PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2021 m. Gegužės 18 d. 14:36

Kaip prižiūrėti nuotekų valymo įrenginius?

Vilnius

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


175422

Dalinamės informacija apie valymo įrenginius ir jų priežiūrą, kad suprastumėte daugiau apie jų veikimo principus.

Tinkamai prižiūrint nuotekų valymo įrenginys gali tarnauti ilgai, nereikalaujant jokių reikšmingų darbų ir nekeldami problemų.

Kaip dažnai reikia aptarnauti nuotekų valymo sistemą?

Nuotekų valymo įrenginiai yra suprojektuoti atsižvelgiant į vartotoją ir yra patogūs, užtikrinant, kad jų priežiūra būtų kuo mažesnė.

Vis dėlto rekomenduojama, kad bent kartą per metus nuotekų valymo sistemą jūsų namuose patikrintų profesionalus techninės priežiūros inžinierius. Taip pat turėtumėte kasmet išvalyti valymo įrenginius, kad kietosios medžiagos kaupimasis nepakenktų valymo kamerai.

hiki.jpg

Kiek kainuoja nuotekų valymo įrenginių aptarnavimas?

Kadangi techninės priežiūros reikalavimai dažnai skiriasi, atsižvelgiant į gamyklos modelius ir dydžius, yra siūlomos įvairios aptarnavimo ir priežiūros sutartys, apimančias visus reikalavimus - nuo periodinių patikrinimų, iki problemų sprendimo bei būtino remonto. Aptarnavimo ir priežiūros sutartys gali būti vienkartinės arba reguliarios pagal mūsų priežiūros planą.

Kas įtraukta į nuotekų valymo įrenginių paslaugą?

Yra keletas dalykų, kurie yra tikrinami atliekant nuotekų valymo sistemos techninę priežiūrą. Štai keletas iš pagrindinių patikrinimų, kurie atliekami valymo įrenginiuose paslaugos teikimo metu:

  • Oro pūstuvo stiprumo ir efektyvumo patikrinimas,

  • Oro filtro tikrinimas bei keitimas,

  • Galutinė vandens kokybės patikrinimas,

  • Mechaniniai komponentų patikrinimas bei pakeitimai,

  • Oro vamzdžių tikrinimas,

  • Difuzoriaus patikrinimai,

  • Bakterijų sveikatos būklės nustatymas.

Tai tik keli įprasti dalykai, į kuriuos žiūrima aptarnaujant valymo įrenginius. Valymo įrenginių klientai gali pasirinkti, kad ši paslauga būtų kas kart vienkartinė ir pagal iškvietimą arba su sudaryta nuolatine sutartimi.

Reikėtų pažymėti, kad nuotekų valymo įrenginius aptarnauti gali tik kvalifikuotas asmuo. Sertifikuoti valymo įrenginiai reikalauja specialistų priežiūros. Priežiūros specialistai yra akredituoti, turi tinkamą išsilavinimą bei skiepus, kad apsisaugotų nuo tam tikrų su nuotekomis susijusių ligų. Tuo pačiu turėtumėte suprasti, jog tai nėra darbas, kurį turėtumėte atlikti patys.

jjsxjxj.jpg

Ar reikia ištuštinti nuotekų valymo įrenginius?

Trumpas atsakymas – taip. Nuotekų valymo įrenginio darbas yra vandens valymas. Dumblas yra kietųjų dalelių kaupimasis, jį reikia periodiškai pašalinti. Daugelis gamintojų rekomenduoja ištuštinti kasmet. Kai kuriuos mažesnio biudžeto valymo įrenginius reikės ištuštinti dažniau.

Ar yra teisinis reikalavimas aptarnauti nuotekų valymo sistemą?

Aplinkosaugos agentūros bendrosiose privalomosiose taisyklėse teigiama, kad nuotekų valymo įrenginiai turi būti įrengti ir eksploatuojami pagal gamintojo rekomendacijas. Daugelis gamintojų rekomenduoja kasmet atlikti aptarnavimą ir ištuštinti valymo įrenginių dumblo talpas. Todėl, norėdami laikytis bendrų privalomų taisyklių, turite tai padaryti.

Be to, dažniausiai bendrose privalomose taisyklėse nustatyta, kad techninę priežiūrą ir patikrinimą turi atlikti tik kompetentingas asmuo. Jūs visada turėtumėte pasirinkti įmonę ar asmenį, kuris yra akredituotas nuotekų valymo sistemos prižiūrėtojas. Dažniausiai tai yra tos pačios įmonės, kurios įrenginius naudojate, darbuotojas.

hiijoio.jpg

Ar lietaus vanduo gali patekti į nuotekų valymo įrenginius?

Lietaus vanduo (arba bet koks paviršinis vanduo) neturėtų patekti į nuotekų valymo įrenginius. Nuotekų valymo įrenginys skirtas nuotekoms iš pastato išvalyti, o atsitiktinis ir kartais didelis lietaus vandens srautas į sistemą gali:

  • Išplauti bakterijas,

  • Užtvindyti sistemą,

  • Praskiesti nuotekas, kad valymas būtų neveiksmingas.

Statybos reglamentuose teigiama, kad lietaus ir paviršinio vandens kanalizacija turėtų būti atskirta nuo nuotekų kanalizacijos.

Tinkama nuotekų sistemos priežiūra garantuoja jos ilgaamžiškumą. Todėl svarbu neignoruoti gamintojo rekomendacijų, visada reaguoti į iškilusius nesklandumus, o kylant abejonėms dėl sistemos, visada kreiptis į aptarnaujančius specialistus.

Remiamas turinys