PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Lapkričio 25 d. 11:46

Kaip sustiprinti betoną statybų metu?

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


252197

Betonas yra inžinerinė medžiaga, kuri imituoja uolienų savybes ir yra glaudžiai tarpusavyje susijusių dalelių derinys. Tai tiesiog užpildų, paprastai natūralaus smėlio ir žvyro arba susmulkintų uolienų, mišinys. Jie sujungiami hidrauliniu rišikliu, pvz. portlandcementas yra aktyvuojamas vandeniu, kad susidarytų tanki pusiau vienalytė masė.

Betonas yra dažniausiai naudojama statybinė medžiaga. Tai cemento, užpildo ir vandens mišinys. Cementas reaguoja su vandeniu ir kitais ingredientais, sudarydamas kietą matricą, kuri sujungia medžiagas į patvarią akmenį primenančią medžiagą, kurią galima naudoti įvairiais būdais.

Betono mišinio projektavimui naudojama 10% cemento, 20% oro ir vandens, 30% smėlio ir 40% užpildo. Gaminant sijas, kolonas, plokštes, pamatus ir kitus panašius dalykus, betonas naudojamas kaip statybinė medžiaga. Jei norite įsigyti betono ir jo gaminių arba sužinoti daugiau, užsukite čia.

Ką reikia žinoti apie gelžbetonį?

Gelžbetonis yra tada, kai į betoną įterpiamas vielos tinklas arba plieniniai strypai, kad išlaikytų įtempimo jėgas. Šie armuoto plieno strypai taip pat žinomi kaip armatūra. Betono atsparumas gniuždymui yra labai stiprus, tačiau jis yra silpnas tempiant. Pavyzdžiui, jei betoninė sija išliejama nenaudojant armatūros, sijos vidurys nešios daug įtempimo. Armatūros strypo pagalba šis įtempimo įtempis bus absorbuojamas, todėl betono/armatūros derinys bus daug tvirtesnis.

Dėl natūralių temperatūros pokyčių ir drėgmės ciklų betonas neatlaikys laiko išbandymo ir ilgainiui įtrūks net ir naudojant armatūros strypus. Konstrukciniai sutvirtinimai neapsaugo įtrūkimų, bet sulaiko įtrūkimų paviršius. Norint išvengti atsitiktinio betoninio kraštovaizdžio įtrūkimų, reikia įrengti kontrolines jungtis. Paprasčiau tariant, kontrolinės jungtys yra įpjovos, padarytos ant betono plokštės, kad galėtumėte „suplanuoti“, kur atsiras „įtrūkimas“. Šie pjūviai leidžia atlikti natūralių oro ciklų sukeltus judesius. Ir kadangi betono plokštės sukels įtrūkimą, kontrolines siūles reikia nupjauti pagal šiuos parametrus.

Koks yra betono ilgaamžiškumas?

Metalų korozija, užšalimo-atšildymo ciklai, cheminės atakos ir šarminių užpildų reakcija yra visos priežastys, dėl kurių betonas blogėja. Pagrindinis kaltininkas yra drėgmės poveikis. Paprastai klaidinga galvoti, kad betonas yra nepralaidus, tačiau iš tikrųjų skystis vis tiek gali prasiskverbti. Kokybiška ir teisingai sutvirtinta betono plokštė yra nepralaidi vandeniui iš žemės, tačiau nepralaidžia lėtam vandens garų pratekėjimui. Svarbiausia, kad betonas nepablogėtų, yra sumažinti betono pralaidumą.

Tai galima pasiekti sumažinus vandens ir cemento santykį, vienodą užpildų gradaciją ir tankį bei naudojant priedus (superplastifikatorių arba silicio dioksido dūmus) ir garų stabdiklį. Sumažinus betono pralaidumą ir adekvačią oro tuštumų sistemą, tai padidins betono patvarumą. Taip pat dėl ​​susitraukimo atsiranda plokščių briaunų pakėlimas sandūrose ir įtrūkimai. Kai plokštės viršuje ir apačioje skiriasi drėgmės lygis ir temperatūros svyravimai, viršutinis paviršius susitraukia labiau, todėl plokštės susisuka.

Dėl savo bendrųjų savybių betonas kartais vadinamas dirbtine uoliena

Betonas labai atsparus gniuždymui. Naudojant, kai reikia prisitaikyti prie įtempių, į betoną įterpiama armatūra, kad sugertų įtampą. Betonas yra plačiausiai naudojama statybinė medžiaga. Tai suteikia lankstumo struktūrinėje formoje, nes gali būti suformuota į daugybę formų. Tinkamo betono rangovo pasirinkimas vaidina svarbų vaidmenį užtikrinant betoninės važiuojamosios dalies, pėsčiųjų tako ar kiemo ilgaamžiškumą.

Patyrę betonavimo rangovai žinos kaip svarbu turėti tinkamą pamatų gylį, tinkamą betono mišinį ir kokį atstumą reikia išlaikyti, kuomet reikia dėti kiekvieną armatūrą, kokį betono stiprumą naudoti, kad betonas neskiltų, ir daug kitų veiksnių. Pasirinkite profesionalus ir tikrai nepatirsite jokių nuostolių.

Reklama