Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Birštono savivaldybės nuotr.
Etaplius.ltŠaltinis: Birštono savivaldybė
Rasa Noreikienė – už svarų indėlį į Birštono kurorto sveikatinimo ir turizmo sektorius bei Birštono vardo garsinimą
Rasa Noreikienė – sanatorijos „Versmė“ vadovė, kurios strateginis požiūris, lyderystė ir inovatyvūs sprendimai reikšmingai prisidėjo prie sanatorinio gydymo, medicininės reabilitacijos, sveikatinimo paslaugų modernizavimo, Birštono, kaip sveikatinimo kurorto, klestėjimo ir tarptautinio pripažinimo. Nuo 2019 metų jai vadovaujant, sanatorija tapo viena iš šalies lyderiaujančių sveikatinimo įstaigų, o Birštonas dar labiau įsitvirtino kaip aukštos kokybės sveikatinimo paslaugų kurortas.
Vadovaujant Rasai Noreikienei, atnaujinta ir modernizuota sanatorijos infrastruktūra – rekonstruoti B ir C korpusai, atnaujinti gydomųjų procedūrų kabinetai, įrengtos modernios konferencijų salės bei poilsio ir laisvalaikio erdvės. Sanatorija tapo pirmąja Lietuvoje, siūlančia reabilitacijos paslaugas pacientams po COVID-19 ligos. Taip pat sanatorija prisideda prie naujų sveikatinimo metodų kūrimo ir taikymo praktikoje, aktyviai dalyvauja moksliniuose projektuose.
Siekiant užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę ir efektyvumą, sanatorijoje įdiegta nauja skaitmeninė sistema, kuri optimizavo rezervacijų ir procedūrų valdymą, pelnydama sanatorijai tarptautinį Europos kurortų asociacijos apdovanojimą už inovatyvumą.
Sanatorija ir jos vadovė yra įvertintos apdovanojimais ir padėkomis už sveikatinimo tradicijų puoselėjimą, inovacijas bei bendruomeniškumo skatinimą. „Versmėje“ organizuojami įvairūs renginiai, koncertai, edukacinės programos bei socialinės iniciatyvos, suburiančios darbuotojus, vietos gyventojus ir kurorto svečius.
Rasos Noreikienės profesionalumas, vizionieriškas požiūris ir gebėjimas telkti komandą leidžia sanatorijai „Versmė“ nuosekliai augti, diegti pažangius sprendimus ir išlaikyti aukščiausius kokybės standartus. Jos vadovavimo dėka sanatorija tampa pavyzdžiu sveikatinimo srityje, o Birštonas dar labiau įsitvirtina kaip vienas stipriausių sveikatinimo kurortų.
Algirdas Kederys – už Birštono kurorto aplinkos ir įvaizdžio puoselėjimą
Algirdas Kederys – ilgametis Birštono miesto tvarkymo tarnybos vadovas, kurio profesionalus darbas ir atsidavimas reikšmingai prisidėjo prie kurorto aplinkos puoselėjimo ir infrastruktūros gerinimo. Nuo 2009 metų jo vadovaujama tarnyba nuosekliai gerino miesto aplinkos priežiūrą – nuo švaros ir želdynų tvarkymo iki inovatyvių sprendimų, kurie užtikrina kurorto jaukumą tiek gyventojams, tiek svečiams.
Jo vadovavimo laikotarpiu Birštonas tapo išskirtinai tvarkingu, estetišku ir patraukliu kurortu. Diegtos pažangios technologijos, investuota į modernias darbo priemones, nuolat skiriamas dėmesys darbuotojų kvalifikacijos kėlimui. Jo atsakingumas, iniciatyvumas ir organizaciniai gebėjimai leido sukurti miesto aplinką, kuri šiandien yra pavyzdys kitiems miestams. A. Kederys ne tik profesionaliai rūpinasi kurorto priežiūra, bet ir operatyviai sprendžia iššūkius, užtikrindamas, kad Birštonas išliktų tvarkingas, jaukus ir reprezentatyvus. Algirdo Kederio profesionalumas, iniciatyvumas, gebėjimas suburti kolektyvą ir nuoseklus darbas pelnė visos bendruomenės pasitikėjimą ir pagarbą.
Rimantas Jacunskas – už Birštono teatro tradicijų ir kultūros puoselėjimą bei Birštono vardo garsinimą
Rimantas Jacunskas – ilgametis Birštono kultūros centro teatro režisierius, aktorius, dailininkas, skulptorius, lėlių teatro meistras, kurio kūrybinė veikla neatsiejama nuo Birštono kultūrinio identiteto ir jo vardo garsinimo Lietuvoje bei užsienyje.
Per daugiau nei du dešimtmečius jis pastatė 30 įvairaus žanro spektaklių, organizavo 45 mėgėjų teatrų šventes bei festivalius, tarp jų tarptautinį vaikų ir jaunimo teatrų festivalį „Jausmų sala“ ir suaugusiųjų teatrų festivalį „Rojaus obuoliukai“. Rimanto Jacunsko iniciatyva surengtos respublikinės lėlių teatrų kolektyvų šventės-apžiūros „Molinukas“, o 2009 m. ir 2013 m. jis aktyviai prisidėjo organizuojant tarptautinį Baltijos šalių mėgėjų teatrų festivalį „Baltijos Rampa“ Birštone.
Rimanto Jacunsko vadovaujamas Birštono kultūros centro teatras yra įvertintas aukščiausia – pirmąja – kategorija, o 2007 m. apdovanotas prestižiniu mėgėjų meno apdovanojimu „Aukso paukštė“. Rimantas Jacunskas yra pelnęs daugybę asmeninių apdovanojimų – jam įteiktos „Pjero“ statulėlės už ryškiausią sezono spektaklį ir kaip ryškiausiam lėlių teatro dailininkui. Jo indėlis į Lietuvos teatro meną įvertintas Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos, Lietuvos nacionalinio kultūros centro, Birštono savivaldybės padėkomis.
Svarbi jo veiklos dalis – darbas su jaunimu. Rimantas Jacunskas ugdo jaunąją kartą, lavina jų meninius gebėjimus, padeda atrasti kūrybinį kelią ir įkvepia sekti teatro tradicijomis. 2024 m. jis įgijo menų magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dar labiau praturtindamas savo patirtį ir žinias.
Restoranas „Pievos“ ir jo įkūrėja Kristina Kasikauskienė – už svarų indėlį į Birštono kurorto gastronominę kultūrą ir Birštono vardo garsinimą
Kristina Kasikauskienė, restorano „Pievos“ įkūrėja, yra aktyvi Birštono kurorto gastronominio gyvenimo puoselėtoja. Pradėjusi nuo nedidelės gėlių parduotuvės, ji savo atkaklumu ir kūrybiškumu veiklą išplėtė į gastrobarą, o vėliau į išskirtinį restoraną, kuriame susilieja regiono kulinarinio paveldo tradicijos, modernumas, ekologija ir tvarumas.
„Pievų“ meniu kuriamas iš kruopščiai atrinktų sezoninių produktų, bendradarbiaujant su ekologiniais vietos ūkiais. Šis restoranas – tai vieta, kur susipina gastronomija, menas ir bendruomeniškumas, o kiekvienas renginys įgauna autentišką atmosferą. Čia organizuojamos degustacinės vakarienės, kulinariniai mokymai, sveikos mitybos seminarai, suburiantys ne tik vietos bendruomenę, bet ir svečius iš visos Lietuvos. Restorano erdvė tampa kultūrinės sinergijos centru, kuriame savo kūrybą pristato Birštono menininkai, muzikantai ir kūrėjai.
Kristina Kasikauskienė aktyviai dalyvauja bendruomenės veiklose, remia socialines ir edukacines iniciatyvas, organizuoja edukacines programas vaikams ir suaugusiesiems. Nuolat ieškodama naujų idėjų, ji stiprina Birštono gastronominį identitetą ir garsina kurorto vardą.
Baltušių šeima – už aktyvią bendruomeninę veiklą, šeimos vertybių puoselėjimą
Rasa ir Tadas Baltušiai su trimis vaikais – Agne, Elena ir Matu – ir Rasos tėčiu Rymantu yra aktyvūs Birštono vienkiemio bendruomenės nariai, savo veikla prisidedantys prie bendruomenės renginių bei iniciatyvų. Jų įsitraukimas į visuomeninę veiklą yra neatsiejama šeimos gyvenimo dalis.
Rasa Baltušienė dirba gydytoja psichiatre. Nepaisant sudėtingo darbo, ji aktyviai dalyvauja bendruomenės teatro ir ansamblio veikloje, talkose, buria bendruomenę, dainuoja Birštono kultūros centro chore.
Tadas Baltušis, vadovaudamas automobilių elektronikos priežiūros įmonei, prisideda prie įvairių bendruomenės veiklų – nuo techninės pagalbos teatro spektakliuose, vaidybos iki renginių organizavimo ar dalyvavimo projektuose.
Baltušių vaikai, sekdami tėvų pavyzdžiu, dalyvauja teatro pasirodymuose, mokyklos konkursuose ir olimpiadose, savanoriauja. 2024 metais dukra Elena respublikiniame „KINGS“ konkurse logikos srityje užėmė pirmą vietą. Dukra Agnė, besimokanti dešimtukais, yra daugkartinė „Maximalistų“ premijos laureatė, o sūnus Matas domisi robotika ir svajoja apie ūkininkavimą.
2024 metais Baltušių šeima su Birštono vienkiemio bendruomenės teatru dalyvavo Lietuvos dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“ bei teatro dienoje „Esaties lieptais“. Visa šeima dalyvauja „Auksinio proto“ viktorinose, laidoje „Tūkstantmečio vaikai“.
Ši darbšti, iniciatyvi, jautri kitų žmonių likimui šeima, savo darbu, atjauta ir gerumu stiprina bendruomenės dvasią, skatina vienybę ir įkvepia kitus dalyvauti prasmingoje veikloje.