PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2025 m. Kovo 31 d. 13:18

Jaunimo mainų projekto pradžia: istorijos, empatija ir įtrauktis

Pagėgiai

Pagėgių savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Pagėgių savivaldybė


353238

Library Method“ oficialiai prasidėjo. Nuo 2025 m. kovo 28 d. Jaunimo mainuose susirinko 36 jaunuoliai iš 7 skirtingų šalių – Bulgarijos, Sakartvelo, Turkijos, Vokietijos, Šiaurės Makedonijos, Ukrainos ir Lietuvos. Projekto tikslas – pasitelkiant Gyvosios bibliotekos metodą skatinti solidarumą, gilinti supratimą apie pabėgėlių patirtis bei kurti atviresnes ir įtraukesnes bendruomenes.

1-oji diena: projekto įvadas ir pirmieji ryšiai

Pirmoji diena prasidėjo organizatorių pristatymu ir šiltu sutikimu. Dalyviai susipažino vieni su kitais per vardų žaidimus, dalijosi savo pomėgiais bei asmeniniais ryšiais su Ukraina.

Vėliau visi drauge aptarė projekto tikslus, numatomą savaitės struktūrą, išsakė savo lūkesčius bei pasiskirstė į komandas, su kuriomis dirbs viso projekto metu.

Dienos teminiu akcentu tapo knygos. Diskutavome apie žymiausius istorinius ir šiuolaikinius knygų klubus, o vėliau kiekvienas dalyvis kūrė simbolinį savo „knygos viršelį“ – asmenišką istorijos atspindį, kuris atskleidė jų tapatybę, išgyventus iššūkius, asmeninį moto ir tai, kokį įspūdį jie nori palikti kitiems.

Popiet dalyviai dalyvavo komandinėje veikloje – Youthpass kompetencijų lobio paieškoje, kurios metu per kūrybines užduotis praktiškai susipažino su visomis 8 pagrindinėmis neformalaus ugdymo kompetencijomis.

Vakare įvyko pirmasis tarpkultūrinis vakaras, kuriame Bulgarijos, Sakartvelo, Turkijos ir Vokietijos dalyviai pristatė savo šalis per viktorinas, tradicinius šokius, maistą ir žaidimus.

2-oji diena: stereotipai, įtrauktis ir Gyvosios bibliotekos metodas

Antroji diena buvo skirta gilesniam socialinių temų nagrinėjimui. Dirbdami mišriose grupėse, dalyviai analizavo ir aptarė tokias sąvokas kaip diskriminacija, šališkumas, lygybė, teisingumas, atskirtis ir ksenofobija.

Viena iš veiklų – anoniminis stereotipų apie dalyvaujančias šalis surašymas ir jų analizė – paskatino atvirą diskusiją apie realybę ir įvaizdžius mūsų visuomenėse.

Refleksijoje buvo naudojama simbolinė užduotis „pavadink savo obuolį“, kurios metu dalyviai pasakojo apie daiktus ar patirtis, palikusias ilgalaikį emocinį ryšį jų gyvenime. Tai buvo savirefleksijos pratimas, skatinantis susimąstyti apie tai, kas mus formuoja.

Vakare pristatytas Gyvosios bibliotekos metodas, dalyviai aktyviai diskutavo apie jo esmę ir reikšmę, bei pradėjo ruoštis būsimiems viešiems renginiams Pagėgiuose ir Skaudvilėje, kuriuose jie patys taps gyvosiomis knygomis ir dalinsis savo istorijomis su vietos bendruomenėmis.

Dieną užbaigė antrasis tarpkultūrinis vakaras, kuriame dalyvavo Šiaurės Makedonijos, Ukrainos ir Lietuvos atstovai. Vakaro metu buvo pristatyti tradiciniai šokiai, patiekalai, kultūriniai žaidimai ir faktai.

#PAGĖGIAI#JAUNIMAS