PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2025 m. Gegužės 24 d. 13:01

K. Budrys: Sakartvelo premjero pareiškimas apie Lietuvos URM rodo, jog mūsų pozicija girdima

Lietuva

Kęstutis Budrys / AP nuotr.

Paulius PerminasŠaltinis: BNS


363833

Sakartvelo premjero Iraklio Kobachidzės pareiškimus, kad Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) iš tiesų neegzistuoja ir yra įprastas „slaptosios valdžios“ (angl. deep state) padalinys, diplomatijos vadovas Kęstutis Budrys vadina atsaku į atgarsį turinčią Vilniaus poziciją.

„Akivaizdu, kad mūsų pozicija išsakoma ir raginimai taip pat ir kolegoms kitoms Europos Sąjungos (ES) valstybėms narėms imtis griežtesnių priemonių, jos turi atgarsį“, – BNS šią savaitę sakė ministras.

„Akivaizdu, kad sunku paaiškinti dabartinei Sakartvelo vyriausybei, kokią ji vykdo politiką ir kaip tai atliepia europinę Sakartvelo ateitį. Turbūt tokia yra ir retorika, bet aš į ją tikrai nesigilinsiu, nes man daug yra svarbiau tie 80 proc. Sakartvelo gyventojų, kurie save mato ES, jog vis dėlto demokratijos standartas, žmogaus teisių apsauga būtų išlaikoma“, – teigė K. Budrys.

Taip jis kalbėjo I. Kobachidzei šią savaitę pareiškus, kad „ Lietuvos URM neegzistuoja bei yra įprastas „slaptosios valdžios“ padalinys, o Lietuva yra praradusi suverenitetą, todėl bet kokie ministerijos pareiškimai neturi savarankiškos reikšmės“.

Sakartvelo premjeras tai pareiškė po K. Budrio interviu „Laisvosios Europos radijui/Laisvės radijui“. Šią savaitę Lietuvos diplomatijos vadovas, paklaustas apie Sakartvelą, teigė, kad ES ne kartą praleido progą pasiųsti griežtesnę žinutę šios Pietų Kaukazo šalies valdžiai apie tai, kokį kelią ji pasirinko.

Pasak ministro, Lietuvos pozicija yra, kad geriausia išeitis iš susidariusios situacijos – surengti naujus parlamento rinkimus, atšaukti visus teisės aktus, kurie riboja politinės opozicijos ir nevyriausybinių organizacijų veiklą.

„Kol mes dar turime Sakartvelo Europoje perspektyvą, negalime normalizuoti dabartinės situacijos, nes anksčiau padaryta per daug žingsnių, nukreiptų prieš demokratiją“, – interviu kalbėjo K. Budrys.

BNS rašė, kad I. Kobachidzė nebegali atvykti į Lietuvą, nes yra įtrauktas į Baltijos šalių sankcionuojamų politikų sąrašą, kuriame yra per 100 asmenų.

Minėti asmenys sankcionuoti dėl šiurkščių ir sisteminių žmogaus teisių bei pagrindinių laisvių pažeidimų, represijų prieš Sakartvelo gyventojus.

Juodosios jūros valstybėje nuo lapkričio vyksta antivyriausybiniai protestai, kurių metu demonstrantai reikalauja pakartoti parlamento rinkimus ir atnaujinti šalies integracijos į ES procesą.

2024-ųjų spalį vykusiuose parlamento rinkimuose valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ paskelbė pergalę, opozicijos teigimu, šie rinkimai buvo klastojami.

#KĘSTUTIS BUDRYS#SAKARTVELAS#URM#IRAKLIS KOBACHIDZĖ