Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Gyventojai skundžiasi duobėta ir netvarkoma gatve ir retoriškai teiraujasi, kiek galima būti kantriems. Dariaus Pavalkio nuotr.
Gintarė MartinaitienėŠaltinis: Etaplius.lt
Gatvės, duobės jose, neišvažiuojami ar sunkiai pravažiuojami keliai – neišsemiama tema. Štai Šakiuose esančios Miško gatvės (gatvė už Miškų urėdijos) gyventojai tikina, kad tikriausiai jų gatvė niekada neatrodė taip blogai, kaip dabar. Gyventojai nusivylę, kad kitur esą vos ne užtvartės asfaltuojamos, o valdžia juos užmiršo. Tiesa, valdžios atstovai turi savo argumentus.
Tokios blogos nepamena
„Per dieną, būna, ir dešimt kartų važiuoju, bet pasakykit, ar normalu taip į namus važinėti? Seniūnas sako, kad yra blogesnių kelių, bet kiek galima“, – sakė Miško gatvės gyventoja.
Pasak moters, jie šioje gatvėje naujakuriai, tad kol vyko statybos, savo iniciatyva žvyravo, tvarkė, kad tik kelias nebūtų niokojamas.
„Ir dabar galim atsivaryti techniką ir nugreideriuoti, bet tegul sąskaitas apmoka. Didžiulius pinigus tai kainuoja. Čia jau generalinio remonto reikia, o dabar dar dujų trasa tiesiama, tai išvis molio gabalai mėtosi“, – piktinosi pašnekovė.
Ne tik ji, bet tuoj į pokalbį įsijungusios, bet viešintis nenorinčios dar dvi kaimynės aiškino menančios valdžios pažadus šią gatvę tvarkyti, bet...
„Kiek parašų rinkome, bet pasikeitė meras, turbūt ir parašai su prašymais dingo. Turbūt vėl reikės iš naujo rinkti, nes jau juokas pro ašaras. „TV pagalbą“ kviesti reikės“, – svarstė Miško gatvės gyventoja, teiravusis, kodėl asfaltuota buvo Šiaurės gatvė, kur vos keli gyventojai, o čia, kur eismas daug aktyvesnis, kelias sunkiai išvažiuojamas, duobėtas.
„20 metų šioje gatvėje gyvenu ir turbūt nesulauksiu, kol ji normali bus. Aišku, pamenu, kaip tą gatvę darė, tai irgi kažin ar kas taip kelius daro – greideriu žemes palygino, į dumblą papylė smėlio, pastumdė, paskui žvyro – ir viskas“, – prisiminė šakietė.
Moteris sako, kad pastaruoju metu gatvėje eismas suintensyvėjo – į Miško gatvę įvažiavimas yra iš J. Basanavičiaus gatvės, o ir pati gatvė ilga.
„Nors kokios skaldos papiltų, nes vargstam siaubingai. Kitur užtvartės asfaltuojamos, o čia turbūt neįtakingi žmonės gyvename, kad niekam nerūpime“, – guodėsi pašnekovės.
Ragino būti kantrius
Šakių seniūnas Dalius Jasevičius patikino – raginimų tvarkyti gatves sulaukiantis ne tik iš Miško gatvės gyventojų.
„Dabar ten vyksta darbai, vedamos dujos. Reikia ir tokią paslaugą teikti. Bus gatvė atstatyta iki pradinio stovio, bet reikia ir kantrybės. Palaukime ir pažiūrėkime, kaip bus, o ne iš anksto dejuokime“, – situaciją komentavo seniūnas, pabrėžęs, kad ir oro sąlygos tokiems keliams nepalankios.
Pasak D. Jasevičiaus, jis žino ir supranta, kad gatvę reikia tvarkyti, tikisi, kad ateis laikas, bet kada tas laikas ateis, negali pasakyti.
„Siūlėm mes tą gatvę ne vieną kartą, bet komisija nepritarė, kad ji būtų Kelių programoje“, – guodėsi seniūnas.
Organizuos susitikimą
Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis patikino, kad dėl Miško gatvės tvarkymo turi būti atskiras susitikimas, o ir pati situacija sprendžiama iš esmės. Vedėjas aiškino, kad klaidų pridaryta dar formuojant kvartalą: tada tikriausiai niekas nesitikėjo, jog čia kažkada gyvenamieji namai bus statomi. Tad ir gatvė esą buvo formuota ne kaip gatvė, o tik keliukas, skirtas privažiuoti prie žemės ūkio paskirties žemės sklypų. Gatvė, vedėjo aiškinimu, itin siaura, apie 4,5 metro, o turėtų būti maždaug dvigubai platesnė.
„Ten du automobiliai sunkiai prasilenkia, o jei dar daryti su inžineriniais tinklais, tai kur tai daryti? Tada gyventojai turėtų bent kažkiek mažinti savo sklypo dalį“, – galimą problemos sprendimo būdą siūlė K. Kuncaitis.
Jis prisiminė, kad gal prieš pusantrų metų vienoje gatvės atkarpoje jau buvo atlikti remonto darbai, tačiau supranta, kad to nepakanka.
Ar gyventojai norėtų savo sklypų sąskaita platinti gatvę, klausimas kol kas neišspręstas. Be to, kaip galima suprasti iš pokalbių su valdžios atstovais, patys gyventojai neturėtų sėdėti sudėję rankų, o imtis iniciatyvos. Kiek jos reikia, kad būtų išgirsti, dar vienas klausimas, mat Miško gatvės senbuviai sako, jog raštų rašyta ne vienas ir ne du.
„Reikia iš esmės žiūrėti ir jau esame su administracijos direktoriumi sutarę atskirą susitikimą organizuoti“, – žadėjo Ūkio skyriaus vedėjas.
Šakių rajono laikraštis „Draugas“