PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2019 m. Vasario 5 d. 13:22

Išmontavus stacionarius greičio matuoklius, pažeidėjai neliks be dėmesio

Vilnius

Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


70609

Stacionarius greičio matuoklius, kurie vasario 11 dieną valstybinės reikšmės keliuose bus išmontuoti, pakeis efektyvesni vidutinio greičio matuokliai, todėl chaoso keliuose tai nesukels, sako Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) vadovas Vitalijus Andrejevas.

Kaip sakė V. Andrejevas, stacionarūs greičio matuokliai bus išmontuoti, nes baigiasi sutartis su rangovu, kuri, anot jo, buvo itin brangi.

„Jos nėra jokio pagrindo pratęsti. Įsigyti naujus matuoklius bus ženkliai pigiau. Nuo 2016 metų LAKD pradėjo (diegti. - ELTA) vidutinio greičio matavimo sistemas, kurios yra žymiai efektyvesnės. Turime dabar tinklą, padengtą vidutiniais greičio matuokliais, apie 120 kilometrų. Iki 2020 metų plėsime tą tinklą. Greičio pažeidėjai neliks be dėmesio, dėl to galite būti ramūs“, - žurnalistams sakė V. Andrejevas.

Jis pabrėžė, kad stacionarūs (momentiniai) greičio matuokliai bus išmontuoti tik valstybinės reikšmės keliuose, o savivaldybės dėl jų nusprendžia pačios.

„Savivaldybėse jų yra daugybė pristatyta ir jie funkcionuoja, o valstybinės reikšmės keliuose momentinių greičio matuoklių po demontavimo neliks“, - komentavo LAKD vadovas.

Pasak jo, šiuo metu vidutinio greičio matuoklių yra užtektinai ir toliau ieškoma ruožų, kuriuose jie geriausiai veiktų.

„Iki 2020 metų yra numatyta įrengti 330 greičio matuoklių, ir tas planas yra vykdomas“, - sakė V. Andrejevas.

LAKD vadovo teigimu, sutartis su momentinių greičio matuoklių rangovu atsiėjo 13,9 mln. eurų, kai 50 įdiegtų efektyvesnių vidutinio greičio matuoklių kainavo 1,3 mln. eurų.

Tuo metu Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys sakė, kad momentiniai greičio matuokliai prieš dešimtmetį buvo pakankamai naujoviška priemonė, tačiau dabar jie yra pasenę.

„Tai buvo pakankamai naujoviška ir efektyvi priemonė, tačiau dabar technika yra gerokai pažengusi. Turime vidutinio greičio matavimo sistemą ir ji prevenciškai veikia daug efektyviau“, - sakė V. Grašys.

Jis pabrėžė, kad Kelių policija turi nemažai įrangos, kuri fiksuoja pažeidimus, o vairuotojų sąmoningumas taip pat gerėja.

V. Grašio teigimu, per 2018 metus Kelių policija pradėjo administracinę teiseną dėl daugiau nei 400 tūkst. atvejų už greičio viršijimą.

Antradienį „Lietuvos rytas“ pranešė, kad vasario 11 dieną baigiasi LAKD sudaryta sutartis su bendrove „Fima“, kuri nuo 2008 metų teikė greičio matavimo paslaugas. Pasibaigus sutarčiai, 139 stacionarūs ir dar 11 mobiliųjų greičio matuoklių bus išmontuoti.

ELTA