PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Lapkričio 6 d. 14:03

K. Pakalnis: ar gali būti, kad ligoninė dirba be licencijos?

Vilnius

Neringa TuškevičienėŠaltinis: Etaplius.lt


19301

Nuolat sklandant kalboms, kad Širvintų ligoninė neišsikapsto iš skolų, kad jos sąskaitai pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės, kad galimai vėl vyksta derybos dėl ligoninės prijungimo prie Ukmergės ligoninės, pasidomėjau viešai prieinama dokumentacija. Juo labiau, kad rinkėjai jau kurį laiką man skundžiasi, neva labai nepatogu, jog kai kurių gydytojų kabinetai ir registratūra iškelti į kitas patalpas bei iš vienos įstaigos į kitą patekti galima tik per lauką.


Foto galerija:

049e04d4a38889b95a19c43452a54a3a.png
1999-licencija.jpg
2016-licencija.png
darbgraf.png
f88da0679d842f2f20128a00504d0ccd.png
grafikas.png
lig.png
vaspvt.png

Vienas pagrindinių dokumentų daugumos įstaigų, teikiančių vienokais ar kitokias paslaugas, yra veiklos formas suteikianti licencija. Ji ypatingai svarbi gydymo įstaigai, kuri atsako už didžiausią žmogaus turtą – sveikatą.

Faktinis adresas neatitinka licencijoje nurodyto

Širvintų ligoninei suteikta licencija skelbia, kad įstaiga paslaugas teikia per du joje nurodytus adresus. Kai kurios paslaugos išties teikiamos licencijoje nurodytais adresais. Tačiau ne visos. Yra ir tokių, kur licencijoje nurodytas adresas neatitinka faktinio adreso.

„Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos suteikia teisę viešajai įstaigai Širvintų ligoninei, kodas 178298620, registruotai Vilniaus g. 85, Širvintų m., Širvintų r. sav., verstis asmens sveikatos priežiūros veikla ir teikti šias asmens sveikatos priežiūros paslaugas: nuo 2016-12-13 adresu P. Cvirkos g. 13, Širvintų m., Širvintų r. sav. – antrinės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros medicinos: neurologijos, dermatovenerologijos, oftalmologijos, otorinolaringologijos, fizinės medicinos ir reabilitacijos, akušerijos ir ginekologijos, chirurgijos.“

O iš tiesų minėtos paslaugos teikiamos Vilnius g. 85, neturint tam licencijos ir tikėtina, kad neturint Higienos paso toms paslaugoms teikti. Mano žiniomis, viešojoje erdvėje šių dokumentų nėra. Įsivaizduokime situaciją. Parduotuvė pakeičia savo adresą ir savininkas jau privalo pasirūpinti bei gauti naują licenciją prekybai alkoholiu. Lygiai taip pat būtų kirpėjui ar manikiūrininkei. Pakeitus paslaugų teikimo adresą tektų gauti naują licenciją. Kitaip veikla nebūtų galima. O čia mes kalbame apie žmogaus sveikatą ir gyvybę. Tad reikalavimai turėtų būti dar griežtesni.

Tačiau mūsų rajono ligoninėje yra kitaip. Vienur licencija leidžia teikti paslaugas, o kitur jos teikiamos. Kas garantuos, kad patalpos ir jų įranga atitinka reikalavimus?

Iš šio fakto manytina, kad įstaiga, vadovaujama V. Eigėlio, dirba pažeisdama galiojančius teisės aktus, neturėdama Higienos paso ir licencijos, ir dėl to sudarytos paslaugų pirkimo – pardavimo sutartys su Vilniaus teritorine ligonių kasa yra neteisėtos. Vadinasi, už šias paslaugas gautos lėšos greičiausiai yra neteisėtos ir Vilniaus ligonių kasa, jei už jas sumokėjo, sumokėjo taip pat pažeisdama Valstybinės ligonių kasos nustatytą įstaigoms paslaugų apmokėjimo tvarką ir sutarties su Širvintų ligonine sąlygas.

Kodėl tokius grubius pažeidimus toleruoja ligoninės steigėjas? Man nėra žinoma.

Nesutampa skelbiami dokumentai

Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūrai veiklai tarnybos tinklapyje paskelbta informacija teigia, kad VšĮ Širvintų ligoninei suteiktos licencijos atnaujinimas ir jos galiojimas teikti paslaugas yra nuo 2016-12-13, tačiau įstaigos svetainėje informacija neatnaujinta, taip pažeidžiant įstaigų informacinių svetainių priežiūros teisės aktus ir klaidinant visuomenę. Pateikiama 2015-12-08 įstaigos licencijos versija. Tai lieka neaišku, kuria licencija vadovaujasi ligoninė, teikdama paslaugas?

Daugiau nei pusantrų metų „laikinai“ pareigas einantis vadovas taip ir netapo nuolatiniu. O juk jį Širvintų rajono merė ir vicemerė pristatė kaip aukščiausios kategorijos vadybininką ir turintį neįkainojamą patirtį, įgytą pačioje sveikatos apsaugos ministerijoje.

Tačiau čia svarbus ir kitas aspektas. Mano žiniomis, tas pats LEP direktorius daugelį metų turėjo glaudžius ryšius su dabartine Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros tarnyba. Ar ne todėl jis taip drąsiai daro nusižengimus sveikatos priežiūros įstaigų linencijavimo ir akreditavimo klausimais?

Neužmirškime, Širvintų ligoninės LEP direktorius V. Eigėlis Sveikatos apsaugos ministerijoje dirbo korupcijos prevencijos skyriuje, o dabartinis jo pavaduotojas A. Skorupskas buvo Sveikatos apsaugos ministro patarėjas. Tad galimybę, kad jie nežinojo licencijavimo tvarkos, reikia atmesti.

Kodėl steigėjas užsimerkia į tai, kad, švelniai tariant, viena iš gydymo įstaigų dirba neturėdama licencijos teikti paslaugas? Juk prieš tai, kai suteikiama licencija, reikia atitikti patalpų higienos reikalavimus ir gauti leidimą tose patalpose teikti sveikatos priežiūros paslaugas.

Kodėl vicemerė I. Vasiliauskienė „nepastebi“ aplaidaus darbo savo kuruojamoje srityje – sunku pasakyti.

Merė Živilė Pinskuvienė, iš pareigų atleisdama PSPC vyr.gydytoją Nijolę Dimšienę ir Širvintų ligoninės direktorę Laimą Meškauskienę, grasino baudžiamąja atsakomybe, nes neva padaryta daug baisių pažeidimų. Kaip matome iš teismų sprendimų, abi vadovės atleistos neteisėtai ir pažeidimai atmesti. Kaip bus pasielgta su dabartiniu vadovu? Ar pripažins merė, kad jos atvestas žmogus galėjo padaryti pažeidimų?