PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2025 m. Liepos 14 d. 07:54

Iš Vilniaus kalėjimo pabėgęs kalinys atskleidė neįprastas savo priežastis: jautėsi išskirtas iš kitų nuteistųjų

Vilnius

Pabėgdamas iš kalėjimo šis linksmai nusiteikęs jaunuolis užsidirbo greičiausiai devintąjį teistumą. / Alfa.lt

Dominykas GriežėŠaltinis: ALFA


373428

2025 m. gegužės 28 d. įvyko vienas iš kelių pastaraisiais metais atsitikusių kalinių pabėgimų – iš Vilniaus kalėjimo Pusiaukelės namų pabėgo čia gan laisvomis sąlygomis laisvės atėmimo bausmę atlikęs Olimpas Tarvainis (gim. 2003 m.). Bėglys pernelyg ilgai laisve nesidžiaugė – pravėdinęs galvą pats sugrįžo į kalėjimą, o vėliau tyrėjams teigė, kad paspruko, nes jautėsi prislėgtas.

Toks pabėgimas O. Tarvainiui į gera visgi neišeis – Vilniaus miesto apylinkės teismas už pabėgimą iš įkalinimo vietos prieš tai bent aštuonis kartus už vagystes ir sukčiavimą teistam kaliniui skyrė 60 parų arešto. Iš viso, nors ir kalėjo gan lengvomis sąlygomis, jaunam vyrui buvo likę kalėti apie 4 metus.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad iš įkalinimo vietos vyras pabėgo gan lengvai – kadangi nebuvo nuolatos stebimas pareigūnų, tiesiog perlipo Pusiaukelės namų tvorelę.

Apklaustas sugrįžėlis kaltę pripažino ir teigė, kad gailisi, o pabėgo dėl, jo teigimu, slegiančių kalinimo sąlygų – anot O. Tarvainio, jam vieninteliam iš visų nuteistųjų buvo taikomos per daug griežtos bausmės atlikimo sąlygos, jis nuolat turėjo dėvėti apykoję, o tai turėjo įtakos ir gyvenimui už kalėjimo ribų; pasak kalinio, dėl apykojės dėvėjimo jam teko pakeisti du darbus, kadangi apykoję pamatę kiti darbuotojai iškart turėdavo išankstinį nusistatymą jo atžvilgiu.

Bėglys teigė, kad jautėsi „psichologiškai nuliūdęs“ ir prašė kalėjimo administracijos darbuotojų, kad būtų perkeltas iš Vilniaus kalėjimo Pusiaukelės namų, kur bausmę atliko atviro tipo bausmės atlikimo sąlygomis, į kitos įkalinimo įstaigos pusiau atviro tipo kalėjimą, kadangi jau buvo pavargęs nuo nuolatinio jo stebėjimo dėl apykojės dėvėjimo ir nesusikalbėjimo su kalėjimo administracija.

Pasak O. Tarvainio, būtent dėl to, kad jautėsi emociškai ir psichologiškai nuo visko pavargęs, nusprendė pabėgti iš pataisos namų.

Kalinys teigė, kad pabėgęs slapstytis nemėgino – tiesiog vaikščiojo po miestą ir taip norėjo atitrūkti ir pailsėti nuo jį slegiančios emocinės įtampos. O pravėdinęs galvą sugrįžo į Pusiaukelės namus.

Anot nuteistojo, iš Pusiaukelės namų jis pabėgo ir todėl, kad nežinojo kitos išeities, kaip galėtų būti perkeltas bausmę atlikti pusiau atviro tipo kalėjime.

Sakė ne visą tiesą?

Nors kalinys tikino, kad iš kalėjimo paspruko, nes dėl nešiojamos apykojės jautėsi išskirtas iš kitų kalinių, byloje esanti medžiaga leidžia įtarti, kad galbūt O. Tarvainis nesakė teisybės.

Anot Pusiaukelės namuose dirbusių pareigūnų, pabėgimo dieną kalinys išties buvo išleistas į darbovietę su apykoje, tačiau grįžus į įkalinimo įstaigą pastaroji buvo iš karto nuimta.

Pasak pareigūnų, tuo metu kalinio laukė gan svarbūs pokyčiai – vyras turėjo būti perkeltas iš vieno gyvenamojo būrio į kitą. Tačiau, vienam iš pareigūnų paskambinus O. Tarvainiui, pastarojo mobilusis telefonas buvo išjungtas.

Pareigūnas ėmė ieškoti telefoną išjungusio kalinio, tačiau jo niekur nerado. Kilus įtarimui, kad O. Tarvainis pasišalino, buvo peržiūrėta vaizdo kamerų nufilmuota medžiaga – tuomet ir paaiškėjo, kad jaunas vyras perlipo Pusiaukelės namų tvorelę ir pasišalino.

#OLIMPAS TARVAINIS#KALĖJIMAS#PABĖGIMAS#VILNIUS