PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gruodžio 7 d. 10:56

Išvažiuojamajame posėdyje aptarti žemės ūkio klausimai

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


63663

Šią savaitę Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nariai vyko į išvažiuojamąjį posėdį, kurio metu aplankė keturis rajono ūkius ir vieną bendrovę bei aptarė svarbiausius su žemės ūkiu susijusius klausimais.

Iš 25 rajono Tarybos narių gruodžio 4 dienos posėdyje dalyvavo 12. Posėdžio dalyvius lydėjo Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas, jo pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Salvijus Stimburys, žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorė Ukmergės rajone Karolina Valaišienė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Ukmergės biuro vadovė (augalininkystės konsultantė) Vilma Kačinskienė, Ukmergės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas-valstybinis veterinarijos inspektorius Ričardas Gleiznys, Ukmergės rajono žemdirbių asociacijos pirmininkas, ūkininkas Algirdas Valaiša, Ukmergės krašto bendruomenių sąjungos pirmininkė, Ukmergės rajono vietos veiklos grupės viešųjų ryšių specialistė Angelė Jokubynienė, Pakrantės seniūnaitijos seniūnaitis Julius Kazėnas, vietinių laikraščių atstovai, taip pat buvo trumpam prisijungę Žemaitkiemio seniūnijos seniūnė Rita Mikutienė ir Deltuvos seniūnijos seniūnas Gintaras Radzevičius.

Pirmiausia posėdžiaujantys aplankė Ukmergėje, Tujų gatvėje, įsikūrusią vilnos perdirbimo bendrovę „Litwool“. Jos vadovas Algirdas Pupšys pristatė įmonę, aprodė gamybines jos patalpas bei gaminius.

„Esame didžiausia šalyje lietuviškos vilnos perdirbimo įmonė. Pernai perdirbome 20 tonų arba 1/6 visos Lietuvoje susidarančios vilnos. Didžioji dalis gaminamos produkcijos keliauja į užsienį. Perdirbta lietuviška vilna naudojama rąstinių namų statybai Austrijoje, Prancūzijoje, Norvegijoje, o verpalai išvežami į Švediją“, pasakojo A. Pupšys.

Šiuo metu įmonėje dirba apie 10 darbuotojų, Vilniuje yra „Litwool“ gaminių parduotuvė.

Vėliau visi nuvyko į Pivonijos seniūnijos Vaiteliškių kaime esantį jaunojo ūkininko Kęstučio Balandžio ekologinį ūkį. Ūkininkas aprodė šiais metais vasario mėnesį įrengtą modernią ir robotizuotą 100 melžiamų karvių fermą, kainavusią apie 1 milijoną eurų. K. Balandis patikino, jog šiuo metu yra didžiausias ekologinio pieno tiekėjas Ukmergės rajone, tačiau, dėl jo netenkinančių pieno supirkimo kainų, jau yra priverstas dairytis į Lenkijos rinką.

Žemaitkiemio seniūnijoje, Berzgainių kaime aplankytas Ričardo Kvekšo ekologinis kompleksinis (gyvulininkystės ir augalininkystės) ūkis. Ūkininkas valdo 500 hektarų žemės, augina 300 elnių bei turi beveik 400 grynaveislių galvijų bandą. R. Kvekšas visoje Lietuvoje prekiauja ekologiška jautiena bei elniena. Šio ūkio jautieną perka ir du Ukmergės miesto darželiai. Paskui nuvykta į netoliese, Žemaitkiemyje, esantį Zenono Vaičiulio augalininkystės ūkį. Grūdines kultūras auginantis ir šiuo metu 500 hektarų žemės valdantis ūkininkas papasakojo apie ūkį, jo plėtrą, aprodė dirbtuves.

O Genovaitės Sakalauskienės ekologiniame uogininkystės ir sodininkystės ūkyje posėdžio dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti įvairiais gardumynais – ūkyje pagamintais džemais, užtepėlėmis, šaltalankių arbata. Beveik 50 hektarų žemės turinti ūkininkė augina uogas, daržoves, vaismedžius ir iš nuimto derliaus gamina įvairią produkciją. G. Sakalauskienė aprodė gamybines patalpas, papasakojo apie čia vykstančius gamybinius procesus.

Paskutinė išvažiuojamojo posėdžio stotelė buvo Deltuvos kultūros namai. Čia įvyko posėdžio aptarimas bei diskusijos, S. Stimburys pristatė žemės ūkio ir kaimo plėtros situaciją rajone (su pristatymu galima susipažinti ČIA), o A. Jokubynienė – rajono vietos veiklos grupės darbą bei įgyvendintus projektus (su pristatymu galima susipažinti ČIA).