PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Pasaulis2025 m. Balandžio 4 d. 10:38

Japonijos premjeras: D. Trumpo muitai reiškia nacionalinę krizę

Pasaulis

Japonijos premjeras Sh. Ishiba / Scanpix

EtapliusŠaltinis: BNS.LT


354197

JAV prezidento Donaldo Trumpo muitai japoniškoms prekėms reiškia nacionalinę krizę, penktadienį pareiškė Japonijos ministras pirmininkas Shigeru Ishiba prieš tarppartines derybas dėl muitų poveikio švelninimo.

Japonijos įmonės yra didžiausios užsienio investuotojos Jungtinėse Valstijose, tačiau D. Trumpas ketvirtadienį nustatė 24 proc. muitus importui iš šios artimos JAV sąjungininkės. Tai yra dalis D. Trumpo paskelbtų pasaulinių tarifų.

Šios priemonės „gali būti vadinamos nacionaline krize ir vyriausybė kartu su visomis partijomis deda visas pastangas“, kad sušvelnintų jos poveikį, parlamente sakė Sh. Ishiba.

Tačiau jis paragino ramiai derėtis su D. Trumpo administracija, kuri taip pat įvedė 25 proc. tarifus automobilių importui. Jie įsigaliojo šią savaitę.

Sh. Ishiba ketvirtadienį nurodė savo ministrams atidžiai išnagrinėti tarifus ir „imtis visų būtinų priemonių, įskaitant finansinę paramą“ vidaus pramonei ir darbo vietų apsaugai, žurnalistams sakė Japonijos ministrų kabineto sekretorius Yoshimasa Hayashi.

Vėliau penktadienį numatomuose Sh. Ishibos susitikimuose su partijų lyderiais bus siekiama padėti pagrindus papildomo biudžeto įstatymo projektui, nes jo mažumos vyriausybei reikia opozicijos paramos, kad jis būtų priimtas parlamente, pranešė dienraštis „Asahi Shimbun“.

Penktadienį Y. Hayashi pakartojo, kad D. Trumpo nauji dideli tarifai yra „itin apgailėtini“ ir kad Japonija yra rimtai susirūpinusi dėl to, ar jie atitinka Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) taisykles bei JAV ir Japonijos prekybos susitarimus.

Didžiausi Japonijos verslo lobistai Japonijos prekybos ir pramonės rūmai teigė, kad D. Trumpo tarifai „turėtų itin didelį poveikį Japonijos ekonomikai“.

„Primygtinai raginame vyriausybę tęsti atkaklias derybas dėl atleidimo nuo tarifinių priemonių ir imtis visų įmanomų priemonių, kad būtų kuo labiau sumažintas poveikis mažosioms ir vidutinėms įmonėms bei smulkiajam verslui (...), sukuriant išsamią konsultacijų sistemą ir stiprinant grynųjų pinigų valdymo paramą“, – ketvirtadienį pareiškė Japonijos prekybos ir pramonės rūmai

Japonijos automobilių gamintojų asociacija (JAMA) taip pat paragino vyriausybę padėti jos narėms, kurios yra svarbus ketvirtos pagal dydį pasaulio ekonomikos ramstis.

Pramonės atstovai „nuolat ragino vykdyti esminę reformą, kad būtų supaprastinta ir palengvinta su automobiliais susijusių mokesčių našta, ir maloniai prašome imtis visapusiškų paramos priemonių, kad Japonijos automobilių pramonė galėtų išlaikyti savo, kaip gamybos bazės, pagrindą, atgaivinant vidaus rinką“, – teigiama pranešime.

JAMA teigė, kad jos nariai iki 2024 metų į JAV gamybą iš viso investavo daugiau nei 66 mlrd. dolerių (60 mlrd. eurų), sukurdami daugiau nei 110 tūkst. tiesioginių JAV darbo vietų ir palaikydami daugiau nei 2,2 mln. kitų darbo vietų.

Japonijoje automobilių sektorius yra pagrindinė pramonės šaka, kurioje tiesiogiai ar netiesiogiai dirba apie 5,6 mln. žmonių.

#JAPONIJA#TARIFAI#JAV#DONALDAS TRUMPAS#SHIGERU ISHIBA