Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Juozas Olekas. ELTA / Andrius Ufartas
Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA
„Jeigu būtų toks pasitikėjimas iš prezidento, iš politinės bendruomenės – reiktų tą pareigą atlikti. Manau, kad aš esu pasiruošęs, savo gyvenimiška ir politinio darbo patirtimi galėčiau tą darbą padaryti. Bet nedėkime pirma – pirma bandykime išspręsti problemas, kurios čia dabar yra iškilę“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė J. Olekas.
„Aš jaučiu pareigą – jeigu taip reikėtų. Norai, žinote... Čia ne norais grįstas tokių pareigų užėmimas, o atsakomybės, pareigos jausmu, nes tai yra vienos iš aukščiausių šalyse pareigų. Ir suprantu, kokioje situacijoje dabar mes esame. Bet jeigu reiktų – tuos darbus padaryčiau“, – nurodė jis.
J. Olekas neslėpė, jog antrą mėnesį besitęsiantys premjero skandalai trikdo partijos ir koalicijos darbą.
„Mes užimti aiškinimusi dėl senų ir naujų istorijų“, – dėstė pirmasis Seimo pirmininko pavaduotojas.
„Man turbūt nėra labai daug neaiškių klausimų. Man nėra turbūt aiškių atsakymų, ko visi laukiame. Manau, kai bus baigti tyrimai – tiek FNTT (Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos – ELTA), tiek STT (Specialiųjų tyrimų tarnybos – ELTA) – mes turėsime atsakymus ir tada bus viskas aiškiau“, – pridūrė jis.
Vis tik, anot jo, situaciją dėl galimų pokyčių Vyriausybės vadovo poste apsunkina ir tai, jog G. Paluckas pavasarį buvo išrinktas Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininku.
„Be abejo, jis turi didelį bičiulių pasitikėjimą, suteiktą prieš keletą mėnesių. Ir tie sprendimai nėra tokie lengvi. Turime ir vieną, ir kitą dalyką įvertinti. Ir turėdami tą visumą – priimti geriausią sprendimą tiek socialdemokratams, tiek Lietuvos žmonėms“, – kalbėjo jis.
Tuo metu klausiamas, ką būdamas G. Palucko vietoje darytų kitaip, Seimo vicepirmininkas pažymėjo, kad atviresnis bendravimas su žiniasklaida ir visuomene galėjo neprivesti premjero prie situacijos, kurioje jis dabar atsidūrė.
„Aš manau, kad tas atvirumas ir toks glaudesnis bendravimas tikrai prisidėtų prie šios problemos išsprendimo. Tai galėjo neprivesti iki dabartinės situacijos. Ir būtų išsprendžiama lengviau“, – svarstė jis, pridurdamas, jog žmogiškai supranta, kad nelengva jaučiant „didelį spaudimą visada teisingai pasielgti“.
ELTA primena, kad naujausias „Siena“ ir „Laisvės TV“ tyrimas atskleidė, jog premjeras G. Paluckas galutinai atlygino dar 2012 m. LAT vadinamoje žiurkių byloje priteistą žalą Vilniaus miesto savivaldybei vos prieš kelias savaites – paskutinius 4,9 tūkst. eurų politikas sumokėjo šių metų liepos 8 d. Iš viso jam buvo priteista atlyginti kiek daugiau nei 57 tūkst. litų (apie 16,5 tūkst. eurų).
Vis tik, tyrime skelbiama, kad G. Paluckas buvo sutaręs su savivaldybe atsiskaityti dalimis – atlyginti žalą iki 2015 m. pabaigos. Tačiau sutarto grafiko politikas nesilaikė – į savivaldybės biudžetą 2014 m. gegužę pervedė 40 tūkst. litų (maždaug 11,5 tūkst. eurų), daugiau pavedimų nebuvo.
Premjero patarėjas Justinas Argustas tikino, jog pastaroji situacija susiklostė dėl aplaidžios žmogiškos klaidos. G. Paluckas savivaldybei sumokėjo ir priskaičiuotus delspinigius bei atsiprašė dėl susiklosčiusios situacijos.
Tuo metu pirmasis „Siena“ ir „Laisvės TV“ tyrimas atskleidė, jog premjero iš dalies valdoma įmonė „Garnis“ gavo 200 tūkst. eurų paskolą iš nacionalinio plėtros banko ILTE. Sutartis sudaryta politikui jau einant Vyriausybės vadovo pareigas.
Antroji žurnalistinio tyrimo dalis kelia klausimus dėl Vyriausybės vadovo iki 2018 m. valdytos ežerų dugnų topografijos aplikaciją vysčiusios įmonės „Sagerta“ gautų ir negrąžintų šimtatūkstantinių paskolų iš su verslininku Darijumi Vilčinsku susijusios bendrovės „Uni Trading“.
Tyrime nurodoma, kad ryšių tarp G. Palucko ir D. Vilčinsko – ir daugiau. 2012 m. būsimasis premjeras iš verslininko vadovaujamos įmonės įsigijo 223 tūkst. eurų vertės būstą sostinės Verkių regioninio parko teritorijoje, kurio taip pat nebuvo deklaravęs 2013 m. turto bei interesų deklaracijose.
Aiškindamiesi, kur iki buto įsigijimo gyveno premjeras, žurnalistai trečiajame tyrime paviešino, kad Kipro įmonė 2012 m. G. Paluckui Vilniaus centre pigiai pardavė butą, o sklypą, ant kurio stovi iš dalies politiko valdomas pastatas, suformavo pats ministras pirmininkas, kai dar ėjo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.
Dėl „Garnio“ gautos paskolos panaudojimo aplinkybių ikiteisminį tyrimą pradėjo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba – kaip liudytojas buvo apklaustas ir G. Paluckas. Dėl antrojo tyrimo aplinkybių aiškinasi Specialiųjų tyrimų tarnyba.