PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Rugpjūčio 27 d. 17:55

JT: Sudane potvyniui pralaužus užtvanką, žuvo mažiausiai 30 žmonių

Pasaulis

Potvynis (asociatyvi nuotrauka) / YouTube

Jūras BarauskasŠaltinis: ELTA


315672

Mažiausiai 30 žmonių žuvo, kai per potvynį pakilęs vanduo pralaužė užtvanką šiaurinėje Sudano dalyje, pranešė Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos biuras.

Karo draskomoje šalyje praėjusį mėnesį prasidėjo itin smarkių liūčių sezonas, per kurį pagrinde šalies šiaurėje ir rytuose kilo ne vienas potvynis.

Po to, kai sekmadienį Sudano Raudonosios jūros valstijoje sugriuvo Arbato užtvanka, „patvirtinta trisdešimties žmonių žūtis“, pirmadienį remdamasis vyriausybės delegacijos suteikta informacija pranešė JT humanitarinių reikalų koordinavimo biuras (OCHA).

„Tačiau aukų gali būti gerokai daugiau“, – nurodė biuras, pridurdamas, kad „be žinios dingo arba namus turėjo palikti daugybė žmonių“.

Arbato užtvanka yra už maždaug 38 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Port Sudano miesto, kuris nuo to laiko, kai per kariuomenės susirėmimus su sukarintomis Greitojo palaikymo pajėgomis (RSF) valdžiai teko palikti Chartumą, yra šalies de facto sostinė.

„Per potvynius smarkiai nukentėjo iki 50 000 į vakarus nuo užtvankos gyvenančių žmonių“, – paaiškino OCHA.

„Pranešama, kad nuo staigių potvynių nukentėjo maždaug 70 aplink Arbatą esančių kaimų, iš jų 20 buvo visiškai sugriauta“, – pridūrė jis.

Pirmadienį Sudano sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per potvynius ir liūtis šiemet dešimtyje valstijų žuvo 132 žmonių, o apie didžiausius potvynius pranešta Šiaurinėje ir Nilo upės valstijose.

Sudane vyksta susirėmimai, prasidėję 2023 m. balandį tarp kariuomenės, kuriai vadovauja šalies de facto vadovas Abdelis Fattah al-Burhanas, ir buvusio pastarojo pavaduotojo Mohamedo Hamdano Daglo vadovaujamų RSF.

Abi šalys kaltinamos žiaurumais ir žmogaus teisių pažeidimais, tarp kurių – kliudymas į nualintą šalį, kurios atskirose rajonuose prasidėjo badas, tiekti labai reikalingą pagalbą.

Buvusi pažeidžiama dar iki karo, skurstančios šalies infrastruktūra per susirėmimus buvo praktiškai sunaikinta, be to, abi konflikto šalys yra kaltinamos puldinėjant civilių objektus, o tebevykstantys mūšiai neleidžia vykdyti remonto ir techninės priežiūros darbų.