Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Joniškio krepšinio įkūrėjo planuose – žinia Europai. Nuotr. L. Karaliūno.
Erika ŠivickaitėŠaltinis: Etaplius.lt
Gegužės 20 d. Lietuvos krepšinio federacijos kvietimu Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus mentorius, Joniškio krepšinio muziejaus įkūrėjas, Joniškio garbės pilietis Leonas Karaliūnas lankėsi Kaune.
Joniškietis yra komisijos, kuri renka 100 iškiliausių šalies krepšinio trenerių, teisėjų, visuomenininkų, krepšininkų ir kitų šios sporto šakos entuziastų, įnešusių didelį ir svarų indėlį į Lietuvos krepšinio vardo garsinimą pasaulyje, narys. Komisijos darbe dalyvauja olimpiniai čempionai A. Rupšienė, M. Paulauskas, V. Garastas, A. Bertašius, R. Butautas, G. Grikštaitė, R. Kreivytė, L. Kunigėlis, V. Mačiulis, V. Radzevičius ir kiti žinomi, su šalies krepšiniu susiję asmenys.
2022 m. balandžio 23 d. bus minimas Lietuvos krepšinio 100 metų jubiliejus ir krepšinio namai, kaip planuojama, atvers duris savo lankytojams.
Vizito Kaune metu komisijos nariai turėjo galimybę susipažinti su būsimo Krepšinio muziejaus ,,Lietuvos krepšinio namai“ interjero projektu ir jau veikiančiomis salėmis-erdvėmis. ,,Tai bus unikalus, Europoje analogų neturintis muziejus. Jo vidaus įrengimu rūpinasi viena Jungtinių Amerikos Valstijų įmonė. Bilietus į šį muziejų bus galima įsigyti telefonu arba užėjus į pastatą ir surinkus tam tikrų skaitmenų kodą. Unikalus muziejus vilios savo lankytojus žaidimais, kurie skirti vaikams, jaunimui ir net suaugusiems. Apie daugelį krepšinio aktualijų bus galima sužinoti vos tik paspaudus vieną tam tikro ekrano klavišą“, - įspūdžiais apie būsimą Krepšinio muziejų ,,Lietuvos krepšinio namai“ dalijasi L. Karaliūnas. Atsisiuntęs į savo telefoną specialią programėlę, lankytojas turės galimybę nuotraukoje įsiamžinti su garsiausių pasaulyje krepšininkų atvaizdais. Būsimame muziejuje planuojama organizuoti konferencijas, krepšinio veteranų susirinkimus, minėti asmeninius sporto pasaulio atstovo jubiliejus ir pan. Muziejaus pastate dar nėra sumontuota vidaus įranga, kuriai reikalingi beveik pusantro milijono eurų. Kad vidaus įranga pasiektų Lietuvą ir būtų sumontuota muziejaus patalpose, Lietuvos krepšinio federacija aktyviai ieško rėmėjų. Federacija yra patvirtinusi keletą rėmėjų statusų: auksinis rėmėjo statusas siekia 100 tūkst. Eur, sidabrinis – 50 tūkst. Eur, o bronzinis – 25 tūkst. Eur. sumą. Jei tokių rėmėjų atsiras, jų vardai ir pavardės bus įamžintos specialiai tam įrengtoje padėkos lentoje. Bus pagaminta 6000 žalvarinių plytelių, ant kurių spindės išgraviruota informacija apie rėmėją – jo vardas, pavardė ir gyvenamosios vietovės pavadinimas. Tokias plyteles planuojama įmontuoti į specialią krepšinio aikštelės dangos pagrindą. Vienos plytelės kaina – 350 Eur.
Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus mentorius, Joniškio krepšinio įkūrėjas L. Karaliūnas neatlygintinai, savo iniciatyva, prisideda prie naujojo muziejaus informacinio fondo pildymo, teikdamas informaciją ir nuotraukas apie 1937, 1938, 1939 metų Europos krepšinio pirmenybes, kitus Europos ir pasaulio krepšinio čempionatus.
komisijos nariai Krepšinio namų prieigose pasodino ąžuoliuką. Joniškio krepšinio muziejui Lietuvos krepšinio federacija padovanojo daugiau nei 100 vienetų Stanislovo Stonkaus knygų.
L. Karaliūnas patikina, kad konkurencijos tarp Joniškio ir Kauno krepšio muziejų nebus. Anot jo, Lietuvos krepšinis yra NE Kaune ir ne Joniškio, jis yra visų tautiečių.
Visgi pirmasis šalyje įkurtas Krepšinio muziejus Joniškyje yra išskirtinis ir net ko gero įdomesnis. Lietuvos krepšinio aukso salėje esantis pergalių ąžuolas prabyla garsių šalies krepšinio legendų balsais, kai lankytojas teisingai atsako į jam užduotus klausimus.
Pirmojo Lietuvoje krepšinio muziejaus įkūrėjas prasitaria, jog artėjant Lietuvos krepšinio šimtmečio jubiliejui Joniškis gali nustebinti ne tik visą Lietuvą, bet ir Europą. Krepšinio muziejaus įkūrėjo L. Karaliūno planuose - pirmasis pasaulyje krepšinio parkas „Lietuvos krepšinio šimtmečio parkas“. Jei idėją pavyktų įgyvendinti, Joniškio krepšinio muziejus būtų simboliškai sujungtas su Krepšinio parku. Lankytojai, aplankę krepšinio parką, atvyktų į Krepšinio muziejų arba atvirkščiai. Jei Joniškio rajono taryba pritars minėtiems L. Karaliūno planams, Joniškis gali tapti garsiu šalies krepšinio istoriją pristatančiu Lietuvos miestu.