PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2018 m. Liepos 9 d. 13:57

Informacija apie vilkų ūkiniams gyvūnams padarytos žalos atlyginimą

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


44509

Informuojame, kad gyventojai gali gauti vilkų ūkiniams gyvūnams padarytos žalos atlyginimo kompensaciją iš Trakų rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos.

Ūkinių gyvūnų savininkai ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo žalos pastebėjimo rašytiniu prašymu dėl žalos įvertinimo ir atlyginimo turi pranešti atitinkamai seniūnijai ir Trakų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio administravimo skyriui.

Seniūnijos seniūnas arba Žemės ūkio administravimo skyriaus specialistas, gavęs prašymą apie galimai vilkų padarytą žalą tą pačią dieną turi pranešti medžioklės plotų naudotojui ir savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytai Medžiojamųjų gyvūnų padarytai žalai žemės ūkiui nustatyti komisijai, išskyrus atvejus, kai dėl žalos pobūdžio jos dydį įmanoma nustatyti tik praėjus daugiau negu 7 dienoms.

Ūkinių gyvūnų savininkai, Trakų rajono savivaldybės medžiojamųjų gyvūnų padarytai žalai žemės ūkiui nustatymo komisijai turi pateikti:

1. Rašytinį prašymą ne vėliau kaip 3 darbo dienos nuo žalos pastebėjimo, prašyme turi būti nurodyta pareiškėjo vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamoji vieta, telefono numeris, banko sąskaitos numeris, informacija apie ūkinio gyvulio draudimą, kokios prevencinės priemonės buvo taikytos;

2. Gaišenų sunaikinimo važtaraštį;

3. Pranešimą apie ūkinių gyvūnų perkėlimą ir kaitą iš ūkinių gyvūnų registravimo ir identifikavimo informacinės sistemos (GŽ-2a forma);

4. Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkiui apžiūros aktą (1 priedas);

5. Nukentėjusių ūkinių gyvūnų fotofiksaciją.

Trakų rajono savivaldybės administracija ragina gyventojus imtis saugos priemonių. Vienas populiariausių apsaugos priemonių nuo vilkų − elektrinis piemuo. Jis turi būti sudarytas iš ant tvirtų kuolų ištemptų kelių (rekomenduojama ne mažiau 5) vielų, kuriomis teka aukštos įtampos srovė.

Kad žvėris negalėtų patekti į aptvarą nei per viršų, nei per apačią, reikia elektrinio piemens pirmą juostą kabinti 10–15 cm virš žemės paviršiaus. Apsaugai nuo peršokimo viršutinė juosta turėtų būti ne žemiau kaip 1–1,20 m aukštyje, jei yra galimybė, galima aukštinti iki 2 m.

Aptvaras efektyviai veikia, kai juo teka srovė, todėl reikia reguliariai tikrinti, ar nėra gedimų arba srovės nuotėkių per besiliečiančius objektus. Taip pat rekomenduojama kas 15–20 cm ant elektrinio piemens pririšti baltos spalvos ne mažesnes nei 2 cm pločio juostas. Taip pat yra ir kitų saugos priemonių, − tokių kaip teritorijos apšvietimas, įvairios garso priemonės ir kt.

Kad ūkinių gyvūnų savininkai patirtų kuo mažiau nuostolių, rekomenduojame apsidrausti galvijus.