Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
A. Reipos nuotr.
Etaplius.LTŠaltinis: Jonavos ligoninės informacija
Naujai įkurtame dienos chirurgijos skyrius Jonavos ligoninėje laukiami pacientai, kurie gali būti išoperuojami ir išleidžiami gydytis ambulatoriškai dienos laikotarpiu. Čia atliekamos operacijos yra pacientą tausojančios, nes nėra didelių pjūvių, paciento atsistatymas, žaizdų gijimas, priežiūra yra paprastesni ir žymiai greitesni.
„Chirurginių operacijų apimtis labai plati. Skyriui priklauso ir traumatologinės operacijos, artroskopija, meniskų siuvimai, raiščių susiuvimai, ginekologinės operacijos, histeroskopijos, histerektomijos, išvaržų, tulžies pūslės operavimas, skrandžio, venų operacijos, burnos gerklės operacijos.
Tikrai didžiulis spektras operacijų, po kurių pacientas gali laisvai judėti, pilnai atgauna visas fiziologines funkcijas ir gali iškeliauti namo“, - vardija Jonavos ligoninės vadovas Gediminas Ramanauskas.
Pokyčiai infrastruktūroje, planavime ir komforte
Po naujo skyriaus atsiradimo Jonavos ligoninėje pasikeitė operacijų planavimas ir kitų skyrių užimtumas.
„Įsteigus naują skyrių, buvo įrengtos naujos 8 dienos chirurgijos lovos, kurios yra pilnai sukomplektuotos, atnaujintos, moderniai įrengtos vienvietės palatos su visa infrastruktūra, sekimo sistema, tiesioginio patekimo į operacinę ir atgal sistema“, - pokyčiais džiaugiasi G. Ramanauskas.
Žinoma, tokias naujoves pajuto ir pacientai. Jie ypač džiaugiasi vienvietėmis palatomis, kur ramiai gali laukti operacijos ir susikaupti, o po operacijos tyloje ilsėtis, naudotis veikiančiu bevieliu ryšiu.
„Pacientai pastebi tą modernumą. Jie patenka ne į didelę masę, ne į didžiulius srautus, o į kompaktišką aplinką, kurioje nieko netrūksta. Stacionarinėse palatose juk guli po 3-4 pacientus, o čia yra ramybė“, - sako įstaigos vadovas.
Jonavos ligoninės administracija ir gydytojai vienbalsiai sako, kad naujo skyriaus įkūrimas ligoninėje nėra modernėjimo pabaiga. Komanda turi ir ateities planų.
„Turime ir daugiau vizijų, nenorim stovėti vietoje. Norime plėsti operacijų spektrą ir planuoti gydymo įstaigai dar modernesnę ateitį“, - užsimena G. Ramanauskas.
Jam pritaria Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, kurio teigimu, savivaldybė ir ateityje negailės investicijų rajono ligoninei.
„Efektyvumo kartelės mums keliamos vis aukščiau, bet stengiamės nepasiduoti ir investuojame. Savivaldybė labai aiškiai supranta, kad visos sveikatos paslaugos gyventojams, kurios gali būti suteikiamos vietoje, jos ir turi būti suteikiamos vietoje, kad žmonėms būtų patogu ir nereikėtų toli ieškoti“, - sako M. Sinkevičius.
Daugėja iš didmiesčių atvykstančių pacientų
2022 metais Jonavos ligoninėje buvo atliktos 68 endoprotezavimo operacijos. Šiems metams dar nesibaigus atlikta jau 140 tokių operacijų. Išaugęs operacijų skaičius byloja ir tai, kad Jonavos ligoninėje lankosi ne tik rajono gyventojai.
„Didėjantį kiekį lemia aplinkybių visuma – komandinis darbas, darbo sustygavimas, paslaugų poreikio padidėjimas, prieinamumas, taip pat ir tai, kad chirurginės paslaugos nebėra lokalios. Žmonės dabar visoje Lietuvoje ieško geresnės, greitesnės paslaugos.
Pacientų srautas ir jų geografija yra labai įvairi. Į Jonavą žmonės atvažiuoja ir iš didesnių, ir iš tolimesnių miestų, geografija visiškai nėra apribota miestu ar apskritimi. Žmonės stebi eiles, kurios yra ligonių kasose, mato, kuriose ligoninėse gali greičiau gauti paslaugas. Aišku, ne paskutinėje vietoje yra ir kokybė, atsiliepimai“, – džiaugiasi ortopedas Povilas Čėsna.
Apie tai, kad neliko atotrūkio tarp rajono ir didmiesčio ligoninių, kalba ir kitas Jonavos ligoninės traumatologas Tadas Levickis.
„Pacientai gręžiasi į rajoną, nes didžiuosiuose miestuose yra didžiulis poreikis ortopedinių operacijų, todėl taip, norėdami išvengti didelių eilių jie važiuoja į rajonus gydytis, operuotis. Kita vertus, ir tie patys specialistai iš didžiųjų miestų važiuoja taip pat į periferiją dirbti, nes jiems suteikia lygiai tokias pačias sąlygas, kaip Kaune ar Vilniuje.
Žmonės noriai dabar sutinka operuotis rajone. Gal kai kurie todėl, kad žino specialistus. Pavyzdžiui aš pats operuoju ir Kaune, mane žino, bet jei rajone yra mažesnės eilės ir geresnis paslaugų prieinamumas, o kokybė identiška, tai aišku, kad žmonės renkasi rajoną“, - sako T. Levickis.