PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Rugpjūčio 10 d. 15:01

Jaunuoliai leidosi į nuotykį – 7000 km autostopu iki Baikalo ežero

Vilnius

Socialinio tinklo nuotr.

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


94459

Praėjusiais metais per visą Europą iki Portugalijos autostopu keliavęs Ignas Sakalauskas. Šiemet ryžosi dar didesniam nuotykiui. Kartu su drauge Neda Pruščikaite pakeleivingais automobiliais jie planuoja nukeliauti iki pat Baikalo. Jaunuolių laukia beveik 7 tūkst. kilometrų kelionė.

Trijų savaičių kelionę autostopu Ignas ir Neda sumanė tik dešimt dienų prieš išvykimą, šešių dienų prireikė vien vizai gauti. Kaip trumpai papasakoja Ignas: „Pranešėme savo tėvams ir išvykome.“

Pirminė jaunuolių idėja buvo keliauti po Balkanus, tačiau jiems tai pasirodė per daug turistų išmaišytas kraštas. Jie taip pat svarstė galimybę keliauti į Gruziją, tačiau vykstant ten reikia kirsti dvi karštąsias zonas, dalį Rusijos ir, tikėtina, kad to nepavyktų padaryti per vizose nurodomą laikotarpį, todėl pasirinko vykti tiesiai į Rusiją.

„Baikalas – labai simboliška vieta, nes netoli jo buvo ištremti mano ir Nedos seneliai. Iki tų vietų nenuvyksime, bet keliaudami pajausime, kaip toli jie buvo atskirti nuo savo namų. O galų gale juokaujame, kad žodis Balkanai ir Baikalas skamba panašiai, tai sakykime, kad vesdami į „Google“ tiesiog sumaišėme raides ir atsirado naujas tikslas“, – juokavo Ignas.

Devyniolikmečiai per tris savaites tikisi įveikti nelengvą maršrutą, vingiuojantį per Rusiją iki pat Baikalo. Keliaudami jie planuoja aplankyti įvairius Rusijos miestus ir kopti į Uralo kalnus.

Nors daugeliui žmonių toks maršrutas gali skambėti pavojingai, Neda su Ignu žvelgia ryžtingai. Jų nuomone, didžiausi laukiantys iššūkiai – kalbos barjeras, neaiškių ketinimų turintys žmonės ir tarpusavio santykiai. „Išbūti su bet kokiu žmogumi visą mėnesį tokioje kelionėje, manau, tikrai yra iššūkis, bet tuo pat metu ir labai geras būdas pažinti vienas kitą“, – įsitikinęs Ignas.

Noras išmokti kalbą

Jaunuoliai į kelionę leidosi norėdami geriau išmokti rusų kalbą. Ignas pasakoja, kad penkerius metus rusų kalbos mokėsi mokykloje, tačiau nejautė didelio poreikio ją išmokti. „Dabar, paaugę ir supratę užsienio kalbų naudą, norime prisiminti turimas žinias“, – sako vaikinas.

Dar prieš išvykdami jie pradėjo mokytis kalbos savarankiškai, tačiau kaip pirmosiomis kelionės dienomis Ignas rašė savo instagramo paskyroje, to nepakako ir tenka gerokai palaužyti galvą, bandant susikalbėti. Tiesa, po kelių dienų jau sekėsi geriau.

Ignas sakė, kad būtent kalbos barjeru ši kelionė ryškiausiai skiriasi nuo ankstesnės, į Portugaliją. Europoje vyrauja kalbų įvairovė, todėl, jeigu viena kalba bendrauti sunkiau, žinai, kad, atsidūrus kitoje šalyje, vėl bus lengva, o šįkart jie keliaus po vieną šalį, todėl ir kalba vyraus viena.

„Europoje dauguma žmonių kalbėdavo angliškai arba jų kalba buvo kilusi iš germanų kalbų šeimos, todėl jos nedaug skirdavosi. Taip pat visos šalys civilizuotos, todėl, jeigu prireikdavo, išsiversdavau naudodamasis internetu ir taip susikalbėdavome“, – prisimena vaikinas.

Neda ir Ignas į kelionę leidosi antradienį, penktadienį jie jau leido laiką Maskvoje ir planavo tęsti savo kelionę Kazanės link.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.png