Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Iš pataisos namų pabėgęs Sigitas Martinkevičius slapstėsi pas draugę, kol buvo sulaikytas © Alfa.lt fotomontažas
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Prieš pat Naujuosius metus įsiteisėjo ilgametę kriminalinę karjerą turinčiam Vilniaus pataisos namų gyventojui Sigitui Martinkevičiui paskelbtas nuosprendis. Už daugybę nusikaltimų teistas vyras šįkart buvo nubaustas už tai, kad pabėgo iš pataisos namų ir kelias savaites slapstėsi, kol pareigūnai bėglį surado Telšių rajone – čia S. Martinkevičius buvo apsistojęs pas vieną moterį.
Kelių savaičių trukmės S. Martinkevičiaus epopėja prasidėjo ir baigėsi praėjusį rugpjūtį, kai leidimą išeiti iš pataisos namų turėjęs vyras išėjo apsipirkti į netoliese esančią „Lidl“ parduotuvę, tačiau po pusantros valandos taip ir negrįžo į pataisos namus. Rugpjūčio 6 d. pabėgęs kalinys buvo surastas tik po kelių savaičių – vyrą pareigūnai sulaikė jau Telšių rajone, kuriame S. Martinkevičius buvo apsistojęs pas pažįstamą moterį.
Kas tuo metu liko nutylėta, kad bėglys nebuvo atsitiktinis nusikaltėlis – 1960 metais gimęs S. Martinkevičius iki šio incidento buvo teistas jau dešimtį kartų ir nemažą gyvenimo dalį praleido už grotų. Pirmąjį teistumą vyras užsidirbo 1981-aisiais, vėliau tiek daromi nusikaltimai, tiek ir už juos skiriamos bausmės vis sunkėjo. 2001 metais bėglys buvo nuteistas kalėti 12 metų už sunkų sužalojimą ir apiplėšimą, o 2012 metais S. Martinkevičius galiausiai buvo nuteistas už nužudymą.
2018 metais vyras buvo paleistas į laisvę, tačiau greitai užsidirbo dar kelias bylas, todėl vėl sugrįžo už grotų.
Vienuoliktąjį kartą prieš teismą stojęs S. Martinkevičius savo kaltę pripažino visiškai. Vyras pasakojo, kad Vilniaus pataisos namuose pradėjo kalėti 2019 m. vasarį, po mėnesio pradėjo dirbti pagalbiniu darbuotoju, o 2020 kovą jau turėjo teisę išeiti iš pataisos namų be sargybos ar palydos, galėjo naudotis mobiliuoju telefonu. Tačiau situacija esą visiškai pasikeitė, kai kitas nuteistasis „pakišo“ jam telefoną – už tai S. Martinkevičiui skyrė nuobaudą ir turėjo sugriežtinti bausmės režimą, todėl jis vieną dieną tiesiog pabėgo ir be leidimo išvažiavo pas draugę.
Įdomi detalė – nors sučiupus bėglį Kalėjimų departamentas skelbė, kad S. Martinkevičius buvo labai atsargus ir nuolat keitė savo buvimo vietą, pats vyras teisme pasakojo, kad visą laiką praleido pas tą pačią moterį, kol po kelių savaičių buvo surastas ir sugrąžintas atgal į pataisos namus.
Moterų dėmesio netrūko
Ikiteisminio tyrimo metu apie S. Martinkevičių prabilo kiti su juo kalėję nuteistieji – anot šių, bėglys nesiskundė moterų dėmesiu ir turėjo daugybę susirašinėjimo draugių, be to, nuolat reguliariai susitikinėjo su viena iš šių moterų.
Pasak vieno iš kalinių, maždaug prieš dvi savaites iki pabėgimo S. Martinkevičius pradėjo elgtis keistai, pareiškė norą gyventi vienas sekcijoje, atskirai nuo kitų nuteistųjų. Bėglys net į darbą išeidavo ankščiau už kitus ir eidavo vienas, o eidamas iš darbo, parkelyje, dažnai susitikdavo su moterimi. Anot nuteistojo, S. Martinkevičius šiai damai rodė dėmesį, pirkdavo gėlių.
Pastaroji simpatija bėglio gyvenime galėjo būti ne vienintelė. „Kai S. Martinkevičius įsigijo telefoną, tai visai prapuolė su savo moterimis“, – ikiteisminio tyrimo metu teigė kitas kalinys, anot kurio, S. Martinkevičius bendravo su daug moterų ir vadindavo jas „mažutėmis“, nes bijojo sumaišyti vardus.
Tikėtina, kad toks pabėgimas gerokai sujauks S. Martinkevičiaus bendravimą su moterimis – prieš pabėgimą kalinys galėjo su pataisos namų administracijos leidimu naudotis mobiliuoju telefonu. Maža to, pabėgimas atitolino planus išeiti į laisvę – Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Olegas Zaicevas S. Martinkevičiui už pabėgimą skyrė pusmetį laisvės atėmimo, iš viso už grotų kalinys turėtų praleisti dar pusketvirtų metų.
alfalt-logo-skaidrus.png