Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Pexels nuotr.
EtapliusŠaltinis: BNS
Kinija
Pekinas pareiškė, kad „griežtai prieštarauja“ naujiems tarifams jo eksportui, ir pažadėjo „imtis atsakomųjų priemonių savo teisėms ir interesams apsaugoti“.
Kinijos prekybos ministerija teigė, kad JAV tarifai „neatitinka tarptautinės prekybos taisyklių ir daro didelę žalą atitinkamų šalių teisėtoms teisėms ir interesams“.
Vokietija
Vokietijos automobilių pramonės asociacija (VDA) teigė, kad dėl tarifų „bus tik pralaimėtojų“.
„Dabar ES raginama veikti drauge ir imtis reikiamų veiksmų, kartu ir toliau rodant norą derėtis“, – teigė VDA.
Vokietijos chemijos pramonė, kurios didžiausia eksporto rinka yra JAV, paragino Europos Sąjungą (ES) „išlaikyti šaltą protą“, pabrėždama, kad „eskalavimas tik padidintų žalą“.
Japonija
Japonijos pramonės ministras Yoji Muto kritikavo šią priemonę po to, kai JAV įvedė 24 proc. tarifą jos eksportui.
„Tenka labai apgailestauti dėl vienašališkų JAV tarifų, todėl dar kartą primygtinai paraginau Vašingtoną netaikyti jų Japonijai“, – tvirtino jis.
Japonijos ministrų kabineto sekretorius Yoshimasa Hayashi žurnalistams sakė, kad tarifai gali prieštarauti Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) taisyklėms ir jų prekybos sutarčiai.
Jungtinė Karalystė
Jungtinės Karalystės (JK) verslo ministras Jonathanas Reynoldsas pareiškė, kad Londonas tebėra pasiryžęs sudaryti ekonominį susitarimą su Jungtinėmis Valstijomis, galintį padėti sušvelninti naujai įvestą 10 proc. tarifą eksportui į JAV.
Tačiau jis pridūrė, kad „niekas nesvarstoma“, ir teigė: „Mes turime daugybę priemonių ir nedvejodami imsimės veiksmų“.
Italija
Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni kritikavo naujus JAV tarifus importui iš ES, ragino sudaryti susitarimą ir įspėjo, kad prekybos karas tik susilpnintų Vakarus.
„Tai, kad JAV įvedė muitus ES, mano nuomone, yra neteisinga priemonė, kuri netinka nė vienai šaliai“, – pažymėjo ji.
„Darysime viską, ką galime, kad pasiektume susitarimą su Jungtinėmis Valstijomis, siekdami užkirsti kelią prekybos karui, kuris neišvengiamai susilpnintų Vakarus kitų pasaulio veikėjų naudai“, – pareiškė ji.
Kanada
Kanados ministras pirmininkas Markas Carney perspėjo, kad tarifai „iš esmės pakeis pasaulinę prekybos sistemą“.
„Ketiname kovoti su šiais tarifais taikydami atsakomąsias priemones. Ketiname apsaugoti savo darbuotojus“, – teigė jis.
Brazilija
Brazilijos Kongresas patvirtino vadinamąjį ekonominio abipusiškumo įstatymą, pagal kurį vykdomoji valdžia gali reaguoti į 10 proc. tarifus, taikomus didžiausios Lotynų Amerikos ekonomikos eksportui.
Atstovų rūmai vienbalsiai patvirtino įstatymą, gavę Senato pritarimą.
Ši Pietų Amerikos valstybė yra antra pagal dydį plieno eksportuotoja į Jungtines Valstijas po Kanados, 2024 metais išsiuntusi keturis milijonus tonų šio metalo.
Australija
Australijos ministras pirmininkas Anthony Albanese'is pabrėžė, kad naujieji tarifai nėra draugiški ir pakenks artimų sąjungininkių santykiams.
„Šie tarifai nėra netikėti, tačiau norėčiau aiškiai pasakyti, kad jie visiškai nepagrįsti“, – sakė jis.
Šveicarija
Šveicarijos prezidentė Karin Keller-Sutter, reaguodama į 31 proc. tarifus, pareiškė, kad vyriausybė greitai nuspręs, ką daryti toliau.
„Pirmenybė teikiama ilgalaikiams šalies ekonominiams interesams. Pagarba tarptautinei teisei ir laisvajai prekybai yra esminiai dalykai“, – tvirtino ji.
Airija
Airijos ministras pirmininkas Michealas Martinas pareiškė labai apgailestaujantis dėl 20 proc. tarifų, taikomų eksportui iš ES.
Airijos vyriausybė su ES partneriais svarstys, kokių veiksmų imtis toliau, tačiau, pasak jo, „bet kokie veiksmai turėtų būti proporcingi ir skirti mūsų įmonių, darbuotojų ir piliečių interesams apginti“.
Tailandas
Tailando ministrė pirmininkė Paetongtarn Shinawatra teigė, kad vyriausybė turi „tvirtą planą“, kaip susidoroti su 36 proc. muitu ir tikisi, kad pavyks susitarti dėl jo sumažinimo, taip pat teigė, kad vyriausybė imsis priemonių poveikiui sušvelninti.
Danija
Danų užsienio reikalų ministras Larsas Lokke Rasmussenas teigė, kad naujosios priemonės kelia grėsmę pasaulinei gerovei.
„Dėl pasaulinės prekybos mums tapo geriau: per vieną kartą pasaulis tapo turtingesnis, sumažėjo itin didelis skurdas, sumažėjo vaikų mirtingumas ir visi gyvename ilgiau“, – pažymėjo jis.
„Liūdna matyti, kad visa tai kelia pavojų dėl Europai nepageidaujamo prekybos karo“, – pridūrė jis.
Kolumbija
Kolumbijos prezidentas Gustavo Petro teigė, kad D. Trumpas padarė klaidingą žingsnį įvesdamas didelius tarifus.
„Dabar JAV vyriausybė mano, kad didindama tarifus savo importuojamoms prekėms apskritai gali padidinti savo gamybą, gerovę ir užimtumą; mano nuomone, tai gali būti didelė klaida“, – sakė jis.