PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Spalio 22 d. 09:34

Jurbarko rajonas pakilo į aukštesnę poziciją savivaldybių reitinge

Jurbarkas

Mūsų laikas nuotr.

Vaiva KasiulynaitėŠaltinis: Etaplius.lt


103991

Jurbarko r. savivaldybė užėmė 40-45 vietą mažųjų savivaldybių (50 balų iš 100) dalijasi su Raseinių r., Varėnos r., Visagino, Lazdijų r. ir Molėtų r. savivaldybėmis. 2018 metais šis indeksas buvo blogesnis ir Jurbarko rajono savivaldybė užėmė 50-51 vietas iš 54-ių.

Įvertinus patrauklumą gyventojams Jurbarko rajonas yra pranašesnis už 20 savivaldybių, o pagal patrauklumą investuotojui lenkia 12 savivaldybių

Gerai įvertintos Komunalinių paslaugų, ir Turto valdymo sritys. Turto valdymo srityje gerai vertinama tai, kad savivaldybė neteikė paslaugų, kurias gali teikti privačios įmonės. Taip pat tūkstančiui gyventojų teko 3 136 kv. m pastatų ir patalpų ploto – mažiau nei vidutiniškai (5 258 kv. m). Teigiamai vertinama, kad buvo numatyta privatizuoti net 22 proc. pastatų ir patalpų ploto.

Komunalinių paslaugų srityje gerai vertinama, kad savivaldybei priklausiusios šilumos, vandens tiekimo, atliekų vežimo ir daugiabučių administravimo įmonės dirbo pelningai.

Transporto srities rodikliai įvertinti prasčiau, nes UAB „Jurbarko autobusų parkas“ veždamas keleivius vietiniais maršrutais iš kaimo vietovių ir vaikus į mokyklas dirbo nuostolingai.

Savivaldybės administracijoje tūkstančiui gyventojų teko 6,7 darbuotojo – mažiau nei vidutiniškai (7,6). Mažesnė administracija – pigesnis jos išlaikymas, siekęs 7,7 proc. išlaidų (vidurkis – 8 proc.).

Mokesčių srityje teigiamai vertintas pagrindinis nekilnojamo turto tarifas siekęs 0,3 proc. (vidutinis – 0,7 proc.). Verslo liudijimų kaina siekė 183 eurus. Lietuvos laisvosios rinkos instituto teigimu, mažesni mokesčiai galėtų paskatinti ir ekonominį aktyvumą. Verslo liudijimų, statybos leidimų, veikiančių ūkio subjektų skaičius tenkantis tūkstančiui gyventojų buvo mažesnis už vidutinius.

Nors nedarbo lygis savivaldybėje 2018 metais siekė 14 proc., 2019 m. spalio 1d. Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos oficialiais duomenimis šiuo metu jis siekia 10,6 proc. Nedarbo lygis sumažėjo 3,4 proc.

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius šį tyrimą vertina pozityviai ir teigia, kad „nors kai kurios sritys nėra tiesiogiai priklausomos nuo savivaldybių veiklos, rezultatų įvertinimas leidžia mums planuoti rajono strategijas“.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas visuomenei pristatė 2019-ųjų metų 9-ąjį Lietuvos savivaldybių indeksą Lietuvos savivaldybių indekso tyrimą, kurio tikslas – padėti gyventojams, politikams įvertinti, kaip skirtingose srityse jiems sekasi palyginus su kitomis savivaldybėmis. Lietuvos laisvosios rinkos institutas siekia, kad tai būtų įrankis, kuris padėtų pasinaudoti gerosiomis praktikomis ir atsisakyti prastų.

Kiekvienais metais skelbiami du indeksai – šešių didžiųjų pagal gyventojų tankį ir 54 mažųjų savivaldybių. Devintus metus skelbiamas reitingas sudaromas pagal gyventojams ir investuotojams svarbiausias sritis, kur sprendimus priima savivaldybės.

Lietuvos savivaldybių indekso tyrimą rasite čia.