Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Varėnos rajone pradėjo veikti dar viena didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė. Ji įrengta Kaniavos seniūnijoje Jasauskų kaime.
„Tai – didelis žingsnis į priekį, sukuriantis daug didesnį komfortą ir vietos gyventojams, ir šiose apylinkėse sodybas turintiems žmonėms iš kitų miestų. Tikiu, kad nuo šiol visi dideles atliekas veš į šią aikštelę ir niekam nekils pagundų išmesti jas kažkur pamiškėje ar kitoje netinkamoje vietoje“, – sakė į seniūnijos bendruomenei surengtą aikštelės pristatymą atvykęs Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta.
Anot jo, rajonui yra labai svarbi, kad ir viena sukurta darbo vieta, kad ir viena teritorija, įgaunanti modernesnį vaizdą.
O kad vaizdas, įrengus naują aikštelę Jasauskų kaimo pakraštyje, tapo šiuolaikiškesnis, neabejojo nė vienas į jos pristatymą atėjęs seniūnijos gyventojas bei čia atostogas leidžiantys jos svečiai. „Mums dabar – kaip Amerika: šitaip gražiai, šitaip kultūringai gyvensime“, – džiaugėsi po naują aikštelę besižvalgydama Panočių kaimo gyventoja Onutė Taraškevičienė.
Jai pritarė ir kiti aplinkiniai gyventojai, aikštelę vadinę įdomiu, naudingu ir reikalingu objektu. Daugelis jų į šio objekto pristatymą, kaip ir buvo prašyta, atėjo nešini iš namų paimtu nereikalingu daiktu, kurio vieta – didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje.
Varėnos rajono meras A. Kašėta atvežė seno stalo stalčių, Noškūnų kaime gyvenanti seniūnaitė Raminta Arlauskienė atvyko nešina sena kėde, Virginija ir Alfonsas iš Panočių kaimo atnešė senus virdulius, o Kaniavos seniūnas Edvinas Grikšas – nenaudojamą padangą.
„Padangos – vienas dažniausiai išmetamų daiktų, tad atvežėme tikėdamiesi, kad nuo šiol jų niekas nebemėtys, kur pakliuvo. Dabar mes turime visas galimybes rūšiuoti atliekas, tad labai linkiu visiems naudotis šia aikštele, paraginti tą daryti kaimynus, draugus, pažįstamus“, – kvietė Kaniavos seniūnas E. Grikšas, pastebėdamas, kad rūšiuojant atliekas mūsų kraštas bus žymiai gražesnis, modernesnis, patrauklesnis.
Iki šiol Kaniavos seniūnijos gyventojai didelių gabaritų atliekas turėdavo vežti į Varėnoje esančią aikštelę. Dabar saugiai atsikratyti tokiomis atliekomis jiems bus daug patogiau – jų nereikės toli vežti.
„Tokios aikštelės – tai pirmiausia kaštų mažinimas žmonėms. Jiems nereikia toli važiuoti, nereikia galvoti, kur dėti dideles atliekas, nereikia bijoti kažką užteršti. Ką mes, dzūkai, turime brangiausio? Vienas kitą ir gražią gamtą, kuri supa mus. Tad turime išlaikyti tą gražią aplinką, kad į mūsų kraštą atvažiuotų žmonės, kad jiems čia patiktų, kad jie rastų grožį, švarą ir jaukumą“, – kalbėjo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.
Jo teigimu, tokių aikštelių naudojimo galimybės yra beribės. Jose galima ne tik išmesti dideles atliekas, bet ir palikti nereikalingus, tačiau dar tinkamus naudoti daiktus, kuriuos gali paimti ir jais naudotis kiti žmonės. „Čia turėtų būti kaip ir socialinis centras, kur žmonės gali keistis daiktais,“ – sakė A. Reipas.
Jis padėkojo Varėnos rajono savivaldybės merui A. Kašėtai už pozityvių ir atsakingų sprendimų, kurie yra būtini regioninės atliekų tvarkymo sistemos plėtrai, palaikymą, aikštelę įrengusiai bendrovei „Alkesta“ – už kokybiškai, laiku ir pagal nustatytus reikalavimus įrengiamas aikšteles.
„Žmonės, gyvendami gražioje, švarioje aplinkoje negali būti blogi. Jie užauga gražesni ir geresni‘, – pastebėjo „Alkestos“ projektų priežiūros administratorius Danutis Jakulis.
Naujos aikštelės pristatyme taip pat dalyvavo Vilma Miškinienė, Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis, Aplinkos apsaugos departamento Alytaus valdybos Varėnos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Vytautas Butkevičius, savivaldybės administracijos ir Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro specialistai, seniūnijos atstovai, bendruomenės nariai.
Visus smagiai nuteikė Kaniavos kultūros centro raiškiojo skaitymo būrelio skaitovių kartu su vadovu Algimantu Vitkumi paruošta meninė kompozicija. Pristatymo dalyviai smalsiai apžiūrinėjo įrengtos aikštelės patalpas ir domėjosi, kokius daiktus ir į kurį konteinerį reikia mesti. „Rūšiuojame ir stengsimės rūšiuoti dar labiau,“ – patikino Kaniavos seniūnijos žmonės.
Jasauskų kaime įrengta didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė – jau ketvirta tokia aikštelė Varėnos rajone. Tokios aikštelės jau veikia Varėnoje, Merkinėje ir Valkininkų seniūnijoje.
Iš viso septyniose Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistemoje dalyvaujančiose savivaldybėse iki šių metų buvo įrengta 17 atliekų surinkimo aikštelių. Šiemet jų tinklą papildė dar dvi – be Kaniavos, dar viena aikštelė įrengta Seirijuose, Lazdijų rajone.
Abi naujos aikštelės įrengtos įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą investicinį projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Alytaus regione“.
Į šias aikšteles fiziniai ir juridiniai asmenys gali atvežti didžiąsias buities atliekas (baldus, duris, langų rėmus), antrines žaliavas (popierių, kartoną, plastikus, stiklą, metalą), elektros ir elektroninės įrangos atliekas (televizorius, buitinę techniką, kompiuterius ir jų monitorius, smulkius elektros prietaisus), buityje susidarančias statybos atliekas, naudotas padangas, akumuliatorius ir baterijas, buities pavojingas atliekas (liuminescencines lempas, termometrus, dažus, įvairius skiediklius ir tirpiklius, rūgštis, tepalus, užterštas pakuotes) ir kitas buityje susidarančias atliekas, kurių negalima mesti arba palikti prie konteinerių.
Aikštelėse išardomi atvežti baldai, surinktos atliekos rūšiuojamos ir saugojamos iki jų išvežimo į atliekas tvarkančias įmones. Alytaus regione veikiančiose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse daugiausia surenkama statybos ir griovimo atliekų, didžiųjų atliekų bei naudotų padangų.
Iš vieno gyventojo aikštelėse nemokamai priimama ne daugiau kaip 300 kg statybinių atliekų, 4 vienetai padangų, ne daugiau kaip 4 vienetai gyvsidabrio (liuminiscensinių) lempų. Juridiniams asmenims už atliekų pridavimą reikia mokėti pagal patvirtintus įkainius.