Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Sostinė – kuriančių žmonių miestas: paskelbusi inovacijų konkursą, turintiems unikalių idėjų, kaip inovatyviai keisti miesto viešąsias erdves, savivaldybė sulaukė net 30 paraiškų ir projektų, iš kurių komisija jau išrinko 4 stipriausius, kurie bus įgyvendinti dar iki šių metų pabaigos. Šiam konkursui miestas iš viso skyrė 200 tūkst. eurų.
„Sukūrėme įrankį, kaip miestiečiams savo inovatyvias svajones paversti realybe. Džiaugiamės, kad sulaukėme net 30 paraiškų iš kurių išrinkome tikrai geras, dėmesio vertas ir miestą ar miestą virtualybėje įamžinsiančius projektus. Vis daugiau žmonių supranta, kad Vilnius yra atviras jų idėjoms, mintims ir kūrybai,“ – naujomis sostinę puošiančiomis idėjomis džiaugėsi sostinės administracijos direktorius Povilas Poderskis.
Vieni laimėtojų – VšĮ „Trys kubai“ – sukurs edukacinį–patyriminį įrankį „Vilniaus istoriniai blokeliai“. Visame pasaulyje itin populiaraus kompiuterinio žaidimo „Minecraft“ platforma padės sukurti unikalų projektą, kuris leis atsidurti skirtingų epochų istoriniame Vilniaus centre. Vilniečiai ir miesto svečiai galės keliauti laiku, nusikeldami į skirtingų laikotarpių „teleportacijos“ stoteles ir stebėti, kaip augo ir metams bėgant keitėsi sostinė. Kiekviename laikotarpyje pasitiks įvairūs to laikmečio personažai – nuo paprastų miestiečių, pirklių – iki dvasininkų ir to meto valdovų. Užkalbinus juos, bus galima daugiau sužinoti apie to meto aktualijas, istoriją, santvarką ir santykius su kaimyninėmis valstybėmis. Visa tai patirti padės naujausia „Minecraft“ žaidimo versija.
„Džiugu, kad Vilniuje pradedame klausytis kūrybininkų ir suteikiame jiems laisvę, pagalbą, įgyvendinant inovacijas, eksperimentuojant, kuriant idėjas. Miesto viziją reikia turėti ir patiems gyventojams. Savivaldybė gali padėti finansiškai ir bendradarbiauti, kuriant rytojaus Vilnių“, – apie konkurso naudą kalbėjo vienas komisijos narių Markas Adamas Haroldas.
Dar vienas išskirtinis projektas – unikali vaikų meninės edukacijos aikštelė Šiuolaikinio meno centro skulptūrų kiemelyje. Šalia Rūdninkų skvero atvirame kieme, iš anksto užsiregistravus, bus galima dalyvauti nemokamuose kūrybinio, meninio ir estetinio ugdymo užsiėmimuose, kuriuos ves profesionalūs Šiuolaikinio meno centro edukacijos specialistai. Aikštelė bus atvira visus metus. Čia bus įrengtas paviljonas – pastogė darbui su įvairiomis medžiagomis, palikta erdvė patiems vaikams susikurti žaislus ar skulptūras. Bendradarbiaujant su menininkais, bus sukurti unikalūs objektai vaikų žaidimams ir edukacijai. Užsiėmimams bus naudojamos medžiagos, likusios nuo parodų, meno centre esančių kūrinių gamybos, bus puoselėjama „Pasidaryk pats“ ir rūšiavimo kultūra.
Konkurse laimėjęs VšĮ „Menų fabrikas“ kurs projektą „Bunda“ – tai 3D holograminių projekcijos, kurios tamsiuoju paros metu atgaivins apgriuvusį industrinį pramoninį pastatą Švitrigailos g. 40A. Pasitelkus animaciją, 2D ar 3D vizualizacijas pastatai atgis, įgaus kitas formas, spalvas ir netgi „grius“. Netikėtos transformacijos prikaustys ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų dėmesį, bus patrauklus atvykstantiems svečiams ir vilniečiams.
Dar vienas konkurso laimėtojas – VšĮ „Kūrybinių industrijų dokas“ sukurs „Šviečiantį Vilniaus legendų parką“, kuris įsikurs Karoliniškių ir Lazdynų sankirtoje. Pirmą kartą Lietuvoje ketinama sukurti novatorišką šviečiančių projekcijų parką, pristatantį Vilniaus miesto legendas ir istorijas. Pasakų parke ketinama sumontuoti 10 projektorių, kurie ant visžalių medžių projektuos Vilniaus miesto legendų simbolius: medžių viršūnėse išryškės geležinis Vilkas, kamienu sliuogs Baziliskas, medžio šakose atgims Lizdeikos gimimo legenda, o keletas „Pasakų parko“ skulptūrų sutemus atgims naujomis formomis. Prie kiekvieno objekto bus įrengtas informacinis stendas lietuvių ir anglų kalbomis. Specialiai šiam projektui rengiamas žemėlapis.
Konkurso iniciatoriai ir idėjos sumanytojai Vilniaus miesto konkurencingumo ir inovacijų skatinimo komisija: pirmininkas Marius Skarupskas, sostinės Tarybos nariai Mindaugas Mačernis, Žilvinas Šilgalis, Artur Liudkovski, Adomas Bužinskas. Taip pat dalyvavo VšĮ „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktoriaus pavaduotojas Gintas Kimtys Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius Asociacijos „INFOBALT“ atstovas Ainis Kavaliauskas VšĮ Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko atstovė Laima Kaušpadienė Asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ tarybos pirmininkas Mindaugas Glodas Global Shapers atstovas Žygimantas Zabieta Global Shapers atstovė Gintarė Skorupskaitė.
Kiekvienam atrinktam projektui skiriama iki 50 tūkst. Eurų. Laimėtojai taip pat prisideda ir savo lėšomis iki 30 proc. projekto vertės.