PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2020 m. Kovo 28 d. 07:30

Kaip ko­vo­ti su knar­ki­mu? Dai­nuo­ti

Šiauliai

Dai­nuo­ki­me. Pradė­ju­sių dai­nuo­ti as­menų knar­ki­mas su­mažė­jo ar­ba vi­sai iš­ny­ko. To prie­žas­tis – su­stiprėję dai­nuo­jan­čiųjų gerklės rau­me­nys. (Nensuria nuotr.)

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


122928

Už­mie­gant mūsų kūnas at­si­pa­lai­duo­ja, kvėpa­vi­mas sulėtė­ja ir to­kiu būdu mes po tru­putį pa­ny­ra­me į ramų, tylų bei saldų nak­ties miegą. Tie­sa, šiek tiek ki­taip nak­ties poilsį įsi­vaiz­duo­ja žmonės, tu­rin­tys knar­ki­mo pro­blemą ar mie­gan­tys gre­ta knar­kian­čio­jo.

Miegui ant nugaros – NE

Knarkiančiajam ši poza nėra itin tinkama. Miegant tokioje pozoje, atsipalaiduoja gerklės raumenys, įkvepiant pradeda vibruoti minkštasis gomurys bei liežuvėlis, taip sukuriantys nemalonius knarkimo garsus. Padėti gali vienas itin paprastas triukas. Į pižamą nugaroje, menčių zonoje, įsiūkite teniso kamuoliuką. Dėl jo patogiai įsitaisyti ant nugaros taps beveik neįmanoma, o miegojimo ant nugaros įprotis dings vos per kelias savaites.

Atraskime tinkamą pagalvę

Aukštos, itin kietos ir tarsi stipriai prikimštos pagalvės neleidžia kaklui išlaikyti natūralios padėties, todėl sukuriama kliūtis lengvai įkvėpti ir iškvėpti. Išlaikyti taisyklingą kaklo padėtį ir sumažinti knarkimo problemą padės ortopedinės, ne aukštesnės nei 10 cm pagalvės.

Būkime fiziškai aktyvūs

Į knarkimo rizikos grupę dažniausiai patenka žmonės, susiduriantys su antsvoriu. Labai dažnai knarkimo problema atsiranda dėl sustorėjusio riebalinio sluoksnio, trukdančio lengvai įkvėpti ir iškvėpti. Tinkamiausia fizinio aktyvumo rūšis kiekvienam vis kita. Vieniems geriausia yra vaikščiojimas, kitiems – bėgimas, plaukimas ar važiavimas dviračiu, tretiems – užsiėmimai sporto salėje.

Vakarais – jokių miltinių ir saldžių patiekalų

Netinkamas maistas taip pat susijęs su knarkimu ir jo intensyvumu. Specialistai pataria vakarais vengti miltinių bei sudėtyje daug cukraus turinčių maisto produktų. Jie skatina gleivių kaupimąsi burnos ertmėje, o tai apsunkina oro kelionę kvėpavimo takais įkvėpimo bei iškvėpimo metu.

NE žalingiems įpročiams

Bene stipriausias knarkimo dirgiklis – alkoholis. Atpalaiduodamas kūną, jis atpalaiduoja ir gerklės raumenis. Atitinkamai nusilpsta mūsų natūrali organizmo apsauga kvėpavimo takų užtvaroms. Dėl šios priežasties kovojantiesiems su knarkimu nerekomenduojama vartoti alkoholio bent 4 valandas iki miego.

Vanduo, vanduo, vanduo!

Organizmui gavus nepakankamą kiekį vandens, gerklės ir nosies gleivinė išsausės, taps lipni ir trukdys orui lengvai įeiti bei išeiti. Dėl to pradėsime leisti tiek mus, tiek greta miegančiuosius trikdysiančius knarkimo garsus. Tad – vanduo, vanduo, vanduo!

Idealios miego aplinkos svarba

Jei miegame nevėdintame kambaryje, ant seno, daug dulkių prikaupusio čiužinio ar pagalvės, daug šansų, jog susidursime su alerginiais simptomais. Alergiją, o kartu ir knarkimo atsiradimą, gali paskatinti ir kartu viename kambaryje miegantys augintiniai.

Dainuokime!

Dainavimas padeda pašalinti knarkimą. Vieno prieš kelerius metus atlikto mokslinio tyrimo duomenimis, dainavimas yra vienas efektyviausių būdų, kovojant su knarkimu. Tyrimo rezultatai atskleidė, jog pradėjusių dainuoti asmenų knarkimas sumažėjo arba visai išnyko. Mokslininkų teigimu, to priežastis – sustiprėję dainuojančiųjų gerklės raumenys.

Etaplius“ informacija