nes kiekvienam kariūnui sudaroma galimybė vadovauti būriui. Be būrio kariūnas vadovauja skyriui arba eina būrininko pareigas, kurių atlikimas taip pat vertinamas. Taip pat vykdo kitas pareigas. Dalyviai per pratybas atlieka žvalgybos, patruliavimo, puolimo ir gynybos, taikos rėmimo operacijų ir kitas užduotis.

BVKK metu vertinamas kiekvieno kariūno individualus gebėjimas vadovauti padaliniui streso ir nuovargio sąlygomis, artimomis tikram mūšiui. Taip pat vertinami ir kiti individualūs (komandiniai) kariūnų veiksmai, kurie parodo, kaip jie gali dirbti komandoje, skirdami tam visas jėgas ir kartu padėdami kitam būrio kolegai – kariūnui.

Sėkmingai baigusiems studijas Karo akademijoje kariūnams suteikiamas pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis ir jie tarnybą Lietuvos kariuomenėje įprastai pradeda būdami būrio vadais.

Norintys siekti karininko laipsnio ir studijuoti Lietuvos karo akademijoje kviečiami dalyvauti atrankoje. Pirmasis žingsnis – registracija ir motyvacinis pokalbis. Į pokalbį galima registruotis tiesiogiai internetu Akademijos internetinėje svetainėje  http://www.lka.lt/nuolatines-bakalauro-studijos