PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Balandžio 12 d. 10:27

Kaip išlaikyti gerą sveikatą karantino metu? PSO rekomendacijos

Vilnius

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


123814

Kaip mokytis ir maitintis, kad priverstinis karantinas nedarytų blogos įtakos nei sveikatai, nei figūrai?

Karantinas yra ne tik nervų sistemos apkrova ir stresas (ypač, jei turite saviizoliutis su vaikais ir kartu dirbti). Nedaugelis žmonių sugeba išlaikyti įprastą aktyvumo lygį būdami namuose: dažniausiai didžiąją laiko dalį praleidžiame sėdėdami ar gulėdami, valgydami daugiau ir ne visada sveiką maistą. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertai parengė vadovą, padėsiantį išlaikyti gerą sveikatą priverstinio karantino metu.

Sportas ir aktyvumas

Remiantis PSO rekomendacijomis, norint išlaikyti sveikatą, mums visiems reikia 150 minučių per savaitę vidutinio sunkumo arba 75 minučių intensyvaus fizinio aktyvumo. Ne karantino metu buvo galima gauti reikiamą krūvį aktyvumo, tiesiog pasivaikščiojant po darbo ar priešpiečių metu, bet kaip dabar? Pateikiame keletą pasiūlymų!

Įsitraukite į kasdienį gyvenimą

Namų ruošos darbai šiuo metu gali būti tikras išsigelbėjimas: tvarkymasis, lyginimas, langų valymas – visa tai yra rimtas fizinis krūvis, kuris gana dažnai gali pakeisti sporto treniruotes. Skirkite laiko ir pabandykite bent jau kas antrą dieną pasirūpinti savo buitimi – jūsų kūnas jums bus dėkingas. Be to, tai gali būti puiki priemonė nuo streso: tokie veiksmai daro labai teigiamą poveikį mūsų psichikai.

Šokite

Tai galite daryti vieni, arba galite surengti internetinį vakarėlį su savo draugais: 15-20 minučių ir ugningi šokiai ne tik padės išlaikyti puikią figūrą, bet ir sumažins stresą bei pradžiugins jus karantino metu.

Žaiskite su vaikais

Vaikai dėl fizinio neveiklumo kenčia dar labiau nei suaugusieji: jiems tiesiog reikia „išeikvoti“ energiją. Padėkite jiems ir sau: organizuokite bendras treniruotes, šokite ar tiesiog pažaiskite ką nors mobilesnio nei stalo žaidimai.

Darykite treniruotę dirbdami

Kas 30 minučių atsistokite nuo kėdės ir šiek tiek pasitreniruokite. Mažiausiai dvi ar tris minutes darykite pritūpimus, atsilenkimus, pašokinėkite aukštyn ir atlikite kitus jums patinkančius pratimus.

Nepamirškite ir akių

Greičiausiai dabar jūsų akys patiria stipresnį bei didesnį krūvį nei įprasta: daugiau laiko praleidžiate prie kompiuterio, dirbate, skaitote, žiūrite TV laidas. Padėkite akims: darykite pertraukėlę kartą per valandą, darykite mankštą akims, taip pat žiūrėkite į gamtą už lango.

Psichikos sveikata

Priverstinis karantinas yra pavojingas ir mūsų psichinei būklei. Staigus gyvenimo būdo pakeitimas, neišvengiamas nerimas dėl koronaviruso pandemijos, taip pat ekonominė krizė ir, pagaliau, fizinio aktyvumo ir bendravimo dažnio sumažėjimas – visa tai prisideda prie streso vystymosi , taip pat pažintinių gebėjimų sumažėjimo. PSO ekspertai rekomenduoja bent keletą kartų per savaitę atlikti šiuos veiksmus:

  • Pažaiskite stalo žaidimus;
  • Spręskite kryžiažodžius ir kitokius galvosūkius;
  • Medituokite;
  • Skaitykite knygas;
  • Užsiimkite kita jus atpalaiduojančia veikla.

Mityba

Galiausiai, PSO griežtai rekomenduoja nepamiršti reguliariai gerti vandens ir pasirūpinti kuo sveikesne mityba. Jokiu būdu nepraleiskite pusryčių, stenkitės laikytis įprasto valgymo grafiko. Stenkitės valgyti kuo mažiau greitų angliavandenių ir kiek įmanoma daugiau – šviežių vaisių ir daržovių, žuvies, maisto, kuriame yra sudėtinių angliavandenių ir skaidulų, apribokite druskos, cukraus ir trans-riebalų suvartojimą.

Tikimės, kad karantino metu laiką leidžiate smagiai ir esate sveiki.

https://www.zinoti.lt/