PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2024 m. Rugsėjo 13 d. 12:58

Įveikęs pusmaratonį, gydytojas Aurimas Žibutis neketina sustoti

Šiauliai

Aurimas Žibutis. Asmeninio archyvo nuotr.

Zita KatkienėŠaltinis: Etaplius.lt


318417

„Vilniaus maratono-24“ dalyviai pasklido po visą Lietuvą ir daugelį šalių, iš kur ir buvo susirinkę į didžiausią bėgimo šventę Lietuvoje. Tarp dalyvių – ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Urologijos skyriaus vedėjas, gydytojas urologas Aurimas Žibutis bei kolegė Dalia Greičienė, esanti vaiko auginimo atostogose. Abu įveikė  21,098 km pusmaratonio distanciją ir pelnė dalyvių medalius. Visą vasarą trukęs pasirengimas šioms ypatingoms varžyboms – ne vienintelis gydytojo dalyvavimas sporte. Buvęs profesionalus graikų-romėnų imtynininkas nuo dešimties metų gyvena sporto ritmu ir džiaugiasi išmokęs ne tik sporto aikštelėje, bet ir gyvenime įveikti pasitaikančias kliūtis, nepasiduoti pagundai rinktis lengvesnį kelią ir nepasitraukti pusiaukelėje.

Pusmaratonis – kolegės akibrokštas

Apie tai, kad teks dalyvauti Vilniaus maratono varžybose, Aurimas Žibutis sužinojo šių metų sausyje, kai gimtadienio proga kolegė Dalia Greičienė įteikė jam netikėtą dovaną – registraciją dalyvauti pusmaratonyje, kur ir pati užsiregistravo. Tiesa, tai ne pirmoji tokia pribloškianti dovana. Pernai abiem teko dalyvauti „Alfa Run“ bėgime su kliūtimis, kuriai abu registravo pats Aurimas.

„Sužinojęs apie pusmaratonio distanciją patyriau lengvą šoką, nes toks kilometražas – ne man“, – prisimena pirmąją reakciją save daugiau sprinterių kategorijai priskiriantis gydytojas.

Kolegės D. Greičienės patirtis šioje srityje – įkvepianti. Aurimo žiniomis ji gal dešimt pusmaratonių yra nubėgusi ir įveikusi net kelis maratonus. Atsigavęs po patirti šoko ir paskatintas pavyzdžio, gydytojas nusprendė išmėginti šį jam mestą iššūkį.

Būsimajam pusmaratonio dalyviui buvo sudarytas visos vasaros treniruočių planas, kurio privaloma laikytis labai griežtai. Treniruotės keturis, penkis kartus per savaitę, pradedant nuo lengvų, baigiant intervaliniais ir ilgų distancijų bėgimais. Aurimas dėkingas ir savo žmonai Simonai, kuri neprieštaravo ir parėmė vyro šios vasaros sportinius planus. „Per darbus ir taip mažai tenka matytis namuose“,- šypsosi gydytojas.

Kuo toliau, tuo labiau treniruotės mažiau vargino. „Po visų darbų išbėgi, pravėdini galvą, būni gamtoje, miške po valandą ar dvi. Bėgimas padeda nuimti stresą, emocinį krūvį, kurio darbe nestinga“, - džiaugiasi įgyta nauja patirtimi gydytojas A. Žibutis.

Tarp trijų tūkstančių dalyvių, bėgusių pusmaratonį, gydytojas jautėsi puikiai ir 21,098 km distanciją įveikė greičiau kaip per dvi valandas. Įveikęs pirmąjį išbandymą Aurimas planuoja nesustoti. „Planuoju nubėgti dar kelis pusmaratonius ir siekti maratono distancijos“, - pasiryžęs medikas.

Su sportu – nuo vaikystės

Sportiškai atrodantis gydytojas su sportu draugauja nuo vaikystės. Daugelį metų treneriu dirbantis tėtis Vidmantas Žibutis nuo dešimties metų sūnų Aurimą pradėjo treniruoti graikų-romėnų imtynių. Ant kilimo praleisti metai buvo ne veltui. A. Žibutis yra tapęs daugkartiniu Lietuvos ir tarptautinių turnyrų čempionu ir prizininku, penkis kartus lipo ant šalies suaugusiųjų čempionatų prizininkų pakilos. Atstovavo ir universitetą įvairiose sporto žaidynėse. Studijuodamas mediciną Kaune buvo išrinktas geriausiu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto sportininku.

Vienos treniruotės metu, ruošiantis varžyboms, Aurimas patyrė sunkią rankos traumą, kurios padariniai pradėjo atsiliepti imtynių treniruotėse. Be to, studijos rezidentūroje ir darbas operacinėje tapo nesuderinamas su profesionaliu sportu. Būnant 28-erių metų, 2016 metais, teko baigti profesionalo karjerą.

Atsisveikinęs su imtynėmis Aurimas sportuoti nenustojo, tik rinkosi kitas sporto šakas. Laisvalaikiu užsiiminėjo krepšiniu, futbolu, slidinėjimu, vasaros sezonu – vandenlenčių sportu. „Kai karšta – smagu vandens paviršiumi vandenlente skrieti“, - dalinasi patirtimi gydytojas, kiekvienais metais išmokstantis vis naujų vandenlenčių sporto triukų. Tiesa, šio sporto organizatoriai jau kvietė dalyvauti mėgėjų varžybose, bet Aurimas apie tai negalvoja, nes žino - traumų šiame sporte patiriama daug. Kiekvienąkart, prieš atlikdamas sudėtingesnį triuką, gydytojas pagalvoja: kiek kitą savaitę jo laukia konsultacijų ir operacijų. Po vieno nesėkmingo triuko, trunkančio keletą sekundžių, gali visi planai ir net gyvenimas griūti.

Jaunas gydytojas, išgyvenęs profesionalaus sporto teikiamas patirtis, šiandien renkasi nerizikuoti, bet gyventi saugaus sporto ritmu. Jis įsitikinęs, kad sportuojantis žmogus yra sveikesnis ne tik kūnu, bet ir siela, geba lengviau įveikti problemas, gyvenimiškas situacijas, sunkumus. Net ir bėgant ilgą distanciją tvirtėja žmogaus charakteris. Pasak A. Žibučio, visada yra lengvesnis kelias: sustoti ir pasiduoti. Bet sporte kaip ir gyvenime, pergalę pasiekia tas, kuris, kai pasidaro sunku - nesustoja, o keliasi ir bėga toliau. Ne visada būna lengva, rezultatai pasiekiami nuosekliai dirbant ir stengiantis kiekvieną dieną. Lengvų pergalių nebūna.