PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gruodžio 14 d. 12:40

Kaip savo gebėjimą ir amatą paversti verslu?

Marijampolė

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


197487

Dažnas iš mūsų turi pomėgių ir gebėjimų, įgyja tam tikrą amatą, tačiau ne kiekvienas tai gali paversti verslu. Tam reikia kur kas daugiau žinių bei kompetencijų ir čia didelį vaidmenį atlieka kūrybiškumas. Dabar kūrybiškumas - viena iš svarbiausių kompetencijų. Kūrybiškas požiūris neretai nurungia tradicinę mąstyseną, ypač, kai siekiama efektyvesnių rezultatų vystant savo verslą. Taigi kas yra kūrybiškumas – asmeninė vertybė ar poreikis, ir būtinybė kiekvienam pradedančiam savo verslą? Ar kūrybiškumas reikalingas savo pomėgį ar amatą integruojant į verslą?


Foto galerija:

61b86f82db74f.jpg
61b86f83c8f31.jpg
61b86f84409fe.jpg

Apie tai aiškinasi Visuomenės ir verslo plėtros institutas, inicijuodamas įvairius, verslumą skatinančius projektus, siekiant, kad jauni žmonės įveiktų baimės barjerus bei atrastų galimybes ir drąsiau žengtų į veiklas, kurios teiktų džiaugsmą ne tik jiems patiems, bet ir duotų naudą.

Būtent šiuo tikslu buvo įgyvendinta iniciatyva Kūrybiškumo ID, kurios metu šeši jaunieji kūrėjai turėjo galimybę vykti į trijų dienų pažintinį vizitą Gdansko mieste Lenkijoje ir susipažinti su jaunųjų kūrėjų ir amatininkų veikla bei gerosiomis istorijomis. O grįžus, kūrybinėse dirbtuvėse aptarti svarbiausius aspektus, lemiančius Lenkijoje veikiančių amatininkų sėkmę ir kūrybiškumo svarbą procese.

Iniciatyvos Kūrybiškumo ID dirbtuvių metu, jaunieji Marijampolės miesto kūrėjai diskutavo apie kūrybiškumo svarbą versle ir kaip tai įtakoja veiklos vystymąsi. Diskutuota, kad žinant tik amato subtilybes, nepakanka vystyti savo veiklą. Čia reikia ir kūrybiško mąstymo, kuris dabar labiausiai reikalingas parduodant produktą ar paslaugą. Dirbtuvių dalyviai dalijosi mintimis, kad šiuo metu, kai turime didelę pasiūlą, didžiausias iššūkis yra įdomus, įtaigus marketingas, nes tikslas – pasiūlyti naujas produkto ar paslaugos pateikimo idėjas bei išsiskirti iš kitų, panašias prekes ar paslaugas siūlančių verslų.

„Manau, kad problemų sprendimas yra kūrybiškumo pamatas. Kai yra noras plėsti savo veiklą ir amatą integruoti į verslą, o viskas vystosi ne taip, kaip norisi, numatyti tikslai nepasiekiami ir norima situaciją pakeisti, tada prasideda kūrybiškumas, ir kūrybiškų problemų sprendimų ieškojimas. Taip pat manau, kad kūrybiškumas turi būti lavinamas nuo pat veiklos pradžios, nes vėliau versle gali atsitikti bet kas ir sprendimai, kartais, turi būti priimami greitai.“ – sakė kūrybinių dirbtuvių dalyvis, prekės ženklo „Boldo“ įkūrėjas Domantas Svirkauskas.

Kūrybiškumo ID dirbtuvių dalyviai vieningai sutarė, kad vienas iš skausmingiausių, tačiau kartu ir geriausių kūrybiškumo versle pavyzdžių – karantinas, privertęs daugelį verslų iš esmės pakeisti specifiką. Dauguma privalėjo prisitaikyti prie situacijos ir rasti greitus sprendimus persikeliant į platformas internete. Šioje, visą pasaulį sukausčiusioje krizėje, verslai turėjo tik vieną išeitį – arba eksperimentuoti, arba nuleisti rankas. Tokias patirtis išgyveno ir Gdanske savo veiklas vykdantys amatininkai ir verslininkai.

Per tris dienas marijampoliečiai pamatė ne tik Gdanske bet ir visoje Europoje garsias gintaro dirbtuves „Art7 Jewlery“, susipažino su „Contemporary Art Centre Mleczny Poitr“, kurioje kuria menininkai ne tik iš Lenkijos. Aplankė socialiai atsakingą galeriją „Mewka“, kuri labai glaudžiai bendradarbiauja su vietos bendruomenės nariais. Taip pat susitiko su „Shadowland“ keramikos dirbtuvių įkūrėju, kuris ne tik pasidalino savo patirtimi, bet ir leido sukurti mažus suvenyrus.

„Tai, ką pamatėme ir išgirdome per tris dienas, tik maža dalis. Keliaujant pas amatininkus ir verslus ne tik susipažinome su jų veikla, bet pamatėme kūrybiškumo svarbą jų veiklose. Vizito metu buvo aptarta daugybė pavyzdžių, kaip galerijos ir meno erdvės integruoja kūrybiškumą į savo veiklą ir kokią pridėtinę vertę tai kuria. Diskutuota, kokius modelius būtų galima perkelti ir pas mus, į Marijampolę.“ – įspūdžiais dalijosi projekto dalyvis Evaldas Paltanavičius.