PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 6 d. 14:40

Kaip prižiūrėti žieminę striukę, kad ji tarnautų ilgiau?

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


255853

Tam, kad galėtumėte patogiai ir šiltai jaustis net ir žvarbiausiomis dienomis, ypač svarbu deramai apsirengti – žieminės striukės yra tie rūbai, be kurių sunkiai galėtume įsivaizduoti šaltąjį sezoną. Norėtųsi, kad tokie viršutiniai drabužiai patikimai tarnautų ne vienerius metus – šis aspektas priklauso ne tik nuo jų kokybės, bet ir nuo mūsų įdėtų pastangų. Šį kartą aptarsime pagrindinius žieminių striukių priežiūros aspektus, kurie užtikrins ilgą jų tarnavimo trukmę.

Atsakingas žieminės striukės pasirinkimas

Pirmiausiai reikėtų turėti omenyje, kad žieminės striukės, priklausomai nuo medžiagų ir pritaikytų technologijų, turi būti prižiūrimos skirtingai. Būtent dėl to dar prieš perkant jas pravartu pasidomėti pagrindiniais jų priežiūros niuansais ir pagalvoti, ar jie Jus tenkina – kai kuriuos drabužius namų sąlygomis prižiūrėti gali būti pakankamai sudėtinga. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į žieminių striukių užpildus – jie gali būti natūralūs arba sintetiniai. Pastaruosius dažniausiai prižiūrėti yra šiek tiek paprasčiau, tačiau itin šaltomis dienomis kur kas labiau gelbsti natūralūs užpildai.

Pravartu prisiminti, kad ant tamsesnių spalvų rūbų nešvarumai išryškėja vėliau, tad jeigu norisi striukę valyti kuo rečiau, jiems turėtumėte teikti pirmenybę. Visgi, jeigu tamsias dienas norisi praskaidrinti ryškesniais drabužiais, galite išbandyti ir įdomiau atrodančius rūbus – pavyzdžiui, įdomiais dizaino sprendimais pasižymi Nike striukės moterims. Būtent prekinis ženklas dažnai tampa savotišku kokybės rodikliu, leidžiančiu įsitikinti, ar atitinkami drabužiai iš tiesų tarnaus ilgą laikotarpį. Pavyzdžiui, el. parduotuvėje Pigu.lt Helly Hansen striukės moterims vertinamos dėl savo tvirtumo ir atsparumo įvairioms oro sąlygoms, tačiau čia Jums pavyks surasti ir daugiau patikimų gamintojų.

Skalbimas

Jei žieminę striukę jau esate įsigiję, turėtumėte atidžiai susipažinti su jos etiketėmis – čia rasite informaciją apie svarbiausias priežiūros ypatybes. Turėtumėte įsitikinti, kad Jūsų turimą rūbą iš tiesų galima skalbti skalbimo mašinoje. Nors neretai šį darbą rekomenduojama atlikti rankomis, tais atvejais, kai gamintojai leidžia tai daryti, galite pasitelkti ir šį įrenginį. Geriausia naudoti rankinio skalbimo programą ir ne aukštesnę kaip 30 laipsnių temperatūrą. Gręžimas turėtų būti itin švelnus, o dar geriau būtų jo atsisakyti.

Prieš skalbdami turėtumėte ištuštinti visas šių rūbų kišenes ir skalbti juos išvirkščius, užtrauktus ir užsegtus – taip jie nepraras savo formos. Kartais rekomenduojama į būgną kartu įdėti ir teniso kamuoliukų, tačiau tokio triuko patikimumu nereikėtų pasitikėti 100 procentų. Skalbimui reikėtų naudoti skystas priemones – dar geriau, jei jos bus pritaikytos būtent viršutiniams drabužiams. Minkštinančių priemonių derėtų atsisakyti.

Džiovinimas

Prieš ruošiantis striukę džiovinti, dar kartą reikėtų žvilgtelėti į jos etiketę – turėtumėte įsitikinti, ar tam galėsite pasitelkti džiovyklę. Priešingu atveju džiovinimą reikės atlikti natūraliu būdu. Tuomet rūbą kuriam laikui reikėtų palikti vonioje ant pakabos – taip išsivarvės po skalbimo užsilikęs vanduo ir striukę bus galima pernešti į sausą, gerai vėdinamą patalpą. Pravartu rūbą keletą kartų gerai papurtyti, kad pasiskirstytų visi pūkai. Svarbiausia vengti radiatorių ir nesugalvoti į pagalbą pasitelkti plaukų džiovintuvo – jei striukė užpildyta natūraliais pūkais, jie praras dalį naudingų savo ypatybių.

Sandėliavimas

Pasibaigus šaltajam sezonui, reikės surasti žieminei striukei tinkamą saugojimo vietą. Ją geriausia laikyti medžiaginiame maiše arba kartoninėje dėžėje – taip drabužis nesusiglamžo, gali kvėpuoti ir nesugeria aplinkos kvapų. Be to, jo negali pasiekti kandys ir kiti kenkėjai. Prisiminkite, kad polietileniniai maišai netinka ilgalaikiam saugojimui – juos galite naudoti tik norėdami drabužius transportuoti.

Vadovaudamiesi šiais patarimais, būsite tikri, kad dėl ilgesnio žieminės striukės tarnavimo padarėte viską, ką galėjote. Jų priežiūra tikrai nėra sudėtinga – svarbiausia laikytis gamintojų nurodytų instrukcijų.

Reklama