PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2022 m. Rugpjūčio 7 d. 19:15

Kaip prižiūrėti plaukus garbanėms?

Lietuva

Dalis moterų linkusios pirkti pigesnes plaukų priežiūros priemones, kita dalis galvoja, jog jeigu įsigis prabangų šampūną – plaukai taps sveiki ir žvilgantys. Tačiau pritrenkiančių garbanų paslaptis – visai kitur.

EtapliusŠaltinis: Etaplius.LT


242259

Nacionalinės medicinos bibliotekos duomenimis, 45 proc. europiečių turi tiesius plaukus, 40 proc. – banguotus, o vos 15 proc. gali pasigirti natūraliai garbanotais plaukais. Siekiant, kad garbanoti plaukai būtų švelnūs, nesiveltų ir neišsausėtų, būtina tinkamai juos prižiūrėti.

Garbanoti plaukai – tikras iššūkis

Natūraliomis garbanomis galinčios pasigirti moterys dažnai skundžiasi sausais, besiveliančiais plaukais, išsišakojusiais galiukais ar net nutrupėjusiomis plaukų sruogomis. Kad taip nenutiktų, svarbu žinoti pagrindinius šio plaukų tipo priežiūros žingsnius, į kuriuos įeina ne tik tinkamai parinktos priemonės, bet ir atitinkamas plaukų plovimas, šukavimas, formavimas ir kiti kasdienės rutinos aspektai.

„Garbanoti plaukai išties reikalauja nemažai priežiūros. Nėra vieno recepto, kuris tiktų visoms garbanėms. Visgi, siekiant turėti sveikus ir dailius plaukus, būtina žinoti keletą esminių aspektų. Garbanoti plaukai natūraliai yra linkę sausėti, tad vienas svarbiausių aspektų yra palaikyti jų drėgmę“, – pasakoja L. Givėliušienė, vaistinės kosmetikos prekių konsultantė.

Plaukų priežiūros žingsniai

Vaistinės atstovė atskleidžia, kad viena dalis moterų yra dažniau linkusios pirkti pigesnes, paprastesnes plaukų priežiūros priemones, kurios neretai suteikia tik trumpalaikį efektą, o kita dalis galvoja, jog jeigu įsigis prabangų šampūną – plaukai taps sveiki ir žvilgantys. Kosmetikos prekių konsultantė sako, jog ne priemonių kainoje slepiasi gražių plaukų paslaptis – daug kas priklauso nuo priemonių sudėties ir naudojimo.

„Pirmoji ir viena svarbiausių taisyklių yra išsirinkti tinkamą šampūną. Garbanotiems plaukams skirtame šampūne neturėtų būti tokių priedų kaip sulfatai, silikonai, alkoholis ir parabenai – visa tai gali erzinti galvos odą. Taip pat būtina atkreipti dėmesį į galvos plovimo dažnumą – nereikėtų to daryti kasdien, nes taip plaukai praranda jiems būtiną drėgmę“, – vardija L. Givėliušienė.

Ji pasakoja, kad šampūnu plauti plaukus taip pat reikia taisyklingai. Įnirtingas trynimas, kasymas, sukimas gali būti iš tiesų pražūtingas garbanoms – plaukai susivels, suskilinės. Plaunant plaukus, geriausia juos suskirstyti į keletą sekcijų ir įtrinti šampūnu palengva, nespaudžiant ir netempiant pačių plaukų. Išskalauti šampūną reikėtų tokiu pačiu principu – kiekvieną plaukų sekciją atskirai.

Maitinamieji, drėkinamieji kondicionieriai bei kaukės – taip pat neatsiejama garbanotų plaukų priežiūros dalis. Jų sudėtyje reikėtų žvalgytis tokių ingredientų kaip glikolis, glicerinas, įvairūs aliejai, keratinas, amino rūgštys. Naudojant kondicionierių, nereikėtų jo įmasažuoti į galvos odą, o naudoti tik nuo plaukų vidurio iki galiukų.

„Ištepus plaukus kondicionieriumi ar kauke, būtų gerai iššukuoti juos retų, storų dantų šukomis. Kad priemonės veiktų efektyviau, galima panaudoti dušo kepurėlės triuką – užmauti ją ant plaukų ir palikti kaukę ar kondicionierių veikti apie 10–15 minučių. Visa tai paremta kūno šiluma – ją skleidžia ir galvos oda, tad dušo kepurėlėje esantys plaukai sušils ir priemonės veiks geriau“, – paaiškina vaistinės atstovė.

Ji priduria, kad plonoms garbanoms galima naudoti apimtį suteikiančias priemones, o storiems plaukams labiau tiks įvairūs aliejai – visa tai padės išryškinti garbanų grožį. Svarbu pažymėti, kad nors kartais norisi užfiksuoti garbanas plaukų laku, juo piktnaudžiauti nereikėtų, mat jis sausina plaukus. Garbanų drėkinimui labai tinka purškiami drėkikliai, savo sudėtyje turintys vaisių rūgščių bei enzimų.

Ką dar svarbu žinoti?

Šampūnas, kondicionierius, kaukė bei plaukų plovimo technika dar nėra viskas, ką reikėtų žinoti garbanėms. Vandens temperatūra – taip pat reikšminga detalė.

„Karštas vanduo sausina ne tik odą, bet ir plaukus. Vėsesniu vandeniu plaunant plaukus, užsidaro plaukų folikulai, taip savo viduje tarsi užrakindami drėgmę. Verta paminėti ir tai, kad kietas vandentiekio vanduo sausina plaukus. Galima jį paminkštinti valgomąja soda ar trupučiu glicerolio. Išplautus plaukus taip pat reikia taisyklingai išdžiovinti. Negalima trinti, velti plaukų su šiurkščiais rankšluosčiais – tai suardys plaukus, jie sutrūkinės, lūžinės. Plaukų nusausinimui patartina naudoti mikropluošto rankšluosčius arba paprastus medvilninius marškinėlius. Jie ne tik sugers vandens perteklių, bet ir nepažeis garbanų“, – sako L. Givėliušienė.

Tai, kaip šukuojame plaukus, kokias šukas ar plaukų šepečius naudojame, irgi yra svarbūs elementai kasdienėje garbanotų plaukų priežiūroje. Garbanės turėtų skirti tikrai didelį dėmesį tiek plaukų šepečio, tiek šukų kokybei. Išnarplioti garbanas patartina iš karto po plaukų plovimo – tam geriausiai tinka ne šukos, o pirštai. Drėgnų garbanotų plaukų geriau niekada nešukuoti, nes tai veda link pačios struktūros pažeidimų.

Geriau vengti džiovintuvų, tiesinimo ar garbanojimo žnyplių. Jeigu visgi negalima apsieiti be šių įrankių, svarbu žinoti, kaip suvaldyti jų skleidžiamą karštį, kuris lemia plauko sausėjimą ir skilinėjimą. Svarbiausia laikytis tokių taisyklių: kiek įmanoma sumažinti karštį, įsigyti tik geros kokybės įrankius, visuomet naudoti plaukų priemones apsaugai nuo karščio.

Parengta pagal pranešimą spaudai