Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt
Uostamiestyje veikiančioms kultūros įstaigoms didžiausiu karantino iššūkiu tapo klausimas, kaip dirbti nuotoliniu būdu ir toliau užtikrinti savo teikiamas paslaugas visuomenei, tačiau Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjos Eglės Deltuvaitės manymu, jos susitvarkė gerai. Tačiau ateityje planuojama skirti dar didesnį dėmesį šių įstaigų gebėjimui su auditorija bendrauti virtualiai.
Ketvirtadienį vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdyje E. Deltuvaitė įvardijo, kaip uostamiesčio kultūros įstaigos toliau ketina dorotis su pandemijos sukelta krize.
Ar kreipsis pagalbos?
Klaipėdos miesto tarybos narys Rimantas Didžiokas teigė, kad šiuo metu Savivaldybė ruošia pagalbos verslui paketą ir paklausė, ar dalis kultūros įstaigų neplanuoja kreiptis dėl paramos.
„Manau, kad administracijos sprendimai dera su Vyriausybės rekomendacijomis, kai kalbame apie biudžetines įstaigas. <...> Biudžetinės įstaigos yra išlaikomos iš miesto lėšų“, - į klausimą atsakė E. Deltuvaitė.
Miesto tarybos narė Nina Puteikienė posėdyje priminė, kad Kultūros taryba ketina skelbti papildomą konkursą, susijusį su skaitmenizacija ir pagalba kūrėjams. Ji paklausė, ar nėra planuojama skirti papildomą finansavimą, kuriuo kultūros įstaigoms būtų palengvinamos skaitmenizavimo galimybės, o taip pat – ir gebėjimas virtualiai komunikuoti su auditorija.
„Tai yra pagrindinis iššūkis“, - įsitikinusi N. Puteikienė.
„Administracijoje yra sudaryta darbo grupė, kuri analizuoja tuos sprendinius, susijusius su koronavirusu. Joje nedalyvauju, tačiau žinau, kad buvo svarstomas kompensavimas dėl lėšų praradimo „Kultūros fabrikui“ ir, kaip suprantu, sprendimas yra teigiamas.
O dėl skaitmeninimo, manau, kad tai galėtų tapti ateinančių metų dalinio finansavimo konkurso prioritetu. Tai tikrai galėtų būti kaip priemonė, kuri padėtų, kol lauksime kitų sprendimų. Minčių yra ir, žinoma, jas teiksime Tarybai“, - sakė E. Deltuvaitė.
Tvyro nežinia
Ji pasakojo, kad šiuo metu kultūros įstaigoms koją kiša tvyranti nežinia, kiek laiko tęsis dėl pandemijos paskelbtas karantinas.
„Pati pradžia, kaip ir mums visiems, buvo iššūkis užtikrinti darbą nuotoliniu būdu, tuo pačiu užtikrinant ir atlyginimus žmonėms, sekant Vyriausybės rekomendacijomis, kad prastovos ar panašūs sprendimai būtų kaip paskutinis ir neišvengiamas sprendimas. <...> Kalbant apie ateitį, didžiausias iššūkis yra toks, kad mes esame priklausomi nuo valstybės sprendimų ir rekomendacijų. <...> Beveik kasdien tenka bendrauti su Kultūros ministerija, teirautis, kada jie ketina paruošti rekomendacijas. Žinau, kad žmonės ten dirba po 12-14 valandų, bet viskas nėra taip greitai, kaip norisi.
O kitas didžiulis iššūkis – nežinia. Jeigu mes šiandien žinotume, kad krizė truks iki rugsėjo, galėtume vienaip modeliuoti ir planuoti veiklas ateičiai. Bet kai niekas nežino... Tikriausiai tai ir yra sudėtingiausia“, - sakė E. Deltuvaitė.
Klaipėdos miesto savivaldybės kuruojamų biudžetinėse kultūros įstaigose uostamiestyje dirba apie 300 darbuotojų. „Įstaigos susitvarkė puikiai ir užtikrino veiklą, staigiai reagavo, kėlė, ką įmanoma, į interneto erdvę“, - jų darbą įvertino E. Deltuvaitė.
Problema – ir dėl specialistų
Tačiau Tarybos narė N. Puteikienė atkreipė dėmesį į kitą problemą, minimą ir kultūros įstaigų teikiamose ataskaitose – trūksta specialistų. Anot jos, Klaipėdos miesto savivaldybė yra sudariusi sutartį su Klaipėdos universitetu. Ji paklausė: ar savivaldybė ir universitetas nesvarsto padėti kultūros įstaigoms ir parengti reikiamus specialistus?
„Manau, kad klausimas ne man“, - atsakė Savivaldybės kultūros skyriaus vedėja E. Deltuvaitė.
Situaciją plačiau pakomentavo Klaipėdos mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.
„Universitetas su savivaldybe bendradarbiauja dėl švietimo, ugdymo darbuotojų rengimo. Nes dabar, kaip žinote, mes neturime tokios galimybės rengti pedagogų, iš mūsų ta teisė yra atimta Seimo valdančiosios daugumos sprendimu. Bet ta teisė suteikta Vytauto Didžiojo universitetui, kuris nei turi specialistų, nei patirties, nei noro. Bet mes tam tikras derybas vedame ir tikimės, kad tas mūsų bendradarbiavimas rengiant specialistus išaugs“, - sakė A. Cesiulis.
Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.