PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Balandžio 6 d. 10:15

JAV ekspertai teigiamai vertina Lietuvos ekonomikos reformas

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


33750

Įtakingo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) viešosios politikos tyrimų centro „The Heritage Foundation“ ekspertai teigiamai vertina pastarųjų metų Lietuvoje vykdomas reformas ir sveikina artimiausius žingsnius stiprinant startuolių ekosistemą, inovacijų politiką ir mažinant biurokratines kliūtis verslui, teigia šalies ekonomikos pažangą pristatęs Vašingtone viešintis ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

„Pastaraisiais metais Lietuva padarė didelę pažangą investicijų laisvės, darbo santykių srityje, teigiamai vertinama šalies pažanga vykdant valstybės valdomų įmonių reformą. Tačiau Lietuva, kaip ir daugelis pasaulio valstybių, privalo nemažai nuveikti orientuodama šalies ūkį ketvirtosios pramonės revoliucijos kryptimi. Dėl to „The Heritage Foundation“ ekspertai pozityviai vertina Vyriausybės veiksmus stiprinant startuolių ekosistemą ir inovacijų politiką”, - sako ūkio ministras.

Investicinės aplinkos gerinimą ir Lietuvoje vykdomas reformas ūkio ministras V. Sinkevičius aptarė su „The Heritage Foundation“ Tarptautinės prekybos ir ekonomikos centro direktoriumi Terry'iu Milleriu, kurio vadovaujama ekspertų komanda kasmet rengia Ekonominės laisvės indekso ataskaitą. Šiuo metu pagal Ekonominės laisvės indeksą Lietuvos verslo aplinka užima 19-ą vietą iš 186-ių ekspertų vertintų valstybių. Pasak T. Millerio, Lietuva yra reitingo žvaigždė, ir valstybės daromos reformos rodo ne tik, kad einama teisingu keliu klestėjimo link, o veikiau, kad valstybė jau yra klestinti.

Ieškodami investicijų lokacijos užsienio investuotojai pirmiausia atkreipia dėmesį į tai, kaip valstybė atrodo tokiose pasaulinio lygio ataskaitose kaip Ekonominės laisvės indeksas, todėl privalu kilti šio indekso lentelėje ir reguliariai diskutuoti su ataskaitos rengėjais.

„Visgi tikroji vertė valstybei yra ne pati reitingo vieta, o reformos, kurias valstybė įgyvendina siekdama aukštesnes pozicijos. Visos pasaulio valstybės sprendžia panašias problemas, todėl tarptautinės patirties ir žinių turinčių nepriklausomų ekspertų rekomendacijos yra geras idėjų šaltinis, kurį privalu išnaudoti vykdant strateginius pokyčius”, - pažymi V. Sinkevičius.

„The Heritage Foundation“ sudaromas Ekonominės laisvės indeksas yra metinis duomenų pagrindu įgyvendinamas mokslinių tyrimų projektas (šiemet bus skelbiamas 25 kartą). Pagal šį indeksą analizuojamos 186 pasaulio šalių ekonomikos raidos tendencijos. Šalys yra rūšiuojamos ir vertinamos pagal 12 ekonominės laisvės priemonių, kuriomis vertinami teisinės valstybės principai, vyriausybės dydis, reguliavimo efektyvumas ir rinkų atvirumas.

ELTA