PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Balandžio 16 d. 15:10

Jūrų kadetai: iššūkis po iššūkio

Klaipėda

Vitos Jurevičienės nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


126181

Klaipėdos jūrų kadetų mokyklai šie mokslo metai buvo pirmieji. Ir taip visokių bėdų kaip pradėjusiai eiti nauju keliu pakako, o dabar dar mokslą tenka organizuoti nuotoliniu būdu. Kadangi tai specifinė mokykla, kurioje, be bendrųjų dalykų, neformaliojo ugdymo metu dėstoma jūreivystės, laivybos ir karybos programa, sustiprinta drausmė, labai daug popamokinės veiklos, jai tai padaryti nėra lengva.

Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos, kurioje šiuo metu mokosi per 80 mokinių, direktorė Gražina Skunčikienė juokavo, kad vieną dieną buvo nuvykusi į mokyklą, tai ją žurnalistai užsipuolė, kodėl nesilaikanti karantino reikalavimų. Kaip ir kitos Lietuvos mokyklos, taip ir ši mokykla pradėjo nuotolinį mokymą. Tam, žinoma, buvo kruopščiai ruošiamasi. Rūpestis - du mokiniai neturėjo kompiuterių, buvo ieškoma būdų, kaip jiems padėti.

„Dirbti sunku, kai kurie dokumentai likę mokykloje, negali visko parsisiųsti. Kartais reikia ir į kokį nors rašytinį dokumentą pasižiūrėti. Bet šiaip taip susitvarkome. Be abejo, didžiausias iššūkis dabar - pamokos“, - sakė direktorė.

Šioje mokykloje būdavo daug visokių dalykų, kuriuos sunku įsivaizduoti mokant nuotoliniu būdu - tai ir rikiuotės, ir vėliavos pakėlimas, ir įvairūs užsiėmimai po pamokų. Žinoma, mokytojai sukasi iš padėties kaip tik gali, tačiau pirmuosius žingsnius žengiančiai specifinei mokyklai koronaviruso pandemija iškrėtė tikrą kiaulystę. Direktorė prisipažįsta, kad sunkiausia nuotoliniu būdu perteikti visus tuos specifinius dalykus. „Bet vis tiek turime daryti ir tai, antraip mes pamestume tai, ką sukūrėme, ką jau turėjome“, - sakė G. Skunčikienė.

Problemos sprendžiamos

Šiemet prieš prasidedant koronaviruso pandemijai mokykla dar spėjo suorganizuoti atvirų durų dieną. Pats didžiausias rūpestis dėl naujų mokslo metų - klasių komplektavimas. Mokykla norėtų jų turėti daugiau. Tada ji galėtų plėsti ir programą, ir imtis intensyvesnės veiklos. Šiemet aštuntos klasės mokinių turėta nedaug, tad mokyklai rūpi būsimi devintokai. Ji ketina augti iki vidurinio ugdymo programos, o tam, žinoma, reikia turėti atitinkamą mokinių skaičių. Pasak direktorės, tėveliai skambina, domisi šia mokykla. Priminsime, kad Klaipėdos jūrų kadetų mokykla ateityje turėtų tapti elitine ir joje mokytųsi vaikai iš visos Lietuvos.

Mokykloje pirmomis mokslo metų dienomis buvo susidariusi gana sudėtinga situacija, nes mokytis joje buvo priimti visi norėjusieji, nedaryta jokios atrankos.

Tad iškilo ir drausmės, ir kitų problemų. Paprasčiau pasakius, kai kurios mokyklos atsikratė drausmės problemų turinčiais vaikais ir jie pateko į Klaipėdos jūrų kadetų mokyklą.

Mokyklai teko du moksleivius pašalinti. Jos moksleiviai keitėsi dėl įvairių aplinkybių. Pavyzdžiui, paaiškėjo, kad rusakalbiams mokiniams mokytis lietuvių kalba buvo per sudėtinga, todėl keli vaikai turėjo keisti mokyklą. Dėl drausmės su vienu mokiniu turėta problemų, tėvai jį atsiėmė ir perkėlė į kitą mokyklą. Bet, direktorės teigimu, buvo ir ateinančių naujų mokinių. Pradžia buvo sunkoka ir vaikams, ypač bandant priprasti prie drausmės, bet šioje srityje jau yra gerų poslinkių.

Šioje mokykloje vaikai buvo nemokamai maitinami. Kadetams būtinos įvairios kelionės, išvykos, stovyklos. Iš pradžių šis klausimas buvo labai sunkiai sprendžiamas, bet Savivaldybė skyrė lėšų transportui.

Mokytojams iš pradžių irgi buvo gana sunku, ypač kalbant apie neformaliojo ugdymo užsiėmimus.

„Su bendrųjų dalykų mokytojais sutarėme, kad į iki 10 proc. jų pamokų bus integruoti dalykai, susiję su jūreivyste, laivyba. Žinoma, buvo daug naujų ir nepatirtų dalykų, šiek tiek buvo būgštavimų, bet po truputį apsipratome“, - sakė direktorė.

Mokyklai buvo išsakyta nemažai pastabų ir pasiūlymų, į kuriuos bandyta atsižvelgti. Šiemet priimant naujus mokinius žadama taikyti motyvacinį vertinimą.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.