Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena. Ji buvo paminėta ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje.
Lietuvos kariuomenė buvo kuriama sunkiomis sąlygomis – 1918 metų pabaigoje, po Pirmojo pasaulinio karo, iš Lietuvos traukėsi vokiečių kariuomenė, jos pėdomis žygiavo Raudonoji armija. Lietuvos kariuomenės sukūrimas turėjo didžiulę įtaką Lietuvos saugumui ir nepriklausomybės išsaugojimui.
Šiais laikais Lietuvos kariuomenė yra aprūpinta naujausiomis technologijomis, įranga ir amunicija. Lietuvos karininkai bendradarbiauja su NATO aljanso ir kitų šalių kariuomenėmis, organizuoja bendrus apmokymus ir pratybas.
Minint Lietuvos kariuomenės įkūrimo šimtmetį Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje apsilankė Regioninio karo prievolės komplektavimo skyriaus specialistai, kurie supažindino mokinius su kariuomenės ginkluote, karininkų gyvenimo būdu, fizinėmis užduotimis ir padėjo sugriauti keletą kariuomenės mitų. Lietuvos kariuomenės organizuotose veiklose dalyvavo 2 ir 3 klasių gimnazistai. Mokiniai galėjo dalyvauti ankstyvoje rikiuotėje, estafetėse, ginkluotėje ir kariuomenės generolo paskaitoje.
Pirmiausia buvo rikiuotė, kuriai garsiais šūksniais ir komandomis vadovavo karininkai. Rikiuotės pradžioje mokiniai buvo pamokyti kelių rikiuotės komandų, tarp jų ir daugeliui girdėtos frazės „ramiai“, „lygiuot“. Rikiuotės metu gimnazistai buvo suskirstyti į tris grupes. Po rikiuotės viena grupė liko sporto salėje, kur vyko kariškių parengtos estafetės, kitos dvi dalyvavo kitose veiklose.
Estafečių metu mokiniai privalėjo laikytis kariškos tvarkos ir disciplinos. Susiskirstę komandomis mokiniai žaidė „kryžiukus nuliukus“, šio žaidimo metu komandos nariai turėjo tarpusavyje bendradarbiauti, pasitelkti loginį mąstymą ir ugdyti savo kompetencijas. Taip pat mokiniai dalyvavo žaidime, skatinančiame greitą reakciją ir komandinį darbą. Išsirikiavę eilutėje, staigiai perduodami signalą, mokiniai turėjo greitai pagriebti priešais juos stovintį buteliuką. Estafečių metu mokinius lydėjo geros emocijos, džiugi nuotaika, susikaupimas ir susikoncentravimas, kuris padėjo dar geriau atlikti užduotis.
Generolo paskaita buvo netradicinė, bet labai įdomi ir informatyvi. Mokiniai buvo skatinami apmąstyti ir pasidalinti savo žiniomis apie Lietuvos kariuomenę. Pasakojant apie karių kasdienybę ir vyraujančią tvarką, buvo pasitelktos įvairios mokymo priemonės: naudojami trumpi ir nuotaikingi video filmukai, veido maskuotės ir kariškių asmeniniai pasakojimai.
Ne kiekvienas turi galimybe prisiliesti ar iš arti pamatyti šaunamąjį ginklą, bet mūsų mokyklos mokiniai galėjo susipažinti su kariuomenėje naudojamų ginklų dalimis ir šaudymo technika. Ginkluotėje mokiniai su dideliu noru, o ypač vaikinai, domėjosi ir drąsiai juos apžiūrinėjo. Kariai dalinosi gyvenimiškomis istorijomis apie įvykius, nutikusius tarnybos metu. Jie su užsidegimu bendravo su moksleiviais. Taip pat buvo patikrintos mokinių žinios apie sausą davinį, vienam mokiniui buvo įteiktas toks davinys, kurį sudaro šokoladas, arbata, vienkartinis šaukštelis, riešutai ir dar keletas produktų.
Renginių metu kariškiai padėjo pakeisti požiūrį į kariuomenę. Visuomenėje yra susidaręs požiūris, kad kariai yra visiškai atskirti nuo pasaulio, neturi interneto, telefonų, valgo vien tik košę, tačiau, kaip teigė kariai, tai visiškai netiesa. Kariams laisvu metu yra galimybė pasinaudoti telefonais ir internetu, taip pat kariai nevalgo vien tik košės, maistas yra įvairus, o taip pat ir skanus. Susipažinimas su karišku gyvenimu buvo išties įdomus ir naudingas, mokiniai galėjo patirti kariams tenkantį fizinį krūvį ir didelę atsakomybę, kuri moko ryžtingai ir drąsiai elgtis pavojingose gyvenimo situacijose. Mokiniai suprato, kad karys nėra žmogus, kuris per prievartą atlieka karo prievolę, o asmuo, kuris pasiryžęs apsaugoti ir padėti kiekvienam Lietuvos gyventojui.
Labai dėkojame Regioninio karo prievolės komplektavimo skyriaus specialistams už šią informatyvią ir įdomią iniciatyvą, kuri padėjo mokiniams artimai susipažinti su kariuomenės gyvenimu ir veikla. Taip pat dėkojame organizatoriams, kurie padėjo šiai iniciatyvai atkeliauti į mūsų mokyklą. Dėkojame ir pavaduotojai ugdymui Ritai Sadovskienei, mokytojams Aušrai Čiupkovienei, Vaidai Martišiūtei, Dariui Dumčiui ir Daivai Janutaitienei.