PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Rugsėjo 25 d. 16:34

Kad vaikai nepatektų į globos namus, trys šiauliečių šeimos jiems laikinai suteiks savuosius (VIDEO)

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


15417

Lietuvoje tęsiant Vaikų globos namų pertvarką, pagal kurią iki 2020 metų visoje šalyje turėtų nebelikti tokių įstaigų, Šiauliai taip pat juda į priekį. Pasirašytos pirmosios sutartys su socialiniais globėjais. Trys šeimos pasiruošusios laikinai – ne ilgesniam nei 12 mėnesių laikotarpiui – priimti vaikus, kad šie neatsidurtų globos namuose.

Globėjų centro statusą turintys Šiaulių miesto savivaldybės Vaikų globos namai pasirašė sutartis su trimis socialinėmis globėjomis. Specialius trijų mėnesių mokymus išklausiusios moterys ir jų šeimos įsipareigoja priimti į savo namus be tėvų globos likusius vaikus laikinai globai – iki 12 mėnesių – kol bus surasti nuolatiniai globėjai, vaikai bus grąžinti į biologines šeimas arba įvaikinti.

Socialinėms globėjoms bus perduodami tik naujai iš šeimų paimam vaikai, mat visi, jau gyvenantys Šiaulių Vaikų globos namuose, jau turi ilgalaikės globos statusą.

Pasak specialistų, socialiniai globėjai šiuo metu ypač reikalingi. Laikinos globos poreikis – didžiulis. Pastaruoju metu iš šeimų dėl girtavimo, smurto, nepriežiūros paimama itin daug vaikų. Vien per praėjusį savaitgalį iš trijų šeimų paimti net keturi mažyliai, kurių jauniausiam – vos dvi savaitės, vyriausiam – 8 metai.

Miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėjos skaičiavimu, tam, kad būtų pilnai patenkintas poreikis ir be tėvų globos likę vaikai nepatektų į globos įstaigas, Šiauliuose reikėtų apie 10 socialinių globėjų.

Specialistai pabrėžia, kad svarstantys jais tapti turėtų būti ryžtingesni. Esą, procedūra nėra tokia sudėtinga, kaip daugeliui atrodo. Tereikia išklausyti mokymus pagal globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo programą (GIMK), sudaryti globotiniams tinkamas gyvenimo sąlygas ir užtikrinti saugumą, nuoširdų, atsakingą auklėjimą bei priežiūrą.

Pasirašius sutartį, socialinis globėjas gauna 400 eurų vienkartinę vaiko gyvenamos vietos įkūrimo pašalpą, o kiekvieną mėnesį – tris skirtingas išmokas, kurių suma, atskaičius mokesčius, siekia 530 Eur.

Šiaulietės, apsisprendusios tapti socialinėmis globėjomis, tikino nebijančios joms teksiančios atsakomybės. Visos moterys turi savų vaikų, o viena augina ne tik biologinius, bet ir iš globos namų, tad jai tokia patirtis – ne naujiena.

Išsamiau – vaizdo reportaže