PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2018 m. Vasario 6 d. 08:44

Ilga kelionė lėktuvu: ką veikti, kad ji neprailgtų?

Vilnius

Viktorija ValčiukaitėŠaltinis: Etaplius.lt


28000

Ilgas skrydis mums dažnai asocijuojasi su miegu, filmu, knyga ar tiesiog nuobodžiu laukimu, kada jis pagaliau pasibaigs. Tačiau išmanūs įrenginiai jį leidžia kur kas paįvairinti. Pavyzdžiui, įsivaizduoti save piloto vietoje, mokytis svečios šalies kalbos, knygas skaityti kitaip, galutinai susiplanuoti kelionę ar tinkamai pasiruošti įamžinti kelionės įspūdžius.

„Po ilgesnės kelionės lėktuvu iš dažno keleivio galima išgirsti įspūdžius apie prailgusią ar nuobodžią kelionę. Nenuostabu, juk keliuose kvadratiniuose metruose praleisti penkias ar daugiau valandų yra nemenkas iššūkis. Daugelio keleivių laimei yra begalė išmanių sprendimų, kurie skrendant leis atsipalaiduoti, sužinoti daugiau apie nepažįstamą šalį ar jus skraidinantį lėktuvą“, – sako Egidijus Adomkaitis ir dalinasi penkiais patarimais, kaip naudingai praleisti laiką kelionės lėktuvu metu.

Pirmas patarimas: parsisiųskite viską iš anksto

Nemažoje dalyje skrydžių šiandien vis dar būsite priversti leisti laiką be interneto, todėl jiems reikia pasiruošti iš anksto: Planuojate skrydžio metu klausyti muzikos? Nepamirškite „Spotify“ ( „iOS“, „Android“) iš anksto parsisiųsti savo mėgstamas dainas. Tiesa, tam reikės „Premium“ prenumeratos. Tas pats galioja ir su filmais ar serialais. Geriausiai tam tiks programėlė „Netflix“ („iOS“, „Android“), kurioje galima rasti tūkstančius įvairių žanrų filmų ir serialų ir juos parsisiųsti į telefoną ar planšetinį kompiuterį. Norėsite detaliau patyrinėti šalį į kurią keliaujate? Dar namuose parsisiųskite jos žemėlapį „Google Maps“ („iOS“, „Android“) ar kitoje panašioje programėlėje.

Antras patarimas: išmokite susikalbėti svečioje šalyje

„Bitės Profas“ pastebi, kad itin naudinga prieš svečiuojantis nepažįstamoje šalyje išmokti bent pagrindinių žodžių: „Naujos kalbos mokymasis – visuomet ne tik smagi, bet ir naudinga veikla. Be abejo, skrydžio metu neįmanoma visiškai perprasti visų užsienio kalbos elementų, bet vertėtų pradėti nuo pagrindinių kaip „labas“, „ačiū“, „kiek kainuoja?“ ar „kaip galima rasti?“. Geriausias pagalbininkas šioje veikloje – programėlė „Duolingo“ ( „iOS“, „Android“). Joje galima mokytis daugiau nei 20 kalbų, o geriausia žinia ta, kad pasimokius vienos šalies kalbą, vėliau mokytis kitą tampa kur kas lengviau.“

Trečias patarimas: pasinerkite į knygas kitaip

Viena populiariausių veiklų skrendant lėktuvu – knygų skaitymas. Išmaniųjų įrenginių ir programėlių pagalba ją galite pakelti į kitą lygį: „Knygas jau galime ne tik skaityti, bet ir žaisti. Egzistuoja net atskira tokių kūrinių kategorija – interaktyvios novelės. Tai knygų ir žaidimų mišinys – vienu metu lyg ir skaitote, bet tuo pačiu galite rinktis, kaip klostysis istorija. Pavyzdžiui, Žiulio Verno „Aplink pasaulį per 80 dienų“ galėsite išgyventi planuodami pagrindinio veikėjo kelionę programėlėje „80 Days“ ( „iOS“, „Android“) arba labai linksmai pažvelkite į Hamleto „Šekspyrą“ programėlėje „To Be or Not to Be“ („iOS“, „Android“)“, – pasakoja E. Adomkaitis.

O jei visgi norite įprastos knygos, neverta į kelionę temptis storų popierinių knygų. Metas pagalvoti apie skaitmenines knygų versijas. Čia nepakeičiama elektroninių knygų skaityklė kaip „Kindle“. Jei šio įrenginio neturite, egzistuoja ir programėlė tokiu pat pavadinimu „iOS“ ir „Android“ telefonams. Joje reikėtų iš anksto atsisiųsti elektronines knygas, jei trūksta rekomendacijų, pagelbės „Goodreads“ („iOS“, „Android“) aplikacija.

Ketvirtas patarimas: atlikite paskutinius pasiruošimo darbus

Skrydis lėktuvu yra tinkamas metas pasidaryti paskutinius kelionės darbus. Pavyzdžiui, „Evernote“ ( „iOS“, „Android“) programėlėje pravartu sukurti skiltį, kurioje galite rasti visą svarbiausią informaciją apie savo atostogas – viešbučio adresą, norimų aplankyti statinių ir muziejų lokacijas, kursuojančio transporto maršrutus ir kitas detales. Dar kitas, gal atrodytų ir keistokas patarimas – telefono atminties pravalymas. Per atostogas keliautojai mėgsta įamžinti daug akimirkų ir šis paprastas veiksmais leis tai daryti be susierzinimą keliančių pilnos telefono atminties perspėjimų. Beje, jau skrendant namo labai patogu visas nuotraukas ir vaizdo įrašus susitvarkyti į tvarkingą kolekciją.

Penktas patarimas: įsivaizduokite save piloto vaidmenyje

Pasisekė ir lėktuve yra „WiFi“ ryšys? Sėskite į lėktuvo kapitono kėdę ir pamatykite, kokį vaizdą iš savo kabinos mato pilotai. „Flightradar24“ ( „iOS“,„Android“) programėlė leidžia kiekvienam 3D formatu pamatyti, kokie vaizdai supa orlaivio pilotą. Taip pat ši aplikacija suteikia galimybę gauti įvairią informaciją apie lėktuvą – jo tipą, greitį ir aukštį, kuriame skrendama bei pamatyti daugiau aukštos rezoliucijos nuotraukų. Šiuos duomenis galima sužinoti ir apie kitus tuo pat metu skirtinguose pasaulio kampeliuose skrendančius orlaivius“, – teigia E. Adomkaitis.