PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2019 m. Vasario 25 d. 10:09

Kai dalijamės, augame patys

Šiauliai

Muammer Kılıç

Rasa ZvilnaitėŠaltinis: Etaplius.lt


73340

Tarptautinės gimtosios kalbos išvakarėse, vasario 20 d., Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekoje įvyko A. J. Greimo respublikinė lietuvių kalbos mokytojų metodinė-praktinė konferencija „Lietuvių kalbos ir literatūros mokymo problemos ir aktualijos“. Konferencijos koordinatorė, Didždvario gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audronė Saldauskienė, pasveikinusi dalyvius su konferencijos 5-uoju jubiliejumi, padėkojo mokytojams, sutikusiems pasidalinti gerąja patirtimi (pranešimus skaitė 14 šalies mokytojų), sutikusiems atverti savo klasės duris norintiems pasisemti naujų idėjų.


Foto galerija:

2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Plenarinį posėdį pradėjo P. Višinskio bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus vyr. bibliotekininkė Urtė Vaserienė (literatūros pasaulyje žinoma kaip Urtė Uliūnė, pasakų vaikams kūrėja), kuri pristatė populiariausias ir jau tradicinėmis tapusias bibliotekoje bei už jos ribų vykdomas edukacines veiklas, skatinančias vaikus skaityti, domėtis knygomis. Didždvario gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Janina Dombrovskienė pasidalijo mintimis apie tarptautinio bakalaureato diplomo programą įgyvendinančių mokyklų atstovų ir švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus susitikimą, vykusį vasario 19 d. Esminis susitikime gvildentas klausimas – ko nacionalinė programa galėtų pasimokyti iš tarptautinio bakalaureato programos – kol kas pateikė daugiau klausimų nei atsakymų. Plenarinį posėdį vainikavo Nijolės Bartašiūnienės, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos, dvi valandas trukęs pranešimas „RAŠINIO GIDAS: teksto kūrimo koordinatės 11– 12 kl.”. Mokytoja dalyvius sužavėjo įtaigiu savo leidinio pristatymu, komentarais, įžvalgomis, kūrybiškomis, kritinį mąstymą ugdančiomis užduotimis, nuoširdžiu bendravimu.

Sekcijose kalbėtasi įvairiomis temomis: apie tarpdalykinę ir etninės kultūros programos integraciją, mokymosi aplinkos įtaigą lietuvių k. ir literatūros pamokose ir apie neprograminių kūrinių I–II kl. skaitymą, apie F. Kafkos noveles ir apie J. V. Gėtės „Faustą“ ir kt. Vienu žodžiu, buvo įdomu ir naudinga.

Mokytojai, atsisveikindami vieni kitiems linkėjo prasmingo, kūrybiško darbo, dėkojo Didždvario gimnazijos lietuvių k. mokytojoms už svetingumą, rūpestį, puikų konferencijos organizavimą. „Džiaugiuosi, kad dalyvaudama Jūsų konferencijoje turiu galimybę augti ir auginti. Nesustokite, Jūs labai reikalingi mūsų krašto lituanistams“, – teigė viena iš konferencijos dalyvių.

Audronė Saldauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Šiaulių Didždvario gimnazija