Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Jovitos Gadeikienės ir Kamilės Mušauskienės nuotr.
Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT
Vienas iš pasaulietinio Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero ordino tikslų – atkurti karo ir pokario laikmečiu sunaikintą Lietuvos šviesuomenę, kaip tautos ir valstybės išlikimo garantą. Ordinas siekia pastebėti, paskatinti, iškelti bei apdovanoti esamus šviesuolius, kad jie būtų matomi platesnei visuomenei, būtų sektinos asmenybės. Kasmet komisija Šiauliuose, sudaryta iš Šiaulių miesto Garbės piliečių, profesorių, teisininkų, žymių meno, švietimo ir kultūros atstovų, iš pateiktų kandidatų išrenka Metų šviesuolius ir jie apdovanojami Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero ordino Lelijos garbės ženklu – skulptoriaus H. Orakausko skulptūrėle „Angelas su lelija“.
10.jpg
Šiais metais Šv. Kazimiero ordino Lelijos garbės ženklas buvo įteiktas žymiam Lietuvos ir pasaulio smuikininkui, kompozitoriui, „Camerata Solaris“ orkestro meno vadovui ir dirigentui Vilhelmui Čepinskiui. Žymusis virtuozas yra grojęs su karališkuoju Londono simfoniniu orkestru Švedijos karalienei bei Norvegijos karališkosios šeimos nariams, koncertavo garsiausiose JAV ir Europos koncertų salėse, Ispanijos karalienė už meno sklaidą Europoje apdovanojo Maria Pia Fanfani fondo „Kartu už taiką“ medaliu. V. Čepinskis buvo kviečiamas vadovauti orkestrams kitose šalyse, bet pasirinko Lietuvą ir Šiaulius.
2.jpg
„Jis yra šviesa muzikos kūrybinės kultūros srityje, subtiliai skambanti ir toli girdima. Vilhelmo Čepinskio veikla Šiauliuose priartina šiauliečius prie tauriosios muzikos ir miestas tampa šviesesniu“, – tardama šiuos žodžius, koncerto vedėja Raimonda Sližienė pakvietė Maestro atsiimti apdovanojimo. Taip pat renginio metu „Angelo globėjo“ nominacija buvo apdovanotas jaunasis Šiaulių miesto šviesuolis, kuriuo tapo Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos kanklininkas, doc. Reginos Marozienės ugdytinis, Modestas Ulberkis. Žiūrovai turėjo galimybę dar prieš apdovanojimų ceremoniją išgirsti jaunojo atlikėjo kankliavimą kartu su „Camerata Solaris“ orkestru.
3.jpg
Po ceremonijos, orkestras, diriguojamas kątik apdovanoto Lelijos garbės ženklu laureato, ir pianistė Giedrė Špečkauskaitė-Bartkienė atliko vokiečių tautos genijaus, XIX amžiaus kompozitoriaus Roberto Šumano, vieną iš gražiausių jo bendrinės muzikos kūrinių – Fortepijoninį kvintetą Es-dur, op. 44. Žiūrovai mėgavosi V. Čepinskio autorine šio kūrinio versija styginių orkestrui. Pirmą kartą su „Camerata Solaris“ orkestru grojusi pianistė neslėpė, kad bendradarbiauti su tokio aukšto lygio muzikantu, kaip V. Čepinskis, jai didelė garbė. „Džiaugiuosi, kad buvau pakviesta atlikti šį kūrinį su Maestro vadovaujamu orkestru. Man tai – neįkainojama patirtis. Vadovaujant V. Čepinskiui kolektyvas skamba tikrai labai gražiai, sodriai. Groti kartu – didelis malonumas“, – neslėpė koncerto solistė G. Špečkauskaitė-Bartkienė.
4(1).jpg
Tądien garsusis virtuozas į sceną lipo be savo mylimo smuiko, rankoje laikydamas batutą. Paklaustas, kaip sekasi vadovauti orkestrui ir vis dažniau pasirodyti dirigento, o ne instrumentalisto rolėje, V. Čepinskis teigė, kad dirigavimas įaugęs jam į kraują, nes nuo pat vaikystės matydavo savo tėtį su batuta. Taip pat svarbus faktas, kad smuiko genijus užaugo Kauno muzikiniame teatre, stebėdamas operas, spektaklius bei repeticijas. „Koks esu vadovas, turbūt reikėtų klausti orkestro artistų, bet mes puikiai randame bendrą kalbą ir rezultatui pasiekti naudojame maksimalius resursus. Ateidamas dirbti į Šiaulius, nusibrėžiau vieną tikslą – kelti orkestro grojimo lygį ir kultūrą. Mes dirbame visiškai kitokiais metodais nei įprastai. Siekiame unikalaus skambesio kitomis išraiškos priemonėmis. Manau, mums sekasi puikiai. Esame didelė, vieninga komanda. Nuo koncertinės įstaigos „Saulė“ administracijos iki miesto valdžios atstovų“, – pasidžiaugė Maestro.
5(1).jpg
Organizatoriai sveikina laureatus ir kviečia pasigrožėti Jovitos Gadeikienės ir Kamilės Mušauskienės užfiksuotomis renginio akimirkomis bei sekti „Camerata Solaris – Šiaulių kamerinis orkestras“ feisbuko paskyrą, kur kitą savaitę turėtų pasirodyti ir koncerto vaizdo įrašas.
Jovitos Gadeikienės ir Kamilės Mušauskienės nuotraukos
Remiamas turinys