PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Įvairenybės2023 m. Rugsėjo 14 d. 10:47

Išskirtinis rekordas pasiektas Šiauliuose: užfiksuotas ilgiausiai trukęs interviu Lietuvoje

Šiauliai

Etaplius.LTŠaltinis: Etaplius


277940

Praūžė Šiaulių miesto 787-asis gimtadienis. Įmonės, įstaigos, ne pelno siekiančios organizacijos, kultūros ir meno atstovai, aktyvūs šiauliečiai ir miesto svečiai ieškojo originalių idėjų, kaip pasveikinti švenčiantį miestą ir miestelėnus. Lietuvos regioninių naujienų platforma „Etaplius“ šventės proga šiauliečiams padovanojo rekordą – ilgiausią tiesiogiai transliuojamą interviu.

Žiniasklaida – arčiau žmogaus

5 valandos gyvo eterio, 6 transliacijos vedėjai ir per 100 pašnekovų – rekordas, kurį pasiekė žiniasklaidos grupės „Etaplius“ komanda. Idėja miestui gimtadienio proga padovanoti rekordinės trukmės interviu nuvilnijo žaibiškai. Žmonės ne tik išreiškė norą sudalyvauti tiesioginėje transliacijoje iš anksto registruodamiesi, bet ir noriai stojosi į gyvą eilę, nusidriekusią miesto centre, prie miesto simboliu tapusio „Gaidžio“.

Kaip sako idėjos sumanytoja, „Etaplius“ direktorė Giedrė Brazlauskaitė, žiniasklaida yra apie žmonės ir žmonėms, todėl šis rekordas, visų pirma, skirtas būtent jiems.

„Šis mūsų pačių sau išsikeltas iššūkis yra džiaugsmas. Juk žurnalistika yra apie žmones. Būdami šalia savo miesto žmonių, galime puikiausiai atspindėti jų nuotaiką, nuomonę ir emociją. Pati esu šiaulietė, todėl nuolat giriu savo miestą, kuris, beje, yra puikioje vietoje su ežeru miesto centre. Norėjosi išgirsti, ką apie miestą gali pasakyti jo gyventojai ar net svečiai, atvykę į miesto gimtadienį.“

G. Brazlauskaitė tikina, kad pati rekordo idėja siejasi su noru garsiai prabilti apie Šiaulius tam, kad apie jį išgirstų ne tik visos Lietuvos žmonės, bet ir svetur gyventi išvykę šiauliečiai. „Galiu pasidžiaugti, kad ne tik pasiekėme rekordą, bet ir plačiai paskleidėme gėrio vibracijas visatai, arba, kaip jaunimas pasakytų, gerą vaibą“, – šypsosi G. Brazlauskaitė.

Interviu apie Šiaulius

Rekordinės gyvos transliacijos ašis – Šiaulių miestas. Interviu dalyviai buvo kviečiami pasidalyti mintimis apie miestą, pokyčius jame, širdžiai mielas vietas, lankytinus objektus ar net mėgiamas maitinimo įstaigas. Daugelis šiauliečių noriai dalijosi prisiminimais, susijusiais su Saulės miestu bei čia patirtais išgyvenimais, prisiminė ilgus metus griuvėsiuose skendėjusį pokario miestą.

Pasidalyti mintimis apie miestą bei čia vykstančias veiklas, paskleisti socialinę žinutę, papasakoti apie savo verslą ar iniciatyvą buvo kviečiami visi norintys. Gyvos transliacijos metu prieš kamerą napabūgo stoti net ir miesto svečiai, atvykę čia pirmą kartą.

„Ilgos eterio valandos išbyrėjo tarytum smėlio laikrodžio smiltelės. Buvo taip įdomu klausyti visų tų istorijų, kurios lyg ir apie mane, lyg ir apie kaimyną ar bičiulį. Juk daugelis interviu dalyvių – šiauliečiai ar bent jau ilgą laiką čia gyvenantys. Todėl visos išgirstos istorijos, įspūdžiai apie gražėjantį miestą ir teigiamas permainas, labai gražiai apjungia vieną bendrą mintį – Šiauliuose gyventi gera“, – mintimis dalijosi rekordinėje interviu transliacijoje dalyvavusi žurnalistė Ugnė Urbonė.

Pasiruošti – neįmanoma

Rekordą miestui padovanoti užsimojusi „Etaplius“ komanda atvira – šiam iššūkiui nebuvo įmanoma pasiruošti. Tiesioginis eteris visada kupinas netikėtumų, o pašnekovai – labai skirtingi.

„Iš esmės žinojome, kad pasiruošti kone neįmanoma. Turėjome bazę klausimų, kuriuos galėtume užduoti interviu dalyviams, bet žinojome, kad vargiai juos panaudosime. Juk norisi „gyvo“ interviu, kurio būtų įdomu klausyti. Surežisuoti klausimai šiam tikslui pasiekti yra pats prasčiausias variantas. Be to, nežinojome, kas jungsis prie šio rekordo, kas ateis kalbėti. Šis interviu buvo spontaniškas, bet tuo ir žavus“, – sako žurnalistė U. Urbonė.

Pašnekesį su kolegomis moderavusi „Etaplius“ žurnalistė Skaistė Grigutytė neslepia, kad jaudulio buvo per akis: „Tiesioginė transliacija visada yra iššūkis, nes čia nėra antro dublio, o nutikti gali bet kas. Dėl to buvo jaudulio, nežinojome, kaip žmonės reaguos į mūsų prašymą duoti interviu, buvo neramu, kad apskritai niekas nekalbės. Mus nudžiugino tai, kad šiauliečiai mielai įsitraukė į mūsų akciją. Neišgirdome praktiškai jokių negatyvių minčių. Visi žmonės, nuo politikų iki vaikų ir senjorų, džiaugėsi gyvenimu Šiauliuose, gražėjančiu besitvarkančiu miestu. Tai labai įkvepia ir verčia prisiminti, kad miestą kuria ne kas kitas, o žmonės.“