PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2019 m. Spalio 3 d. 13:06

Įžengusi į išnuomotą butą šeimininkė pakraupo

Klaipėda

Skaitytojos nuotr.

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


101629

Butą uostamiestyje išnuomojusi moteris liko pasibaisėjusi, kai įžengė į jį pabėgus skolingiems nuomininkams. „Pati nuomininkė pareiškė: „Tai kam nuomojate, jei tikitės, kad nuomininkai gyvens tvarkingai?“ Viskas tuo ir pasakyta“, - buvusių buto gyventojų akiplėšiškumu negalėjo atsistebėti būsto savininkė.

Socialiniuose tinkluose plinta šios moters perspėjimas. „Facebook“ grupėje, kurioje publikuojami skelbimai apie nuomojamus butus Klaipėdoje, ji pasakojo, kad iš nuomininkės prieš įteikdama buto raktus nepaėmė ir užstato - depozito. „Labai gražiai kalba. Pagaili, įleidi į savo namus, o iš jų padaro kiaulidę“, - tikino ji.

Moteris teigė, kad įžengusį į namus pamatė išdaužtą langą, nudraskytus tapetus. Negana to, buvo sugadinta ir buitinė technika. Nuomininkai pasirodė esantys tikri begėdžiai - jie nepasivargino namų net aptvarkyti - buto savininkė rado ir sauskelnių.

„Sako, kartais nuomotojai nenori įsileisti vaikų ir gyvūnų, tačiau čia reikia bijoti suaugusių žmonių, o ne vaikų“, - įraše dėstė ji.

Moteris įrašuose paviešino ir nuomininkų tapatybę bei kitiems patarė jų saugotis.

Nekilnojamojo turto specialistai atkreipia dėmesį, kad tokiais atvejais nuostolių galima išvengti, tačiau būstą nuomojantys žmonės turi atlikti namų darbus.

Nekilnojamojo turto agentūros „Avitera“ direktorė Vlada Simonaitienė tikino, kad nuomojant butą svarbu pasirašyti sutartį.

„Patarčiau buto nuomotojui nusipirkti patentą. Reikėtų kartą per metus sumokėti mokestį mokesčių inspekcijai. Suma kasmet skiriasi, tačiau vidutiniškai siekia apie 220 eurų. Po to su nuomininku reikia pasirašyti sutartį“, - dalykus, kuriuos reikėtų padaryti ateityje norint išvengti nemalonumų, vardijo ji.

V. Simonaitienė aiškino, kad taip pat pravartu nuomojant butą iš nuomininko pasiimti depozitą. Jo dydis turėtų siekti 2 mėnesių nuomos kainą.

„Taip pat - ir nuomos mokestį mėnesį į priekį“, - kalbėjo nekilnojamojo turto agentūros direktorė.

V. Simonaitienė tikino, kad jei nuomininkas padaro nuostolių, kurie siekia daugiau nei užstato suma, bet nesutinka padarytos žalos kompensuoti, galima drąsiai kreiptis į policijos pareigūnus. „Bet būtina pasirašyti sutartį“, - pridūrė ji.

V. Simonaitienė aiškino, kad nuomotojai linkę pernelyg pasitikėti žmonėmis. „Bet kai yra mokami mokesčiai valstybei, nuomotojas įgyja daugiau teisių, taigi, ir nuomininkas visai kitaip vertina savo atsakomybę“, - kalbėjo nekilnojamojo turto agentūros direktorė.

Ve.lt

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.“