PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2017 m. Lapkričio 27 d. 16:08

Ką gydo otorinolaringologas?

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


21526

Tauragėje, Bažnyčių g.7, jau veikia pirmasis privatus otorinolaringologų kabinetas. Kada kreiptis į kabineto gydytojus bei, kokie tyrimai atliekami šioje įstaigoje, papasakojo gydytojai Rūtenis Paulauskas ir Reda Lesutytė.


Foto galerija:

ausu-plovimo-sistema.jpg
kontaktai-lor.jpg
ausu-plovimo-sistema.jpg

“Otorinolaringologas yra ausų, nosies, gerklės ligų gydytojas. Nors dauguma turbūt geriau žino trumpinį LOR”, - paaiškino gyd. R. Lesutytė.

Kada kreiptis į gydytoją

Otorinolaringologas gydo ūmines ir lėtines ausų, nosies, gerklės ir gerklų ligas. “Šiuo metu vyrauja infekcinės ligos. Pacientai kreipiasi dėl užsitęsusios slogos, gerklės ar ausų skausmo, balso užkimimo. Prasidėjus peršalimo sezonui padaugėja ir peršalimo komplikacijų: sinusitų, otitų ir tonzilitų”, - pastebi gyd. R. Paulauskas.

„Jei peršalimo simptomai tęsiasi daugiau nei 7-10 dienų arba būklė blogėja, yra aukšta temperatūra, atsiranda galvos, ausies ar krūtinės skausmų, stiprėjantis kosulys arba pasidaro sunku kvėpuoti, būtina kreiptis į gydytoją“, - pataria gyd. R. Lesutytė.

Sieros kamščiai

Ausų užgulimas dėl sieros kamščių yra vienas dažniausių nusiskundimų, dėl kurio pacientai ieško skubios LOR gydytojo konsultacijos. “Nevalykite, nekrapštykite ir neplaukite kamščių patys, nes galite pažeisti būgnelį, ausies landą, sukelti infekciją arba tiesiog nustumti kamštį gylyn”, - įspėja gyd. R. Paulauskas.

Gydytojas paaiškino, kad sieros kamščius jis šalina 3 būdais: specialiais mikroinstrumentais, ausų siubliuku arba modernia ausų plovimo sistema, kuri filtruoja vandenį ir pašildo jį iki žmogaus kūno temperatūros. “Todėl ausų plovimas yra visiškai saugi ir neskausminga procedūra”, - paaiškino gyd. Rūtenis Paulauskas.

Moderni diagnostinė įranga

Kabinete atliekami šiuolaikiniai ausų, nosies, gerklės diagnostiniai tyrimai. Priklausomai nuo nusiskundimų, po įprastos apžiūros atliekami specifiniai tyrimai.

Pagrindinis tyrimas yra endoskopija, t.y., ausų, nosies, gerklės apžiūra endoskopu.

“Videoendoskopijos metu galime apžiūrėti nosies landas, nosiaryklę, sinusų angas, ryklę, balso klostes. Įvertinti vietas, kurios neprieinamos ir nematomos įprastos apžiūros metu. Be to, matomas vaizdas filmuojamas, todėl po tyrimo pacientui galime parodyti ir paaiškinti pakitimus. Mums, gydytojams, endoskopija svarbi ne tik diagnostikai, bet ir gydymo efektyvumo vertinimui, nes galime palyginti vaizdus prieš ir po gydymo”, - pasakojo R. Paulauskas.

Ausų ligų diagnostika susideda iš apžiūros ir klausos tyrimų. “Ausų landas ir būgnelius apžiūrime otoskopu, endoskopu arba mikroskopu. Būgnelio mikroskopijos metu matome padidintą vaizdą, todėl galime tiksliau nustatyti ne tik išorinės, bet ir vidurinės ausies ligas. Jei pacientas skundžiasi silpna klausa, jam atliekame klausos tyrimą – audiometriją – ir nustatome klausos nusilpimo laipsnį ir tipą. Jei pacientui trūksta klausos ir kalbos aiškumo, pritaikome skaitmeninius ar naujausius išmaniuosius klausos aparatus”, - pasakojo gyd. Reda Lesutytė

Lėtinės ligos

Ausų, nosies, gerklės lėtinės ligos diagnozuojamos ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. “Jei vaikas knarkia, būtinai pasikonsultuokite su otorinolaringologu”, - pataria R. Lesutytė. Gydytoja paaiškino, kad dėl knarkimo sutrinka vaikų miegas ir poilsis, todėl jie būna irzlūs, pavargę, nesugeba išlaikyti dėmesio. Jei vaikas knarkia, kvėpuoja pro burną, kartojasi slogos, ausų uždegimai, dažniausiai susijęs su adenoidais.

Suaugusiųjų lėtinių ausų, nosies, gerklės ligų yra labai daug. Nosies ir sinusų ligos sukelia apsunkintą kvėpavimą pro nosį, nosies užgulimą, kraujavimą, uoslės sutrikimus, knarkimą. Gerklų ir balso klosčių ligos dažniausia pasireiškia balso pokyčiais, prikimimu. Dėl gerklės ligų žmonės skundžiasi skausmais, pasikartojančia angina, knarkimu.

Dažniausia lėtinė ausų problema – nusilpusi klausa. “Jei dažnai prašote pakartoti, vis dažniau padidinate televizoriaus garsą arba girdite, bet ne visada aiškiai suprantate, ką jums sako – kreipkitės į LOR gydytoją“, - rekomenduoja R. Lesutytė.

kontaktai-lor.jpg

Reklama